[Rozmiar: 12634 bajtów]
Strona główna|Aktualności | Archiwum | Kadra | Dla Rodziców | Dokumenty Szkoły | 1% | Kontakt | SPSK
SZKOŁA PODSTAWOWA | PUNKT PRZEDSZKOLNY | GIMNAZJUM
 
***EDUKACJA W NASZYCH SZKOŁACH JEST BEZPŁATNA***

ARCHIWUM 2014/2015

 
 

ZAKOŃCZENIE ROKU


ZAKOŃCZENIE ROKU

PRZEZ UCZNIÓW III KLASY GIMNAZJUM


ZAKOŃCZENIE ROKU W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM


BAL KLASY SZÓSTEJ


Szkolny konkurs recytatoski

,,BLIŻEJ BOGA BLIŻEJ NATURY" - 19.06.15


PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY 16.06.2015r.


FESTYN RODZINNY


KONKURS CZYTELNICZY


CENTRUM EKOLOGICZE


WIEŻA BABEL

Dnia 2 czerwca 2015 r. w naszej placówce odbyło się przedstawienie pt. "Wieża Babel". Tego dnia zgromadzeni na sali rodzice mieli okazję dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Uroczystość zapoczątkował występ Katarzyny Glabas z klasy II Gimnazjum, która zaśpiewała i zagrała piosenkę :,,Englishman In New York". Następnie trzy uczennice poprzez humorystyczne scenki przypomniały o najciekawszych zwyczajach Brytyjczyków, np.:tradycja mówi, iż o godzinie 17 brytyjskiego czasu odbywa się Tea Time, czyli tzw. picie herbaty. Miłym akcentem był występ muzyczny uczniów klasy I i 0, którzy zaśpiewali piosenkę w języku angielskim ,,Ten fat sausages ''. W dalszej części uroczystości, uczniowie klasy II Gimnazjum poprzez odegranie scenki pt. "Po co się uczyć angielskiego" przekonywali, iż warto się uczyć tego języka oraz że jego znajomość przydaje się w wielu sytuacjach życia codziennego. Występ młodych aktorów przyjęty został dużym zainteresowaniem i aplauzem publiczności. Dzięki pięknej scenografii, wszyscy zebrani poczuli się jak w Londynie. Zobaczyć można było piętrowe autobusy, angielskie ogrody i czerwone budki telefoniczne. Przedstawienie uświetnił występ wizyta Królowej Elżbiety II. Kolejnymi gośćmi w przedstawieniu byli: student uczelni Oxford, detektyw Sherlock Holmes oraz dzielny zbójnik Robin Hood. Następnie przenieśliśmy się do Szkocji, skąd pochodzi słynny potwór Nessie. Wszystkim aktorom gratulujemy talentu aktorskiego oraz pięknych przebrań, które nadały występom ogólnego wyrazu artystycznego .
Program uroczystości przygotowała p. Marzena Kowalska z pomocą p. Grażyny Korpusińskiej i p. Justyny Siekacz.

Dzień Dziecka


Nabożeństwo majowe

w Domu Pomocy Społecznej


Dnia 22 maja 2015 roku uczniowie naszych szkół ponownie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej na włocławskiej skarpie. Wizyta związana była ze zbliżającym się Dniem Matki, a także pragnieniem wspólnej modlitwy, na nabożeństwie majowym. Szkolny zespół wokalny "Confiteo", wraz z opiekunem, poprowadził modlitwę do Matki Bożej, o potrzebne łaski dla pensjonariuszy DPS, a także, wspólnie z Nimi, wykonał wiele pieśni o tematyce Maryjnej. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i dobre słowo, pamiętamy o Was w modlitwie!

Święto Patronalne Punktu Przedszkolnego


Mecz z Warząchewką


Uczniowie na premierze

filmu "Apartament"

we włocławskim Multikinie.

15 maja 2015 roku uczniowie kl. IV -VI i gimnazjum mieli okazję obejrzeć nowy film o Papieżu Janie Pawle II. Po opieką p. M. Przybytek i p. E. Ślubowskiej udali się do Włocławka do Multikina. "Apartament" to film o Janie Pawle II, w którym po raz pierwszy pokazane zostały niepublikowane dotąd materiały z prywatnych wyjazdów papieża z lat 1991-2004. Jak zapewniają twórcy, to "spokojna, nieśpieszna, mądra opowieść o człowieku, który zmienił świat, ale sam nigdy się nie zmienił". "Apartament" daje widzom niepowtarzalną szansę poznania Papieża Polaka takim, jakim znało go tylko kilku najbliższych przyjaciół i współpracowników. W filmie usłyszeliśmy - między innymi - wspomnienia kardynała Stanisława Dziwisza, wieloletniego sekretarza i przyjaciela Ojca Świętego, który towarzyszył mu przez prawie 40 lat - począwszy od czasów krakowskich, aż do ostatnich dni w Watykanie, Arturo Mari - osobistego fotografa Jana Pawła II, a także ochroniarza Egildo Biocca oraz innych ludzi, którzy mieli okazję poznać Ojca Świętego w mniej oficjalnych okolicznościach, podczas Jego prywatnych wędrówek i urlopów. Narratorem filmu jest dziennikarz TVP Piotr Kraśko. Muzykę skomponował Radzimir Dębski. Film wywarł na wielu niepowtarzalne wrażenie, po raz kolejny mogliśmy poznawać nieznane wątki z życia Wielkiego Polaka i Patrona szkoły.

