[Rozmiar: 12634 bajtów]
Strona główna|Aktualności | Archiwum | Kadra | Dla Rodziców | Dokumenty Szkoły | 1% | Kontakt | SPSK
SZKOŁA PODSTAWOWA | PUNKT PRZEDSZKOLNY | GIMNAZJUM
 
***EDUKACJA W NASZYCH SZKOŁACH JEST BEZPŁATNA***

ARCHIWUM 2014/2015

 
 


SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!!!Zespół Confiteo brał udział dzisiaj tj. 13 maja w III Przeglądzie Pieśni i Piosenek Maryjnych. Pragniemy poinformowac, że zdobył I miejsce w kat. zespołów,
I miejsce zajęła Antonina Ratajczyk w kat. solistów
i III miejsce zajął Dominik Przybyszewski również w kat. solistów z gimnazjum.
Gratulujemy uczniom i P. Justynie Kacperskiej! Brawo!

Wspólne czytanie w klasie IIXXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Poezji K. K. BaczyńskiegoOzdoby Wielkanocne


17 marca do Punktu Przedszkolnego zawitali po raz kolejny rodzice, aby razem ze swoimi dziećmi wykonać ozdoby wielkanocne. Dzięki wspólnej pracy powstały przepiękne pisanki, koszyczki oraz zajączki. Wszyscy tworząc swoje dekoracje miło spędzili czas.

Wycieczka do teatru


14 marca przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na przedstawienie "Wielkanocne tarapaty". Kogut, kura, baranek i zając przypomniały dzieciom zwyczaje związane z Wielkanocą, takie jak: malowanie pisanek, oblewanie wodą w lany poniedziałek, czy też robienie palm wielkanocnych. Maluchy z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl i już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu do teatru.

Warsztaty teatralne w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku


10.03.2016r. Klasa I wraz z wychowawcą p. Martą Wojciechowską uczestniczyła w zajęciach teatralnych prowadzonych przez Dyrektora Teatru Impresaryjnego we Włocławku Jana Polaka - aktora i reżysera teatralnego. Zajęcia metodą tematycznych zabaw dostosowanych do wieku uczestników bardzo przypadły do gustu uczniom dając wiele uśmiechu. Miały również okazję zwiedzić budynek teatru, zajrzeć w miejsca niedostępne dla widza oraz poznać zawody i terminy związane z teatrem.

Dzień Kobiet w Pizza Hut


Klasy I-II ten szczególny dzień miały okazję świętować w restauracji, gdzie mogły samodzielnie wykonać swoją ulubioną pizze. Chłopcy dzielnie się spisali, aby koleżanki tego dnia czuły się naprawdę wyjątkowo:)

Czytanie w Punkcie Przedszkolnym


Po raz kolejny do punktu przedszkolnego zawitał rodzic, który przeczytał dzieciom kilka bajek. Na początek przedszkolaki wysłuchały opowiadania o miesiącach i porach roku. Następnie Pani Małgosia przeczytała kilka bajeczek o przedszkolakach. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali przepięknych bajek.

ZAJĘCIA TANECZNE Z RODZICAMI


Dnia 8 marca 2016 r. na zajęcia taneczne, prowadzone przez panią Magdę, przybyli rodzice dzieci z przedszkola i zerówki. Na samym początku mali tancerze pokazali rodzicom jak wyglądają ich cotygodniowe lekcje tańca. Po tej rozgrzewce do swoich pociech dołączyły mamy. Wszyscy wspólnie bawili się w pociąg oraz próbowali swoich sił w ćwiczeniach tanecznych ?

WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI


4 marca 2016 roku nasz szkolny zespół Confiteo, wraz z opiekunem, Panią Justyną Kacperską, miał okazję odwiedzić Teatr Muzyczny w Łodzi, na którego to deskach, po raz kolejny przedstawiano Musical "Cyrano". Libretto autorstwa popularnego aktora i literata Jacka Bończyka jest adaptacją słynnej sztuki Edmunda Rostanda Cyrano de Bergerac, której bohaterem jest długonosy żołnierz-zawadiaka i poeta, nieszczęśliwie zakochany w pięknej Roksanie.
Uczniowie z zapartym tchem, przez ponad trzy godziny, śledzili losy tytułowego Cyrano, podziwiali rewelacyjną scenografię, poruszającą muzykę, autorstwa Krzysztofa Herdzina, zdumiewający balet i solowe partie głównych postaci, które wzruszały do łez.
Podróż do Łodzi minęła w bardzo pozytywnej atmosferze, pełnej wspólnego śpiewania, mnóstwa żartów i radości. Była rewelacyjną przygodą z żywą muzyką, a także możliwością do wymiany opinii na temat gatunku, jakim jest musical. Wszystkich uczniów ogromnie zaskoczyła tytułowa postać, w którą wcielił się rewelacyjny Paweł Erdman. Pojawił się tylko żal, związany z zakazem robienia fotografii podczas przedstawienia, gdyż sceny zapierały dech w piersiach.

Konkurs Poprawnej Polszczyzny
Miło nam poinformować, że troje uczniów będzie reprezentować nasze gimnazjum w finale III Międzyszkolnego Konkursu Poprawnej Polszczyzny organizowanym przez Zespół Szkół Akademickich we Włocławku!
Laureatami zostali: Bartłomiej Prusiński kl. IIIG, Antonina Ratajczyk kl. II G i Artur Przybyszewski kl. II G.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Salon fryzjerski w przedszkolu
Dziś nasze przedszkole odwiedziła pani fryzjerka, która opowiedziała dzieciom o zawodzie, który wykonuje. Następnie zaprezentowała różne sprzęty, których używa w pracy, np. suszarkę, karbownicę, lokówkę, nożyczki, maszynkę do obcinania włosów, a także grzebienie. Pani fryzjerka pokazała przedszkolakom do czego służą przyniesione przez nią przedmioty. Na koniec nasz gość zrobił loki chętnym dziewczynkom, a chłopców uczesał na jeżyka lub zrobił irokeza. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, dzięki któremu dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o zawodzie fryzjera.

Rozstrzygnięcie konkursku walentynkowego
Dzisiaj (22 lutego) miało miejsce rozstrzygnięcie plastycznego konkursu walentynkowego zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy Zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów!