Konkurs pieśni i piosenek maryjnych

15 maja 2015 Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie, tworzący zespół "Confiteo", wyruszyli do Rogowa k.Gniezna, aby tam zaprezentować swoje umiejętności wokalne, na II Przeglądzie Piosenek i Pieśni Maryjnych, organizowanym przez Szkołę Podstawową i Gimnazjum SPSK w Mięcierzynie.

Wzięliśmy udział w dwóch z czterech możliwych kategorii, prezentując swoje autorskie piosenki, i tak:

Solistka w kategorii gimnazjum - Antonina Ratajczyk - wykonała utwór "Spojrzyj Maryjo", przy wtórze gitary akustycznej i perkusjonaliów. Swoją wzruszającą interpretacją i nie małą odwagą, przy własnym akompaniamencie, na żywo, zdobyła serce widowni i jury, uzyskując I miejsce , w wyżej wymienionej grupie.

Zespół "Confiteo" zaprezentował swoje umiejętności w piosence "Matko Miłości". Grupa wokalistów, wraz z naszą szkolną skrzypaczką, także zajęła I miejsce w swojej kategorii.

Wspólnie z opiekunem mieliśmy także możliwość wykonania kilku piosenek ponadprogramowo, zapełniając licznie scenę i uatrakcyjniając chwilę, do ogłoszenia werdyktu przez jurorów. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i fantastyczną zabawę, a naszym kierowcom za bezpieczną drogę i niezapomniane wspomnienia z podróży! Bogu niech będą dźwięki!

Uroczystość I Komunii świętej


Wycieczka do Torunia

        22 kwietnia 2015 r., klasy O, I, II, III pod opieką wychowawców: Marty Wojciechowskiej, Małgorzaty Wiśniewskiej, Małgorzaty Stępczyńskiej, wybrały się na wycieczkę do Torunia. Podczas spaceru po Starówce, odwiedziliśmy najważniejsze zabytki i miejsca związane z życiem naszego wielkiego astronoma - Mikołaja Kopernika.
         W Planetarium obejrzeliśmy seans pt. "Makrokosmos". W czasie niesamowitego lotu, oddalając się coraz bardziej od Ziemi, napotykaliśmy planety, gwiazdy, galaktyki, by w końcu ogarnąć Wszechświat w największej skali. Wyruszyliśmy też w niezwykłą podróż w czasie. Zobaczyliśmy narodziny i schyłek galaktyk, powstanie naszego układu planetarnego. Poznaliśmy ewolucję kosmosu na przestrzeni biliardów lat, jego początek i możliwy koniec, stawiając pytanie o przyszłość i cel naszej cywilizacji.
         Odwiedziliśmy też Orbitarium gdzie znajdują się interaktywne stanowiska, dzięki którym znaleźć można odpowiedzi na wiele pytań, a przystępne opisy tłumaczą prezentowane zjawiska i procesy zachodzące we Wszechświecie.
        Jednak najwięcej wrażeń dostarczyła nam wizyta w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy". Głównym rekwizytem i wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, najdłuższe zamontowane na stałe w Polsce, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra. W Centrum mogliśmy oglądać dwie stałe wystawy - "O Obrotach" - poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" oraz "Rzeka" - nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Ta część wystawy wywarła na naszych najmłodszych uczniach ogromne wrażenie.
Wycieczka, niewątpliwie dostarczyła nam wielu niezapomnianych chwil oraz przeżyć.

Wycieczka szkolna do Kutna

Dnia 22 kwietnia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie wybrali się na wycieczkę szkolną do Kutna. Uczniowie mieli okazję skorzystać z szeregu atrakcji jakie oferował im Aquapark w Kutnie. Swoich możliwości próbowali w pływaniu sportowym na basenie o długości 25m. Do największych atrakcji zaliczyć można było zjeżdżalnie o różnym poziomie trudności a także baseny z hydromasażem wodno- powietrznym oraz sauny. Wielu uczniów pomimo licznych obaw spróbowało swoich możliwości w tunelach wodnych. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wyposażenie uczestników wyjazdu w podstawowy zasób umiejętności ruchowych umożliwiających udział w pływaniu rekreacyjnym oraz wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego. Podczas 2 godzinnego pobytu w prawdziwym centrum zabaw wodnych każdy uczestnik skorzystał ze zjeżdżalni, jacuzzi, basenu sportowego oraz basenu przeznaczonego do gry w koszykówkę, piłkę ręczną oraz siatkówkę. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami, a czas wspólnie spędzony na basenie był świetną zabawą dla wszystkich uczestników. Już teraz dochodzą do nas prośby od dzieci w sprawie organizacji kolejnego wyjazdu.
Opiekunami i równocześnie organizatorami wycieczki były p. Milena Przybytek, Justyna Siekacz, Izabela Borkowska oraz p. Kinga Śmigielska.