Rekolekcje wielkopostne
Wielki Post - czas pokuty i nawrócenia.
W dniach 15-17 lutego gościliśmy w swych progach Ojca Lazare Sowah Ako Kossi. Mogliśmy uczestniczyć w trzech spotkaniach, podczas których mogliśmy zgłębić mądrości Biblii i otworzyć swoje serca na Dobro, jakim jest Jezus Chrystus. Wielki Post to ważny okres, kiedy możemy przemyśleć swoje postępowanie, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga.
Dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście oraz Zgromadzeniu Ojców Pocieszycieli z Getsemanii. Bóg zapłać.

Czytanie w klasie I
"Uczeń pierwszej klasy wie, że w książkach można zakochać się!"
17.02.2016 uczniowie z klasy I SP przynieśli swoje ulubione książki. Zaprezentowali ukochane przez siebie baśnie, bajki oraz bajeczki:-) Nie zabrakło również atlasów o zwierzętach czy prehistorycznych dinozaurach. Uczniowie wymieniali się wzajemnie lekturami i chętnie dzielili się opowieściami, zachęcając innych do przeczytania swoich książek.
Życzymy udanego startu w świat książki!

Mali cukiernicy
15 lutego przedszkolaki zamieniły się w małych cukierników. Motywem przewodnim dnia było pieczenie ciasteczek. Wszystkie dzieci chętnie wałkowały ciasto i wykrawały przeróżne formy ciastek. Były serduszka, gwiazdki oraz kwiatki. Wypieki dostarczyły dzieciom wielu wrażeń, ale największą przyjemność sprawiła degustacja ciasteczek.

Wyjazd do Teatru Impresaryjnego
W dniu 15.02.2016 uczniowie klas "0", I-III SP wraz z wychowawcami wybrali się do w podróż w najdalsze zakątki polskich baśni. W Teatrze Impresaryjnym we Włocławku dzieci obejrzały spektakl składający się z trzech przedstawień: "Szewczyk Dratewka", "Żywa Woda", "Złota Kaczka".
Niespotykane formy teatralne, przepiękne lalki, barwne kostiumy- to wszystko podziwiali uczniowie naszej szkoły:-)

"Cała Polska czyta dzieciom"
Klasa II SP w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom",przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego -"Solilandia". W lutym uczniowie gościli p. Anetę Szczygielską ,która pozwoliła dzieciom poznać kolejną przygodę Soliludków.

Czytanie w Punkcie Przedszkolnym
Dzisiaj (12.02.2016) w Punkcie Przedszkolnym zawitał jeden z rodziców, który odczytał dzieciom najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały wierszyków i zaprosiły Pana Kamila na kolejną wizytę w przedszkolu.

Bal karnawałowy w Punkcie Przedszkolnym
We wtorek (9.02.2016) w Punkcie Przedszkolnym odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci poprzebierane za różne postaci z bajek świetnie się bawiły przy ulubionej muzyce.

Zabawa karnawałowa
Ostatki w rytmie DISCO w Modzerowie - 9.02.2016 rok
Klasy IV-VI SP i I-III gimnazjum bawiły się na "ostatkowej" dyskotece. Humory dopisały, a zabawa była przednia!

Yummy Yummy in my tummy:) 8.02.2016r.
Poprzez wspólne przygotowanie pizzy, klasa I SP poznawała dziś nowe słownictwo dotyczące smaków oraz produktów w języku angielskim. Każdy mały uczestnik miał możliwość połączenia składników ciasta, co sprawiało niewątpliwie największą przyjemność.Czas oczekiwania (pieczenia pizzy) okazał się najtrudniejszym momentem poniedziałkowych zajęć.
Nauka jest najbardziej efektywna , gdy sprawia radość:) Sami zobaczcie!

FERIE W SZKOLE - 18 - 21.01.2016r.
W dniach 18-21.01.2016 r. w szkole w Modzerowie odbyły się ferie. Zajęcia odbywały się od godziny 9.00 do godziny 13.00. Opiekunowie przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Były tańce, zabawy ruchowe, gra w hokeja, zacięte mecze w siatkówkę i koszykówkę. W przerwach dzieci mogły pograć w różne gry - kalambury, karty, bierki, domino, a także z pomocą pań nauczycielek zrobić, a następnie zjeść pyszne gofry z bitą śmietaną. Dzieci były zadowolone, uśmiechnięte i wychodziły ze szkoły naładowane pozytywną energią.

Szkolenie formacyjno-zawodowe
dla nauczycieli i dyrektorów szkół - 16.01.2016r.
        Dnia 16 stycznia 2016 roku w Modzerowie odbyło się szkolenie formacyjno-zawodowe dla nauczycieli i dyrektorów szkół, organizowane przez Stowarzyszenie Przyjacioł Szkół Katolickich. Dotyczyło ono integralnego rozwoju nauczyciela i ucznia.
        W szkoleniu wzięli udział nauczyciele i dyrektorzy z Miecięrzyna, Górzna, Warząchewki Polskiej, Modzerowa, Wlewska, Miesiączkowa, Lisewa Kościelnego, Siniarzewa, Ogrodnik, Wierzbia k. Kutna.
        O godzinie 10.00 odbyła się Msza św. w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Spotkanie rozpoczęło się montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez p. Justynę Siekacz i uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Modzerowie. Po Mszy św. została poprowadzona Adoracja Najświętszego Sakramentu przez nauczycieli szkoły w Modzerowie. O godzinie 12.00 wszyscy udali się do szkoły SPSK w Modzerowie na część szkoleniową oraz uroczysty obiad. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Panią Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Violettę Błasiak.
        Szkolenie poprowadził dr Stanisław Sławiński, który jest doktorem nauk humanistycznych oraz pedagogiem. Prelekcja była podzielona na dwa moduły, które trwały do godziny 16.30. W przerwie nie zabrakło słodkiego poczęstunku.
        Tematem szkolenia było - "Prawda fundamentem wychowania", który został podzielony na dwie sesje po trzy części:
1. Współczesny spór o prawdę.
2. Czy istnieje prawda o człowieku?
3. Niebezpieczeństwo fałszywej koncepcji o człowieku.
1. Dialog jako komunikowanie się oparte na prawdzie.
2. Jak prowadzić dialog z klasą?
3. Problemy prawdy w treściach kształcenia szkolnego.
        Dr Stanisław Sławiński zwrócił uwagę na to, że wszelkie problemy w nawiązywaniu relacji wiążą się z tym, że w kręgu kulturowym, do którego należymy (kultura europejska) relatywizm zwyciężył. Chcąc być dobrym nauczycielem należy iść pod prąd nowoczesności (wyznaczanej przez relatywizm i postmodernizm) i nie ulegać modom, które do niczego sensownego nie prowadzą. Istotne jest staranne wychowanie i edukowanie, edukacja oparta przede wszystkim na dziedzictwie kultury i tradycji. Dobra edukacja musi nadążać za zmianami cywilizacyjnymi. Doktor zwrócił również uwagę na dialog. Podkreślił, że podczas rozmowy bardzo ważny jest szacunek. Doktor Sławiński podał również 10 reguł dialogu i zachęcał nauczycieli do uwrażliwiania uczniów na prawdę.
        Na zakończenie Pani Prezes Violetta Błasiak podziękowała za spotkanie słowami św. Jana Pawła II "Bóg jest prawdą, kto szuka prawdy, ten szuka Boga chociaż o tym nie wie". Pani Prezes zaznaczyła, że to my, nauczyciele jesteśmy przewodnikami w poszukiwaniu prawdy, nawiązując do najważniejszych słów w Ewangelii - "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". Polska szkoła służy temu, by nawiązywać dialog, by budować wspólnotę.