Wycieczka do Włocławka

Dnia 21.04.2015 uczniowie Punktu Przedszkolnego udali się wraz z wychowawcą na wycieczkę do Włocławka. Nad opieką dzieci czuwały p. K. Śmigielska, p. J. Majtka oraz rodzice. Nasi wychowankowie najpierw udali się do Sali Zabaw "Kubuś". Dzieci korzystały z różnych atrakcji. Był to m.in. basen z piłeczkami, zjeżdżalnia oraz trampolina. Natomiast dziewczynki bawiły się w zamku małej księżniczki. Podczas zabawy nie zabrakło uśmiechów na twarzy dzieci. Po zabawie dzieci udały się do McDonalda na gorący posiłek. Po dniu pełnym wrażeń uczniowie wrócili do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice.

Sukces naszych uczniów

w VI Biegu Katyńskim w Wólce Czepowej

Dnia 17.04.2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-III, IV-VI : Hubert Bielicki, Oliwia Naczmańska, Patryk Naczmański, Adrian Kędzierski, Bartosz Falkowski, Albert Sołtysiński, Adrian Grabowski, Kacper Nowakowski, Mateusz Maron, Klaudia Górczyńska oraz uczniowie klas I-III Gimnazjum: Norbert Sieciński, Kamil Podleśny, Artur Przybyszewski, Szymon Bąkowski, Katarzyna Zdzienicka oraz Zuzanna Zasada wzięli udział w VI Biegu Katyńskim w Wólce Czepowej. Celem zawodów było upamiętnienie 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, upamiętnienie 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej, popularyzacja biegów masowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej, integracja wśród dzieci i młodzieży regionu centralnego oraz upowszechnienie aktywności sportowej. Uczniowie zmagali się na trasie ze swoimi słabościami a także z dużym słońcem, które dało się we znaki . Trasa biegu została wytyczona przy szkole w Wólce Czepowej i wynosiła 1200 metrów.
Uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zajęli 3 miejsce w klasyfikacji OPEN spośród wszystkich startujących szkół. Do szkoły przyjechaliśmy z wieloma medalami, które były indywidualnym sukcesem następujących uczniów.
Oliwia Naczmańska I miejsce
Adrian Kędzierski II miejsce
Kamil Podleśny I miejsce
Norbert Sieciński II miejsce
Zuzanna Zasada III miejsce
Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego p. Milena Kosztowna.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

Modernizacja boiska szkolnego 2015


JAJECZKO WIELKANOCNE
W Wielki Wtorek odbyło się spotkanie naszej wspólnoty szkolnej z okazji Świąt Wielkanocnych. Istotnym aspektem naszego spotkania było przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych, które przygotowały dzieci z klas IV-VI pod kierunkiem p. Adrianny Afeltowicz.
Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która odczytała życzenia świąteczne od Pani Prezes SPSK, kierowane do wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Głos także zabrał ksiądz proboszcz, który także złożył życzenia świąteczne dla całej społeczności szkolnej.
Pięknie nakryte i przystrojone stoły zachęcały do poczęstunku. Miłym dla wszystkich, akcentem była degustacja jajek, przepysznych bab wielkanocnych oraz innych świątecznych potraw przygotowanych przez mamy naszych pociech. W tym dniu nie zabrakło uśmiechu, radości a także ciepłej, świątecznej atmosfery.

Czuwanie przy Grobie Pańskim

        3 kwietnia 2015 roku, w Wielki Piątek - dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, odbyło się pierwsze w historii Szkoły Podstawowej i Gimnazjum SPSK w Modzerowie, czuwanie przy Grobie Pańskim. Zgromadziliśmy się tłumnie w Parafii Matki Bożej fatimskiej, aby wspólnie trwać w modlitwie. Równo o 20:00 nasz szkolny zespół - Confiteo, pod czujnym okiem opiekuna - Pani Justyny Siekacz, rozpoczął modlitewny koncert, składający się z pieśni dziękczynnych, adoracyjnych i pasyjnych. Wśród wzruszających melodii i przenikliwych treści nie zabrakło celnych komentarzy, autorstwa Pani Elżbiety Ślubowskiej. Gościnnie z zespołem wystąpiła Monika Ryniec, wokalistka włocławskiego zespołu "Contra". Czuwanie przy Grobie Pańskim było pierwszą, nocną adoracją naszych uczniów. Wzruszający charakter występu spotkał się z ogromnym entuzjazmem dużej grupy odbiorców. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa uznania i wdzięczności. Bogu niech będą dźwięki!

KIERMASZ WIELKANOCNY

Uczniowie wraz z pracownikami szkoły przygotowali prześliczne dekoracje świąteczne oraz palmy wielkanocne, które można było zakupić w Niedzielę Palmową przed kościołem parafialnym p.w. Matki Bożej Fatimskiej. Każdy mógł wybrać coś dla siebie począwszy od palm wielkanocnych poprzez stroiki, a skończywszy na pysznych babeczkach, które królować będą w naszych koszyczkach wielkanocnych. Wszystkim Darczyńcom, którzy nabyli przygotowane przez nas dekoracje, palemki i babeczki serdecznie dziekujemy!