Ferie na lodowisku - 15.01.2016r.
15.01.2016 uczniowie klas VI - VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum z nauczycielami : P. Milena Przybytek , P. Ada Afeltowicz, P. Małgosia Szarwas, P. Grażynka Korpusińska i P. Ela Ślubowska oddawali się białemu szaleństwu na lodowisku we Włocławku. Pogoda i humory dopisały, więc zabawa była udana, co widać na zdjęciach!
Ferie uważamy za otwarte!

Dokarmianie ptaków - 15.01.2016r.
Poznajemy przyrodę zimą. Młodsze dzieci nie zapomniały o ptakach, którym coraz trudniej jest znaleźć pożywienie. Dokarmiały je 15 stycznia razem ze swoją panią Małgorzatą Wiśniewską.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 14.01.2016r.
Dnia 14 stycznia 2016 r. W Punkcie Przedszkolnym oraz Szkole Podstawowej w Modzerowie odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Program artystyczny uczniowie rozpoczęli oficjalnym przywitaniem przybyłych Gości. Przygotowaniem montażu słowno- muzycznego zajęła się pani J. Majtka, pani M. Stępczyńska, pani M. Wiśniewska oraz pani M. Wojciechowska. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci najmłodsze z punktu przedszkolnego i klasy "0" a następnie dzieci z klas I-III. Uczniowie w formie wierszy złożyli Dziadkom i Babciom życzenia, następnie zaprezentowali przepiękne tańce, oraz zaśpiewali piosenki. W trakcie uroczystości Goście mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Następnie wnuki wręczyły Kochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Po części artystycznej zaproszono Gości na słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania odbyła się dyskoteka dla Babć i Dziadków. W tym wspaniałym dniu nie zabrakło uśmiechu i wielkiego wzruszenia.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - 06.01.2016r.
        6. stycznia ulicami Włocławka przeszedł Orszak Trzech Króli. Wyruszył on o godzinie 11.00 sprzed Parafii pw św. Stanisława BM i przeszedł ulicami miasta aż do Katedry, w której o godzinie 12.30 odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa. Hasło przewodnie brzmiało: "Nade wszystko miłosierdzie - Miłość. Pokój. Przebaczenie". Scenariusz oparty był jak zawsze na ewangelicznym przekazie - Mędrcowie ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej szopie Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Bardzo istotnym elementem Orszaku jest wspólne, głośne i radosne kolędowanie. Mimo zimna na zewnątrz serca wszystkich były rozgrzane i przepełnione bożą miłością.

JASEŁKA I SPOTKANIE WIGILIJNE 22.12.2015r.

Konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski
Konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski - wybory najpiękniejszych ozdób bożonarodzeniowych, wręczenie dyplomów i nagród przez przedstawicieli SU - 21.12.2015

Wyjazd zespołu Confiteo do Pałacu Biskupiego
W radosnym oczekiwaniu.
        Czas adwentu, to okres wielkiego oczekiwania, wielkich duchowych przygotowań, by godnie przyjąć Bożą Dziecinę.
        W dniu 18 grudnia 2015, zgodnie z wieloletnią już tradycją, delegacje szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich złożyły wizytę Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Wiesławowi Alojzemu Meringowi, by wspólnie przeżywać ten niezwykły czas chrześcijańskiego oczekiwania.
        Czcigodny Ksiądz Biskup powitał serdecznie wszystkich przybyłych gości - Dyrektorów, Opiekunów i Dzieci i z wielką radością wysłuchał tego, co wspólnoty szkolne przygotowały na ten uroczysty dzień.
        Na początek wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej SPSK w Siniarzewie, których swą obecnością oprócz Dyrektora i opiekunów wspierał ks. Proboszcz Tomasz Bartkowiak. Oczom zebranych ukazały się aniołki, a dzieci z przejęciem recytowały wiersze. W pełen religijnej zadumy wprowadził wszystkich utwór Ave Maryja wykonany na skrzypcach przez jedną z uczennic.
       Po tym pełnym religijnych wzruszeń występie swoje przedstawienie rozpoczęła Szkoła Podstawowa SPSK z Wólki Czepowej. Piękny śpiew i słowa uświadomiły wszystkim, że już niedługo będziemy świętować przyjście Zbawiciela.
Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum SPSK w Modzerowie. Pod życzliwym okiem Pani Dyrektor, Opiekuna i katechety o. Rafała uczniowie zaprezentowali przepiękne pieśni adwentowe przeplecione głębokimi, wprawiającymi w zadumę tekstami. Wszyscy zebrani z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem na czele, zostali wprowadzeni w nastrój religijnego, duchowego zamyślenia. Wszyscy zespoleni zostali jedną myślą i uwielbieniem Tego, który ma się wkrótce narodzić.
        Na zakończenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej SPSK w Warząchewce Polskiej. W sali stanęła szopka, a przy niej w oka mgnieniu pojawili się mali aktorzy przebrani za Maryję, Józefa, aniołki, owieczki. Ogólne poruszenie i sympatię wywołał diabełek usilnie namawiany przez aniołka do nawrócenia.
        Goście w dowód wdzięczności i uznania otrzymali od Jego Ekscelencji obrazki i słodkie upominki.
        Na koniec spotkania Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering podziękował wszystkim za wspaniałe przedstawienia i życzenia, a swoimi słowami natchnął zebranych otuchą i radością z Bożego Narodzenia.
Wszyscy zebrani udali się do swoich szkół by podzielić się dobry słowem Jego Ekscelencji i trwać w radosnym oczekiwaniu.

WARSZTATY PLASTYCZNE - BOMBKI

PUNKT PRZEDSZKOLNY - WYKONYWANIE OZDÓB Z RODZICAMI

MIKOŁAJKI

Zabawa z okazji "Andrzejek"

w klasie "0" i w Punkcie Przedszkolnym       Dnia 23.11.2015r. w naszej szkole odbyła się wspaniała, integracyjna zabawa z okazji "Andrzejek". W zabawie uczestniczyły dzieci z klasy "0" oraz dzieci uczęszczające do Punktu Przedszkolnego. Uczniowie oczekiwali z niecierpliwością na zabawę, która rozpoczęła się o godzinie 11.00. Dla dzieci został przygotowany szereg zabaw, których celem była wspólna, integracyjna zabawa oraz poczęstunek. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zabawach. Dzieci miały również okazję zaprezentować niesamowite przebrania, min. Spider-mana, Batmana, Pirata czy Księżniczki. W czasie wszelkich zabaw i konkurencji towarzyszyła dzieciom muzyka. Wspólny taniec wywoływał wiele śmiechu i radości. Nie zabrakło również nagród dla zwycięzców. Świętowanie "Andrzejek" w naszej szkole było okazją do wspólnej zabawy, oraz nauką szacunku, uczciwości i tolerancji podczas zabaw.

SPOTKANIE Z POLICJANTEMSPOTKANIE ZE STRAŻAKIEMKONKURS RÓŻAŃCOWYKONKURS Z OKAZJI DNIA KUNDELKA

Światowy Dzień

Rzucenia Palenia Tytoniu

       W dniu 19 listopada 2015 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucenia Palenia Tytoniu uczniowie klas IV - VI,Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie zorganizowali szkolną kampanię antynikotynową. Spotkanie miało na celu zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. W ramach programu odbyła się mała sesja naukowa, która przebiegała pod hasłem" Palenie jest niefajne" Pogadanka poparta prezentacją poruszała następujące tematy: palenie tytoniu a zdrowie, biologiczne działanie substancji trujących, palenie bierne i jego zagrożenia wczesne i odległe, negatywne skutki palenia.
       Poprzez uczestnictwo w programie, dzieci miały okazję poznać, utrwalić i przypomnieć podstawowe tezy dotyczące zdrowego stylu życia, bez nałogu nikotyny i papierosów. Podsumowaniem akcji były plakaty oraz prace plastyczne przygotowane przez uczniów poszczególnych klas.

Jak bajki mogą pomagać?       W ramach akcji " Cała Polska Czyta Dzieciom" dnia 18 listopada 2015 r. klasa II Szkoły Podstawowej gościła Panią Agnieszkę Borycką , która odczytała dzieciom bajkę pt " Strach spod łóżka".        Porównując świat dziecka i świat dorosłego, główna różnica polega na tym, że dla dorosłego "realne" i " wyobrażone" to dwie osobne sprawy. Zwykle grubą kreską oddzielamy sen od jawy, fantazję od rzeczywistości. W dziecięcym świecie "realne" i "wyobrażone" mieszają się tuż obok siebie. Czasem nawet zacierają się między nimi granice i to, co na niby, wydaje się dotkliwie prawdziwe.        Dziecięca wyobraźnia nie ma granic - to wielki dar dla małego człowieka. Wyobraźnia jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju poznawczego i emocjonalnego dziecka - z jednej strony pobudza kreatywność, z drugiej konfrontuje pragnienia i obawy z rzeczywistością. Wyobraźnia bez lęku to życie bez granic, wyobraźnia bez granic to życie w lęku, który trzeba oswajać. Opowieść "Strachy spod łóżka" to bajka pokazujące granice między tym co realne, a tym co fantastyczne, co możliwe, a co niemożliwe, między dobrem i złem, odpowiedzialnością i konsekwencją - krótko mówiąc: oswajająca lęk przed życiem. Opowieść odczytana przez mamę naszej uczennicy , niewątpliwie pomogła wielu uczniom uporać się z lękiem. Teraz już wiemy jak pokonać strachy spod łóżka, mamy tajną broń: śmiech.

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

       Dnia 18 listopada 2015, nasza szkoła po raz kolejny złożyła wizytę Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej na włocławskiej skarpie. Tym razem Zespół Confiteo, wraz z dwójką naszych szkolnych, młodych aktorów, a także z nauczycielami, odwiedził placówkę, aby zaprezentować spektakl autorstwa Pani Elżbiety Ślubowskiej i Pani Justyny Kacperskiej pt: Dopóki wiara, pamięć i nadzieja.". Przedstawienie podkreślało w poetycki sposób tematykę patriotyczną i spotkało się z ogromną aprobatą i wzruszeniem mieszkańców. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, pamiętamy o Was w modlitwie i mówimy Wam - do szybkiego zobaczenia!

WARSZTATY MANUALNO - PLASTYCZNE W KLUBIE ŁĘG

"Stacje wodnego czarodzieja"

- właściwości wody.