Dzień Świętości Życia

Narodowy Dzień Życia oraz Dzień Świętości Życia to znakomita okazja do dziękczynienia i refleksji nad życiem, którym zostaliśmy obdarowani. Dnia 27.03.2015 zaprosiliśmy wszystkich do wysłuchania montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez p. M. Kowalską. Głównym celem tego święta jest promowanie wartości rodziny, kształtowanie postawy odpowiedzialności za nią, a także wzmacnianie relacji rodzinnych. Podczas apelu usłyszeliśmy piękne wiersze w wykonaniu klasy I Gimnazjum. O oprawę muzyczną zadbała p. J. Siekacz. Wszystkie pieśni naszego szkolnego zespołu ,,Confiteo'' spowodowały ogromne wzruszenie wśród widzów.

Rekolekcje wielkopostne 6-8 marca 2015r.

Rekolekcje wielkopostne 2015
Temat przewodni naszych trzydniowych rekolekcji brzmiał ,,Duchowe porządki- jak odkryć miejsce dla Pana Boga w swoim sercu? Patrzeć z wiarą na świat."
Każdego dnia uczniowie brali udział w trzygodzinnych ćwiczeniach duchowych, prowadzonych przez swoich wychowawców. Uczniowie codziennie w swoich indywidualnych dzienniczkach rekolekcyjnych zapisywali najważniejsze hasła i treści rekolekcyjne, które utkwiły im w pamięci.
Dzień pierwszy przebiegał pod hasłem ,,Odwaga poszukiwania bożków. Czy kocham Pana Boga?". Podczas tych rekolekcji próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania- co przeszkadza nam kochać Boga? Co jest naszym bożkiem? Dzięki zadumie nad tymi jakże istotnymi kwestiami, zrozumieliśmy, że w centralnym miejscu każdego człowieka musi być Bóg. Bez Niego nic nie ma sensu.
Temat drugiego dnia rekolekcji szkolnych brzmiał następująco: ,,Duchowe porządki, aby serce było wolne dla Boga." Celem spotkania było szukanie odpowiedzi na pytania- Co zrobić, żeby serce człowieka było wolne dla Boga? Jakie są konsekwencje duchowego nieładu? Co przeszkadza, by nasze serce było wolne dla Boga? Każdy z nas poznawał prawdę o sobie, o swoim grzechu, o słabościach. Dzięki tej refleksji mogliśmy dowiedzieć się jak stać się narzędziem Bożej Miłości. Bardzo ważne hasło, które pojawiło się w naszych rozważaniach i jednocześnie powinno nam przyświecać, w każdym dniu naszego życia brzmiało następująco- ,,Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu.
W trzecim dniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Drodze Krzyżowej oraz Mszy Świętej połączonej z sakramentem pokuty. Po Mszy Świętej wspólnie udaliśmy się do szkoły, by rozważać następujące hasło- ,,Stawać się narzędziem Miłości"- to temat rozważań ostatniego dnia spotkania rekolekcyjnego. Celem zajęć było poznanie prawdy o świętych, którzy mieli odwagę żyć w prawdzie. Aby to było możliwe potrzeba darów Ducha Świętego- Mądrości, Odwagi, Męstwa, Pobożności i Wiary.

Ferie zimowe na lodowisku

W dniu 12.02.2013r. po zakończonym kursie I pomocy przedmedycznej uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę szkolną na lodowisko przy międzyosiedlowym Basenie Miejskim we Włocławku. Celem wyjazdu na lodowisko było wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach poprzez zabawy i gry oraz rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań. Dodatkowo była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się zimową dyscypliną sportu. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu , która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu. Wyjazd na lodowisko był bardzo udany. Czas wspólnej zabawy pozwolił na lepsze poznanie koleżanek i kolegów, a także wychowawców. Zrelaksowani i odprężeni odzyskaliśmy siły do dalszej nauki. Opiekunami wycieczki były p. Milena Kosztowna oraz p. Justyna Siekacz.

Prezentacja udzielania pierwszej pomocy.

        W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć przedstawicielki Polskiego Czerwonego Krzyża. Pani instruktorka wraz ze stażystką zaznajomiły uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia miały formę wykładu, dyskusji i prezentacji przy pomocy fantomu.
Mogliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób pomóc bliźniemu w szczególnych przypadkach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Oprócz instrukcji dotyczących sposobu postępowania i sprawnego zawiadomienia odpowiednich instytucji i służb w nagłych wypadkach, mogliśmy z bliska zobaczyć, na czym polega masaż serca czy sztuczne oddychanie. Atrakcyjność spotkania wzrosła jeszcze bardziej, kiedy sami mogliśmy na modelu sprawdzić swoje umiejętności.
Spotkanie było bardzo pouczające i potrzebne, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w sytuacji, gdy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Podziękowaliśmy gromkimi oklaskami za wspaniałą prelekcję obu Paniom, które wręczyły każdemu z nas ulotki i bransoletki z logo PCK.