       Dnia 13.11.2015r uczniowie klasy "0" oraz klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach przyrodniczo-manualnych pt. "Stacje wodnego czarodzieja - właściwości wody". Miejscem spotkania był Klub "Łęg" we Włocławku.
        Warsztaty były podzielone na dwie części: ekologiczną i manualną (plastyczną). W pierwszej części warsztatów dzieci miały okazję odwiedzić siedem stacji "wodnego czarodzieja". Na każdej stacji uczniowie odkrywali różne właściwości wody przez doświadczenia. Stacje, które odwiedziły dzieci to:
Stacja 1: Uwierz lub nie
Stacja 2: Napełniony po brzegi
Stacja 3: Pod górę
Stacja4: Koncert
Stacja5: Kształty łódek
Stacja6: Duże bański małe pęcherzyki
Stacja 7: Płynie czy tonie?
        W drugiej części warsztatów dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Wesoła kropelka". Zarówno doświadczenia, jak i wykonanie pracy plastycznej sprawiło dzieciom wiele radości. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał certyfikat udziału w warsztatach oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Ognisko Patriotyczne

Wieczór poetycki 11 listopada

Filmy z występu:

Zespół ,,Confiteo" w utworze,,Nie daj się zwyciężyć złu"

Zespół ,,Confiteo" w utworze,,Niezłomni"

       W dniu 11 listopada 2015, w Rocznicę Odzyskania Niepodległości nauczyciele i uczniowie z Modzerowa wzięli udział w obchodach tego święta w naszej parafii.
        Po Mszy św. w Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki chór i uczniowie gimnazjum pod przewodnictwem P. Justyny Kacperskiej i P .Elżbiety Ślubowskiej zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. "Dopóki wiara, pamięć i nadzieja.".
        Wszyscy zebrani gromkimi oklaskami docenili przedstawienie i pełni wzniosłych wrażeń uczestniczyli w ognisku na terenie parafii. Były śpiewy patriotycznych pieśni, wzbogacone komentarzami o ich pochodzeniu w wykonaniu Proboszcza - Ojca Damiana Koseckiego. Nie obyło się bez poczęstunku w postaci pysznego żurku i kiełbasek przygotowanych przez panie parafianki.         Wieczór Święta Niepodległości upłynął w życzliwej atmosferze, a płonące ognisko i wspólne intonowanie starych pieśni wprowadziło wszystkich w zadumę i uświadomiło, że należy kultywować polskie tradycje, bo pamięć o poległych będzie trwać dopóty dopóki będzie mieszkać w sercach kolejnych pokoleń.

Bieg PatriotycznyPobierz sprawozdanie z Biegu PatriotycznegoPobierz pełne wyniki Biegu Patriotycznego

MIKROFON DLA MALUCHA
       24 października 2015 r. w Klubie Łęg odbyła się VI edycja Konkursu Piosenki "Mikrofon dla malucha". Do udziału w zmaganiach wokalnych najmłodszych zgłosiło się ponad 60 uczestników, w tym 8 zespołów, 21 uczestników w starszej grupie wiekowej (klasy I-III szkoły podstawowej) oraz 12 z grupy przedszkolnej. Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie także pojawiła się na tym wydarzeniu. Klasę I reprezentowała Zofia Kucharska , wykonując piosenkę "Ulepimy dziś bałwana". Prezentacja została uhonorowana dyplomem wyróżnienia oraz medalem. Klasę II reprezentowali Emilia Siekierska i jej gitarzysta Alan Szczygielski w piosence "Zuzia lalka nieduża" oraz Alicja Ratajczyk wykonując utwór " Nie jestem niejadkiem". Wszystkie dzieci znakomicie zaprezentowały swoje umiejętności, oraz fantastycznie się bawiły.

31 ROCZNICA MĘCZEŃSKIEJ ŚMIERCI

BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

DZIEŃ PRZEBIERANEK :-)
       15.10. Samorząd Uczniowski zorganizował dzień przebieranek. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się za nauczyciela, a nauczyciele za uczniów. W całej szkole było kolorowo i zabawnie, panowała cudowna atmosfera. Uczniowie oraz nauczyciele wykazali się niezwykłą kreatywnością. Brawo! Każdy przebrany dostał słodki upominek. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w zabawie.

I Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

,,Śpiewamy dla JP2"

Filmy z występu:

Zespół ,,Confiteo" w utworze,,MATKO MIŁOŚCI"

Zespół ,,Confiteo" w utworze,,WY JESTEŚCIE SOLĄ ZIEMI"

Fotografie z występu:
16.10.2015 roku Zespół "Confiteo" wraz z opiekunem - Panią Justyną Kacperską odwiedził Zduńską Wolę, by tam wziąć udział w I Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej ,,Śpiewamy dla JP2". Zorganizowało go Centrum Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II. W parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe spotkało się 380 młodych wykonawców z regionu, m.in. z Sieradza, Łasku, Konina, Ksawerowa, Turku, Koła, Pabianic, Włocławka i ze Zduńskiej Woli, by wspominać postać Papieża Polaka i uczestniczyć w występach złożonych w jeden koncert uwielbienia. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy współtworzyć to wydarzenie, ku czci Świętego Jana Pawła II, patrona Szkoły Podstawowej. Bogu niech będą dźwięki!

SZKOLENIE ZAWODOWE

DLA NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW

SZKÓŁ SPSK

       17.10.2015 roku odbyło się w Modzerowie szkolenie zawodowe nauczycieli i dyrektorów szkół SPSK. Dotyczyło ono integralnego rozwoju nauczyciela i ucznia. O godzinie 10.00 rozpoczęła się Msza św. w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Na początku wystąpili uczniowie szkoły SPSK w Modzerowie, którzy przygotowali cudowny, wzruszający i refleksyjny montaż słowno­muzyczny pod kierownictwem p. Elżbiety Ślubowskiej i p. Justyny Siekacz. Msza św. zakończyła się Adoracją Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez nauczycieli szkoły SPSK w Modzerowie. Chętni uczestnicy mogli również zwiedzić Muzeum Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
       Następnie o godzinie 12.00 wszyscy udali się do szkoły SPSK w Modzerowie na obiad i słodki poczęstunek. O godzinie 13.00 uczestników powitała pani Dyrektor SPSK Maria Chodkiewicz oraz pani Prezes SPSK Violetta Błasiak. Następnie rozpoczęły się wykłady prowadzone przez profesora Andrzeja Urbaniaka.
       Pierwsza część dotyczyła wychowania dobrego człowieka i budowania autorytetu nauczyciela. Profesor zwrócił uwagę na kształtowanie czterech warstw ważnych w wychowaniu: warstwa biologiczna, społeczna, emocjonalna i duchowo­religijna. Wspomniał również o fenomenach młodości, o których mówił Papież Jan Paweł II - są to wolność i prawda. Profesor dokładnie omówił czynniki budowania autorytetu, są to: powaga, uwaga jako droga do mądrości, rozwaga, odwaga i postawa autentycznego bycia sobą. Podkreślił, że to w imię miłości realizuje się dobro i każdy dorosły powinien znać drogę i prowadzić młodego człowieka zgodnie z określonym systemem wartości do celu.
       Druga część wykładów dotyczyła ojcostwa, macierzyństwa w pracy wychowawcy oraz współpracy domu i szkoły w wychowaniu. Profesor wspomniał o zagrożeniach, jakimi są uzależnienia psychiczne, media, niebezpieczne zabawki, gender. Podkreślił, że w macierzyństwie dla dziecka ważne są takie czynniki jak bezinteresowność, czyli dar z siebie, serdeczność, obecność, pokora, wrażliwość, dostrzeganie szczegółów. Mężczyzna natomiast daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, zaufanie i uczy odpowiedzialności. Dlatego w wychowaniu ważna jest obecność zarówno matki, jak i ojca, chodzi o tzw. "rozumne serce". Profestor zwrócił uwagę na to, że w kontakcie z młodym człowiekiem należy spełnić cztery podstawowe warunki: trzeba być z nim, trzeba go słuchać, trzeba od niego wymagać, trzeba świadczyć. Tematyka i sposób przekazu wzbudziły uznanie zebranych.
       Na koniec Pani Prezes SPSK Violetta Błasiak podziękowała wszystkim za przybycie, a panu profesorowi za precyzję słowa i ogromną wiedzę. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się domów.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14.10. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej.
       O godzinie 9.00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły udali się na Mszę św. Następnie wszyscy wrócili do szkoły, by o godzinie 10.00 wziąć udział w Akademii. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Arletta Kucharska, która złożyła nauczycielom najserdeczniejsze życzenia. Montaż słowno­muzyczny został przygotowany przez uczniów Gimnazjum i jednego ucznia z klasy VI pod kierunkiem Pani Grażyny Korpusińskiej.        Uczniowie przedstawili humorystyczne scenki związane ze szkołą, w których zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki w doskonałym wykonaniu przedstawicieli chóru oraz opiekuna Pani Justyny Siekacz. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Na koniec uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.        Po przedstawieniu życzenia złożyli przedstawiciele Rady Rodziców, którzy wręczyli Pani Dyrektor piękne kwiaty. Również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli uśmiechniętym nauczycielom dużo cierpliwości i podarowali w imieniu całej społeczności uczniowskiej kolorowe rożyczki.        Samorząd Uczniowski dokonał także rozstrzygnięcia konkursu "Oni też kiedyś byli mali. Zgadnij, kto to?". Każda klasa odgadywała, który nauczyciel znajduje się na zdjęciach z dzieciństwa. Konkurs ten dał wszystkim wiele radości. Zwyciężyła klasa VI, która otrzymała dyplom i słodki upominek.        Całą uroczystość zakończyła się tańcem i śpiewem. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wykonali utwór "Ziarenko".        Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Po wszystkim uczniowie udali się do swoich klas, by porozmawiać ze swoimi wychowawcami. Uwieńczeniem spotkania był wspólny obiad oraz pyszne ciasto.

ŚLUBOWANIE NA UCZNIA
Dnia 8.10.2015 roku w Szkole Podstawowej SPSK im. bł. Jana Pawła II w Modzerowie uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy złożyli ślubowanie na sztandar szkolny w obecności p. Dyrektor, nauczycieli oraz rodziców. Mieliśmy zaszczyt w tak ważnym dniu gościć wicestarostę p. Stanisława Budzyńskiego oraz proboszcza parafii Ojca Damiana Koseckiego. Po przemówieniach nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego i szkolnego. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną przygotowaną przez wychowawcę p. Martę Wojciechowską, w której zapewnili o swojej gotowości do bycia uczniem klasy pierwszej. Po zakończonej części artystycznej wychowawca klasy zwrócił się do p. Dyrektor o przyjęcie uczniów do społeczności szkolnej. Zapanowała niezwykle podniosła atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej przed pocztem sztandarowym ślubowali między innymi: kochać Boga i ojczyznę, być dobrym i uczciwym, a także dbać o dobre oceny i wychowanie. Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania kandydatów do pierwszej klasy. Dzieci otrzymały upominki od wicestarosty p. Stanisława Budzyńskiego, natomiast Szkoła otrzymała cudowny obraz św. Jana Pawła II. To wielkie wyróżnienie i ogromny zaszczyt dla społeczności szkolnej. Dzieci również złożyły podziękowania, po których wszyscy udali się na słodki poczęstunek. To ważne wydarzenie na długo zostanie w sercach dzieci, rodziców oraz wychowawcy.

PASOWANIE NA ZERÓWKOWICZA
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Dnia 06.10.2015 r. odbyło się uroczyste przyjęcie maluchów do Punktu Przedszkolnego oraz pasowanie uczniów klasy "0" Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. Jana Pawła II w Modzerowie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00. serdecznym powitaniem wszystkich gości przez Panią Dyrektor Arlettę Kucharską oraz wychowawców p. M. Stępczyńską oraz p. J. Majtkę. Następnie nadszedł moment na część artystyczną. Mali aktorzy piękne śpiewali, recytowali wiersze i tańczyli. Po zakończonej części artystycznej nastąpiło uroczyste przyjęcie uczniów do społeczności szkolnej. Pani Dyrektor Arletta Kucharska zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka oraz zerówkowicza. Na koniec uroczystości szczęśliwym dzieciom zostały wręczone piękne dyplomy i drobne upominki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, nie kryjąc wzruszenia, które wówczas im towarzyszyło. Po zakończonej uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Ten radosny dzień przepełniony emocjami zapewne długo pozostanie w pamięci dzieci, a także ich najbliższych.