Ferie zimowe w szkole

W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 16 do 20 lutego 2015 roku w naszej szkole odbywały się zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. W czasie trwania ferii zimowych, zajęcia odbywały się w godzinach od 09.00 do 13.00. Dzieci pod opieką nauczycieli i wychowawców, uczestniczyły w zajęciach sportowo-ruchowych. Uczniowie grali w gry pamięciowe, planszowe oraz komputerowe. Ponadto uczniowie mieli możliwość wykonywania różnych prac plastycznych, oraz uczestniczenia w rozrywkach umysłowych. Dzieci miały także okazję uczestniczyć w wycieczce na lodowisko. Tegoroczne ferie zaliczamy do bardzo udanych. Okazuje się, że podczas ferii zimowych można mile i aktywnie spędzić czas.

Szkolenie formacyjno-zawodowe luty 2015


Spektakl ,,Skąpiec" dla gimnazjalistów


BAL KARNAWAŁOWY


        W dniu 10 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów i przedszkolaków. Tego dnia dzieci mogły przebrać się za swoje ulubione postaci. Sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową. Na dzieci przedszkolne oraz z oddziału przedszkolnego wspólnie z uczniami klas I-III czekało mnóstwo atrakcji. Nie brakowało księżniczek, wróżek i innych baśniowych bohaterów. Stroje dzieci były piękne, kolorowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Na tę okazję o dobrą muzykę, konkursy oraz zabawy zadbał równie kolorowy wodzirej, który nikomu nie pozwolił podpierać ścian. Korowody, tańce w kółku, parami , indywidualnie, każdy tańczył jak lubi. Tego dnia nikt z najmłodszych nie był smutny, w tańcu dzieci mogły wyrazić swoją radość, emocje. Wszystko to zostało uwiecznione na zdjęciach, które były robione przez fotografa, na równie uroczej, kolorowej scenerii.

Spotkanie z policjantem

        Dnia 30.01.2015r. w szkole podstawowej gościliśmy przedstawicieli policji. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także o innych sytuacjach- w domu, podczas zabawy na podwórku czy w szkole. Policjant ostrzegał przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Wyjaśniono również dzieciom, w jakich sytuacjach korzystamy z numerów alarmowych.
Podczas spotkania policjant również opowiedział, jak należy zachować się w obecności obcego psa, aby nie doszło do tragedii oraz jak niebezpieczny może być pies.
         Dzieci z uwagą wysłuchały rad i wskazówek policjantów, po czym dzieliły się z nimi spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń i zaobserwowanych sytuacji.

Sukces naszych uczniów

w konkursie organizowanym

przez szkołę SPSK w Siniarzewie

27 stycznia 2015 roku odbył się w Siniarzewie II Międzyszkolny Konkurs pt.: "Święci w naszych oczach". Druga edycja związana była z postacią św. Mikołaja- biskupa z Miry. Temat przewodni tegorocznego konkursu brzmiał ,,Święty Mikołaj- niezwykły biskup."
Konkurs zorganizowany został w dwóch kategoriach:
. w kategorii literackiej- w grupie wiekowej kl. IV-VI;
. w kategorii plastycznej w następujących grupach wiekowych: grupa przedszkolna, grupa wiekowa kl. I - III szkoły podstawowej, grupa kl. IV - VI szkoły podstawowej.
Uczniowie naszej Szkoły zajęli następujące miejsca:
Konkurs plastyczny
- w kategorii przedszkolnej - III miejsce- Zofia Kucharska- SP SPSK w Modzerowie;
- klasy I - III - wyróżnienie - Daria Borycka- SP SPSK w Modzerowie,
Konkurs literacki -
- Wyróżnienie - Bartosz Falkowski ze SP SPSK w Modzerowie.

Święto Babci i Dziadka

        W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II SPSK w Modzerowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
        Dnia 29 stycznia 2015 r. w klasach O, I ,II, III odbyła się ta wspaniała impreza. Program artystyczny uczniowie rozpoczęli oficjalnym przywitaniem przybyłych gości. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci najmłodsze z oddziału przedszkolnego, a następnie dzieci z klas I-III. Uczniowie w formie wierszy złożyli Dziadkom i Babciom życzenia, następnie zaprezentowali przepiękne tańce, oraz zaśpiewali piosenki. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na zakończenie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz bukiety. Po części artystycznej zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek. Po filiżance herbaty oraz przemiłych rozmowach, dzieci wraz z przybyłymi gośćmi doskonale bawili się przy utworach zaśpiewanych przez p. Sylwię Różańską. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim dużo radości.

Sukces naszych uczniów

w II Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej

26 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku, odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej. Pośród wielu utalentowanych uczestników zaprezentowały się także dwie uczennice naszego gimnazjum - Antonina Ratajczyk i Katarzyna Glabas. Antoninie udało się zdobyć wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej, natomiast Katarzyna otrzymała dyplom za zaszczytny udział. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

Jasełka w Pafafii pw MB Fatimskiej 25.01.15


Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej

dn. 22.01.2015


III OGÓLNOPOLSKI KONKURS

„TRZEJ KRÓLOWIE W TRADYCJI

I W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH”        "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych" ­ pod takim hasłem w placówkach edukacyjnych SPSK w Modzerowie odbył się 9 stycznia 2015 roku cykl konkursów, których celem było przybliżenie młodym uczestnikom znaczenia Święta Objawienia Pańskiego. Była to już trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego, który skupił w jednym miejscu ponad 100 osób z kilkunastu szkół rywalizujących ze sobą w ramach trzech modułów konkursowych:
- konkurs recytatorski: "Trzej królowie w poezji i prozie ludowej"
- konkurs wokalny: "Pastorałki"
- konkurs plastyczny na wykonanie korony w różnej technice plastycznej, przestrzennej.
W każdym z modułów prezentowali się uczestnicy od 6 do 15 lat. i oceniani byli w różnych kategoriach wiekowych przez niezależne komisje.
A oto wyniki tegorocznej edycji:

Konkurs recytatorski

kat. SP I­III
I miejsce Wiktoria Zielińska, Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu
II miejsce Sebastian Wysokiński, Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
III miejsce - nie przyznano
wyróżnienie­ Oliwia Czerwińska, Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu
Marta Kaczmarek, Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu
kat. SP IV­VI
I miejsce - Ewa Kotas, Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
II miejsce­ Paulina Derda ,Gimnazjum SPSK w Modzerowie
III miejsce - Bartosz Kwiatkowski, Szkoła Podstawowa SPSK w Warząchewce Polskiej
kat. Gimnazjum
I miejsce - Antonina Ratajczyk, Gimnazjum SPSK w Modzerowie
II miejsce - Kinga Wiśniewska, Gimnazjum nr 2 we Włocławku
III miejsce - Justyna Wieczorek, Gimnazjum SPSK w Mięcierzynie
wyróżnienie ­ Katarzyna Glabas, Gimnazjum SPSK w Modzerowie

Konkurs wokalny

soliści
kat. Przedszkole
I miejsce - Zofia Zamerska, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
II mjejsce - Adrian Markowski, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
kat. SP I­III
I miejsce­ Marta Kaczmarek, Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu
II miejsce - Julia Kostrzewska
III miejsce - Aleksandra Ziółkowska, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
kat. SP IV­VI
I miejsce - Ewelina Kozłowska, Zespół Szkół nr 11 we Włocławku
II miejsce - Karolina Ślubowska, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. we Włocławku
II miejsce - Angelika Żychlewicz, Szkoła Podstawowa w Lubieniu Kujawskim
wyróżnienie - Urszula Ratajczyk, Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
Kat. Gimnazjum
I miejsce - Paula Macioszek, Gimnazjum SPSK w Mięcierzynie
II miejsce - Antonina Ratajczyk, Gimnazjum SPSK w Modzerowie
III miejsce - Oliwia Strzelecka, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku
Zespoły i duety
kat. 6­9 lat
I miejsce­ "Bajka", Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu
II miejsce "Iskierki", Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
III Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej SPSK w Siniarzewie
kat. 10­15 lat
I miejsce ­ "Confiteo", Gimnazjum i Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
II miejsce - duet : Weronika i Justyna Wieczorek, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum SPSK w Mięcierzynie
III miejsce - duet: Paulina Derda i Emila Chudzyńska, Szkoła Podstawowa SPSK w Mięcierzynie

Konkurs plastyczny

kat. SP I­III
I miejsce - Tobiasz Flagmański, Szkoła Podstawowa SPSK w Przytocznicy
II miejsce - Igor Wilczyński, Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu
III miejsce - Kacper Sudomir, Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu
wyróżnienie - Artur Barczak, Zespół Szkół Samorządowych w Kowalu
Kat. SP IV­VI
I miejsce - Zuzanna Wiśniewska, Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
II miejsce - Julia Czajka, Zespół Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku
III miejsce - Paulina Derda, Szkoła Podstawowa SPSK w Mięcierzynie
Kat. Gimnazjum
I miejsce - Karolina Górczyńska, Gimnazjum nr 14 we Włocławku
II miejsce - Adrianna Stróżańska, Gimnazjum nr 14 we Włocławku
II miejsce - Patrycja Sarnowska, Zespół Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku

Nagrody specjalne:

"Nagroda Proboszczów"­ Zespół przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej SPSK w Siniarzewie
Nagroda "Bursztynowego Skowronka" (dla osoby, która najwcześniej wstała)­ Klaudia Grunwald, Szkoła Podstawowa SPSK w Mięcierzynie

        Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych" po raz kolejny stał się okazją nie tylko do rywalizacji, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą w życzliwej atmosferze i okazją do wspólnego przeżywania echa Świąt Bożego Narodzenia i Uroczystości Objawienia Pańskiego. Konkurs okazał się doskonałym sposobem integracji młodego pokolenia w duchu wartości chrześcijańskich. Kolejny raz zespół placówek SPSK w Modzerowie stał się miejscem, gdzie sztuka i wrażliwość połączyła wszystkich ludzi dobrej woli.
Zapraszamy za rok!