Dzień Chłopca klasy IV-VI
2. października uczniowie klas IV­VI świętowali Dzień Chłopaka, który obchodzony jest 30. września. O godzinie 9.00 wyruszyli autokarem do Włocławka razem ze swoimi wychowawcami ­ p. Grażyną Korpusińską, p. Adrianną Afeltowicz i p. Mileną Przybytek. Wycieczkę rozpoczęli spacerem nad Wisłą, który dał wszystkim wiele radości. O godzinie 10.00 zaczęli zwiedzanie Centrum Kultury Browar B. we Włocławku. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego miejsce to nosi taką nazwę, poznali historię "Browaru B.". Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę fotografii w galerii "Migawka", której autorem jest Stanisław Pręgowski, zajmujący się fotografią czarno­białą oraz technikami takimi jak solaryzacja i guma. Zwiedzili Pracownię Edukacji Plastycznej, w której odbywają się między innymi zajęcia z tkactwa, a także obejrzeli prace z gliny wykonane przez uczniów włocławskich szkół. Odważni uczniowie weszli na Wieżę Słodową. Dzieci poznały także zasady korzystania z biblioteki, która znajduje się na terenie "Browaru B.".
Po tak inspirującym czasie uczniowie udali się do lokalnej telewizji CW24, by poznać tajniki pracy dziennikarzy telewizyjnych i operatorów kamer. Dzieci mogły odegrać rolę dziennikarza, jak również gościa, z którym jest przeprowadzany wywiad. Uczniowie wypróbowali swoich sił przed kamerą. Zobaczyli, jak jest montowany materiał, który później można obejrzeć w telewizji. Dużo pozytywnych emocji i śmiechu dostarczyła technika zmieniania głosu podczas montażu.
Wszystkim bardzo się podobało i jak powiedział jeden z uczniów: "To była najlepsza wycieczka". Na resztę dnia energii dostarczyła pyszna, ciepła pizza i wspólne rozmowy na temat przeżytych chwil i tego, ile korzyści może przynieść obcowanie z kulturą.

Wyjazd do Babeczkarni 30.09.20 15r.
z okazji Dnia Chłopca
Dnia 30.09.2015r odbyła się wycieczka z okazji Dnia Chłopca, w której uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej. Uczniowie mogli gościć w przesłodkiej Babeczkarni, która już samymi zapachami pobudzała apetyty uczniów. Dzieci mogły wykonać pracę plastyczną na najładniejszą babeczkę, lecz najwięcej frajdy sprawiła im możliwość ozdobienia samodzielnie babeczki według własnego pomysłu. Fantazje dzieci były miłym zaskoczeniem, a widok ich uśmiechniętych buzi mówił sam za siebie. Po tak słodkim spotkaniu, dzieci z opiekunami udali się do Biblioteki w Centrum Kultury Browar B, gdzie w skupieniu mogli zwiedzić i zapoznać się z działalnością tego miejsca.

Rajd Rowerowy 24.09.2015r.
XIII Powiatowy Rajd Rowerowy "Rowerem do Europy" Dania 24 września 2015 roku w Gołaszewie odbyła się XIII edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego "Rowerem do Europy" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu włocławskiego w którym nasza szkoła wzięła udział. Organizatorem tego wydarzenia było Starostwo Powiatowe we Włocławku, przy współpracy z Zespołem Szkół w Lubrańcu-Marysinie oraz Zespołem Szkól CKR w Starym Brześciu. Patronat nad imprezą objęli: Starosta Włocławski - Pan Kazimierz Kaca oraz Przewodniczący Rady Powiatu we Włocławku - Pan Marek Jaskulski.
Program rajdu:
8:00 - 8:25 Wyjazd ekip rowerowych ze szkół
9:20 - 9:30 Zbiórka grup rowerowych w Nakonowie
9:40 Przejazd do ośrodka Agrofarma w Gołaszewie
10:00 Oficjalne otwarcie Rajdu
10:10 Posiłek regeneracyjny (żurek kujawski)
11:00 - 14:00 Turnieje wiedzy o Unii Europejskiej, konkursy turystyczne, sportowo- rekreacyjne, plastyczne i wokalne
13:00 - 13:45 Pieczenie kiełbasek
14:40 Zakończenie rajdu - wyjazd ekip
W rajdzie rowerowym uczestniczyły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatu włocławskiego. Były to następujące placówki:
Dom Dziecka w Lubieniu Kujawskim,
Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Brzeziu.
Szkoły gimnazjalne:
Zespół Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim,
Publiczne Gimnazjum im. P. Tylickiego w Kowalu,
Zespół Placówek Oświatowych w Chodczu,
Zespół Szkół w Grabkowie,
Publiczne Gimnazjum w Siemnówku,
Zespół Szkół w Lubrańcu,
Zespół Szkół w Lubaniu,
Zespół Szkół w Baruchowie,
Gimnazjum im. gen. A. Słubickiego w Izbicy Kujawskiej,
Gimnazjum - Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie,
Zespół Szkół w Kruszynie,
Zespół Szkół w Kłobi.
Szkoły ponadgimnazjalne:
Zespół Szkół im. M. Grodzickiej w Lubrańcu-Marysinie,
Zespół Szkół im. W. Reymonta w Chodczu,
Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu,
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu,
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu,
Zespół Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej,
Zespół Szkół w Lubrańcu,
Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Choceniu.
Uczestnicy wyprawy rowerowej zebrali się w Nakonowie, skąd ruszyli do ośrodka "Agrofarma" w Gołaszewie. Na miejscu młodzież mogła spróbować pysznego żurku kujawskiego oraz pieczonych kiełbasek. Organizatorzy zorganizowali też liczne konkursy i turnieje o tematyce turystycznej oraz sportowo-rekreacyjnej.
Rajd rowerowy został sfinansowany z budżetu Powiatu Włocławskiego. Uczestnicy imprezy otrzymali gadżety od licznych sponsorów, m. in. od: Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Placówka Terenowa we Włocławku, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku, Posła do Parlamentu Europejskiego - Pana Janusza Zemke, Posła do Parlamentu Europejskiego - Pana Kosmy Złotowskiego, MAXIMUS BROKER - Concordia Ubezpieczenia i Towarzystwo Ubezpieczeń TUW, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczy.

Mecz z Warząchewką


Dnia 21 września 2015r. uczniowie naszego gimnazjum rozegrali III towarzyski mecz sparingowy w piłkę nożną z reprezentacją Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Warząchewki Polskiej. Mecz rozgrywany był na naszym zmodernizowanym boisku szkolnym, na którym stoją już nowe bramki. Pojedynek bogaty był w akcje zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Kibicom zafundowano piękne widowisko na wysokim poziomie. Przepiękne i odważne akcje w ataku, determinacja całego zespołu i na podziw zagrane kopnięcia spowodowały, że wynik meczu zmieniał się bardzo szybko. Reprezentacja naszego gimnazjum w pełni pokazała swoje umiejętności. Mecz zakończył się wynikiem 8:1 dla naszego gimnazjum. Nikt nie spodziewał się tak wysokiego wyniku. Królem strzelców okazał się uczeń III klasy, Norbert Sieciński. To zawodnik grający brawurowo, odważanie i z determinacją ale jednocześnie zgodnie z zasadami fair play. Nasze gimnazjum reprezentowali: Norbert Sieciński, Krystian Sadowski, Dominik Waśkiewicz, Dominik Sołtysiński, Jakub Buchner, Bartłomiej Prusiński, Kamil Podleśny oraz Mateusz Maron.
Opiekunem drużyny była p. Milena Przybytek

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Akcja ma na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Jej ideą jest edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju, poszanowanie zasobów naturalnych( w szczególności wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami rozumianej jako łańcuch działań, początkiem których jest tworzenie odpadów, następnie selektywna zbiórka i na końcu recykling. To także zachęta do dbania o środowisko.
Co roku dzięki takiej akcji zbiera się setki ton śmieci - liczba ich nie maleje; na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka śmieci lecz zmiana nawyków w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów( kupowanie rozważne, w opakowaniach ekologicznych, nabywanie rzeczy trwałych, wielokrotnego użytku), unikaniu tworzenia odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu. 18 września uczniowie Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie uczestniczyli w akcji ekologicznej sprzątanie świata. Każda klasa miała wyznaczony teren, który solidnie posprzątano. Efekty pracy były zadowalające. Klasy 0 -III bardzo dokładnie wysprzątały teren wokół budynku szkoły. Całej akcji towarzyszyły konkursy i zabawy ekologiczne. Klasy IV - VI SP oraz klasy I -III Gimnazjum pod czujnym okiem leśniczego oraz wychowawców posprzątali tereny Nadleśnictwa Rybnica. Jak się okazało, tu także było mnóstwo wyrzuconych śmieci.
Niestety, nie do wszystkich ludzi dotarł apel, aby dbać o swoje środowisko. Pewnie upłynie jeszcze wiele czasu, nim ludzie zrozumieją, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

,,Dotknij Jezusa"
W dniu 11 września 2015 roku w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na terenie parafii p.w. Matki Bożej Fatimskiej odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie Spotkanie Młodych "Dotknij Jezusa". Gospodarzami spotkania byli Bracia Pocieszyciele oraz młodzież z parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku.
Przybyłą młodzież powitał Kustosz Sanktuarium o. Damian M. Kosecki CCG, następnie dla zebranych wygłosił katechezę na temat modlitwy. Po skończonej katechezie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadził o. Rafał M. Dubień CCG wraz z zespołem Confiteo z Zespołu Szkół Katolickich z Modzerowa pod kierownictwem pani Justyny Siekacz. Po zakończonej adoracji Najświętszego Sakramentu, przybyła młodzież wraz ze swoimi opiekunami, zwiedzała Muzeum Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie dla wszystkich gości odbyła się Agapa. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Włocławka oraz okolic.
o. Rafał Dubień CCG

"Nikt nie rodzi się czytelnikiem,

czytelnika trzeba wychować"
Do programu "Czytające szkoły" w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie przystąpiła w 2014 roku.
Celem programu skierowanego do uczniów, nauczycieli i rodziców jest przede wszystkim: umacnianie nawyku obcowania z książką, wykształcenie świadomości czytelniczej wśród rodziców, oswojenie środowiska wychowawczego w domu i w szkole z regularnym głośnym czytaniem, uzupełnienie domowego czytania, dawanie szansy codziennego kontaktu z książką dzieciom.
Dnia 04.09. 2015 roku klasa II SP wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Wiśniewską, miała zaszczyt gościć jednego z rodziców p. Natalię Siekierską - Habasińską, która z wielką przyjemnością odczytała uczniom dwie bajki " Emilka i trampkowa księżniczka" oraz "Królewicz" z serii Bajkoterapii. Dzieci z wielką uwagą słuchały opowiadania, następnie wykonały pracę plastyczną dotycząca jednej z przeczytanych bajek. Dostrzegając ważną rolę książki i czytania w procesie wychowania, kierujemy w stronę rodziców działania, zachęcające do głośnego czytania dzieciom zarówno w szkole jak i w domu. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do rozbudzenia i poszerzenia zainteresowań czytelniczych uczniów oraz wpłyną korzystnie na rozwój emocjonalny dzieci i świadomość czytelniczą rodziców.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015 / 2016

1 września 2015 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
Punktualnie o godzinie 9:00 Uczniowie Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zgromadzili się tłumnie, w kaplicy w Modzerowie, aby wraz z rodzicami i nauczycielami, uroczyście rozpocząć rok szkolny 2015/2016. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą sprawował Ojciec Prowincjał Zgromadzenia braci Pocieszycieli z Getsemanii - o. Kamil Kraciuk, a także o. Rafał Dubień - nasz katecheta.
Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie całą społecznością wykonano hymn narodowy oraz hymny naszych placówek. Wysłuchaliśmy także przemówienia Pani Dyrektor Arletty Kucharskiej, która przywitała wszystkich przybyłych gości, rodziców i uczniów, przedstawiła grono pedagogiczne i wspólnie ze wszystkimi uczestnikami uroczystości, wysłuchała krótkiej części artystycznej, przygotowanej przez p. Justynę Siekacz, a prowadzonej przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Mieliśmy okazję posłuchać utworów związanych z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, wspomnieć mijające lato, uśmiechnąć się na myśl o trudzie i całorocznej pracy i wybuchnąć gromkim śmiechem, podczas scenek i piosenek wykonywanych przez uczniów Modzerowa. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do odnowionych klas, aby porozmawiać ze swoimi wychowawcami.
Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy dużo sukcesów!
 
 
 
  zdjęcia  
  więcej