Sukces naszego ucznia w konkursie przyrodniczym
Dnia 26.11.2015 roku uczniowie klasy IV - VI Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Edi Pingwin z przyrody. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, zdobycie umiejętności obserwacji zjawisk przyrodniczych i dokonania ich opisu, wyrobienie poczucia odpowiedzialności za środowisko, zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy, wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie ich zainteresowań oraz stwarzanie uczniom możliwości do współzawodnictwa. Pytania zawarte w testach miały zróżnicowany stopień trudności, co pozwoliło sprawdzić wiedzę uczniów na różnych poziomach. Do konkursu z przyrody przystąpiło 732 uczestników z województwa Kujawsko - Pomorskiego. Pragniemy poinformować iż uczeń klasy IV Marcin Dudziak otrzymał dyplom wyróżnienia, zajmując 10 miejsce w Polsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2015 roku, w święto Objawienia Pańskiego odbył się Orszak Trzech Króli. Pochód wyruszył spod Parafii pw. Św. Stanisława, następnie kierował się ulicą Kaliską, POW, przez Plac Wolności oraz ulicą Brzeską do Katedry Włocławskiej. Dyrektor Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum SPSK w Modzerowie pani Arletta Kucharska wraz z uczniami reprezentowała naszą placówkę. Podczas drugiej stacji przed zgromadzonymi uczestnikami orszaku wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK w Warząchewce, oraz uczennica Gimnazjum SPSK w Modzerowie - Antonina Ratajczyk, która zaprezentowała piosenkę Ryszarda Rynkowskiego "Wznieś serce nad zło". Zgromadzeni podczas pochodu, śpiewając kolędy, weszli do Włocławskiej Katedry, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus i uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Zakończeniem tak wyjątkowego dnia było Boże błogosławieństwo biskupa włocławskiego.

Wizyta cyklistów włocławskich

W dniu 02 stycznia 2015r gościliśmy w naszej Szkole cyklistów włocławskich. Członkowie klubu rozpoczęli tego dnia nowy sezon rowerowy. Podczas rajdu zatrzymali się w naszej placówce na ognisko inaugurujące kolejny sezon.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W KONKURSIE EDUKACYJNYM

„TRZEJ KRÓLOWIE W TRADYCJI

I W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH’”
Pobierz REGULAMIN KONKURSU

Wigilia szkolna

Dnia 18 grudnia odbyła się Wigilia dla całej społeczności szkolnej. Uroczystość tę rozpoczęliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem ojca Cyryla. Następnie uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli jasełka przygotowane przez panią Małgorzatę Wiśniewską oraz panią Justynę Siekacz .Wspólnota szkolna gromkimi owacjami podziękowała młodym artystom za uobecnienie misterium narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Po montażu słowno-muzycznym wszyscy udali się do pięknie udekorowanej auli na wieczerzę wigilijną. Ojciec Cyryl pobłogosławił pokarmy i przeczytał fragment Pisma Świętego mówiący o narodzeniu naszego Pana - Jezusa Chrystusa. Po wysłuchaniu Ewangelii pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne. Przy akompaniamencie kolęd zgromadzeni w auli podzielili się opłatkiem i spożyli dania wigilijne przygotowane przez rodziców. Te niezwykłe chwile urozmaicił nam swoją obecnością św. Mikołaj, który wręczając dzieciom paczki, usłyszał od nich pięknie zaśpiewane kolędy i piosenki świąteczne. Wszyscy zebrani poczuli atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Wizyta strażaka

W dniu 17.12.2014r. odbyło się w naszej Szkole spotkanie ze Strażakiem. Uczestniczyły w nim dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego i klas I-III Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie.
Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali krótkiej pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa podczas zaprószenia się ognia. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na zachowania, które pomagają w zapobieganiu powstania pożaru. Każdy z uczestników spotkania mógł przymierzyć czapkę i kurtkę pana strażaka, a także obejrzeć jego narzędzia pracy, m.in.: wąż strażacki. Dzieciaki z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, o czym świadczyła "lawina" pytań skierowana do gościa.

Wizyta w Pałacu Biskupim

W dniu 16 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły na zaproszenie biskupa diecezji włocławskiej Wiesława Alojzego Meringa udali się do Pałacu Biskupiego w celu zaprezentowania montażu słowno-muzycznego pt. "Czekam na Ciebie, Panie". W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas I i II Gimnazjum pod przewodnictwem p. Justyny Siekacz i p. E. Ślubowskiej. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli występ naszych młodych artystów. Inscenizacja wprowadziła zgromadzonych w czas adwentowego oczekiwania. Usłyszane treści stały się okazją do osobistej refleksji i podjętych postanowień adwentowych przygotowujących duchowo do nadchodzących wydarzeń bożonarodzeniowych. Podczas tej wizyty pani Dyrektor Arletta Kucharska złożyła Jego Ekscelencji życzenia bożonarodzeniowe oraz wręczyła prezent. Uczniowie otrzymali od ks. biskupa słodką niespodziankę.

Sukces poetycki naszej uczennicy!


      11 grudnia 2014 r. w Gimnazjum nr 4 im. ONZ we Włocławku odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu literackiego "Jesienne depresje-impresje". Konkurs składał się z trzech niezależnych modułów: konkursu na wiersz o jesieni, na opowiadanie o tematyce jesiennej oraz konkursu na prezentację multimedialną o jesieni.
      W tegorocznej edycji wzięło udział 31 uczestników z 13 włocławskich i podwłocławskich gimnazjów. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli języka polskiego oraz włocławskich poetów stanęła przed trudnym zadaniem sprawdzenia aż 45 prac: 29 wierszy, 15 opowiadań i 1 prezentacji multimedialnej.
      Pragniemy poinformować, że nasza uczennica kl. II Marcelina Szczepańska zajęła II miejsce w konkursie na wiersz o jesieni! Marcelina została laureatką za dwa wiersze: "Życzenie" i "Jesiennie". Opiekunem uczennicy była P. Elżbieta Ślubowska - nauczycielka języka polskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Warsztaty w Centrum Ekologicznym we Włocławku

      Uczniowie naszej szkoły wybrali się do Centrum Ekologicznego we Włocławku. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-III uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych podczas których poznali potrzebę dokarmiania ptaków w czasie zimy, jak również wykonali karmniki dla ptaków. Natomiast uczniowie kl. IV-VI uczestniczyli w praktycznych zajęciach przyrodniczych, skupiających się na pracy z mikroskopem. Zajęcia te sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji.

Rekolekcje adwentowe

      W dniach 4-5 oraz 08.12.2014 r. uczniowie wraz z nauczycielami realizowali konspekty adwentowe, które prowadzone były pod hasłem ,,Poszukiwanie Niewidzialnego...".
      Dzień pierwszy minął pod hasłem ,,Poszukiwanie Niewidzialnego w Jego dziełach w świecie (świat przyrody, natury, zwierząt), roślin, piękno stworzenia na ziemi". Podczas rozważań uczniowie dowiedzieli się, że Pan Bóg stworzył świat z Miłości i dał go w darze człowiekowi. Celem tego rekolekcyjnego dnia było także uświadomienie sobie, że gdy patrzymy z wiarą w świat, możemy dostrzec naszego Stwórcę.
      Temat dnia drugiego zatytułowany został: ,,Poszukiwanie Niewidzialnego w stworzeniu człowieka, w człowieku danym od Boga". Głównym celem zajęć było uświadomienie sobie, że Bóg stworzył człowieka z miłości i do relacji ze sobą. Istotnym aspektem spostrzeżeń dzieci stała się istota ludzka, która stworzona została na obraz i podobieństwo samego Boga. Podczas zajęć rozważane były również przykazania, a szczególnie przykazanie miłości Boga i bliźniego.
      Trzecia część rekolekcji brzmiała następująco: ,,Poszukiwanie Niewidzialnego w samym sobie, w swoim życiu. Człowiek jako arcydzieło Boga, którego istnienie nie jest przypadkiem". Poprzez refleksję i modlitwę tego dnia dzieci uświadomiły sobie czym jest łaska uświęcająca.
      Podczas adwentowych rozważań i skupienia towarzyszyła nam modlitwa, która pomagała zbliżyć się do Boga i zrozumieć sens poruszanych zagadnień.

Konferencja zorganizowana

przez Urząd Marszałkowski

      Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy zorganizował w naszej szkole prelekcję pt. "Rodzaje zagrożeń związanych z powodzią na terenach środkowej Wisły". Prelegenci w bardzo przystępny sposób omówili przyczyny i rodzaje zagrożeń oraz sposoby zapobiegania powodziom ze szczególnym zwróceniem uwagi na właściwe postępowanie ludzi w obliczu tego typu klęski żywiołowej. Swoje wypowiedzi prelegenci popierali zdjęciami wykonanymi podczas powodzi. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Mikołajki

      Do naszej szkoły 5 grudnia zawitał wyjątkowy gość - Święty Mikołaj, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. Gdy świety Mikołaj wchodził do poszczególnych sal lekcyjnych, na buziach dzieci pojawiło się zdziwienie, zaskoczenie ale przede wszystkim uśmiech. Wyjątkowy gość rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka. Spotkanie ze świętym przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech zagościł dookoła.

"DZIADEK DO ORZECHÓW"
Uczniowie klas 0 - III oraz IV-VI wybrali się wraz z wychowawcami do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl pt. "Dziadek do orzechów" . Uczniów zachwyciła przede wszystkim ciekawa i bogata scenografia, a także profesjonalna gra młodych aktorów. Wielkim zaskoczeniem dla naszych uczniów była gra aktorska uczennicy naszego Gimnazjum - Marceliny Szczepańskiej.

Teatrzyk edukacyjny "Sport to zdrowie"
Dnia 6 listopada gościliśmy artystów teatru, którzy bawili nas i uczyli prezentując zabawny spektakl. Do gry w spektaklu włączały się też ochoczo dzieci, bawiąc się z aktorami . Spektakl miał wiele walorów wychowawczych i humorystycznych. Wprowadził w świat wartości człowieka, jakimi są: praca, szacunek, tolerancja oraz zdrowie.
Dzieci bawiły się znakomicie, zwłaszcza te młodsze. Chętnie współpracowały z aktorami i nagrodziły występ gości serdecznymi brawami. Przede wszystkim dowiedziały się, że nie liczy się piękny i atrakcyjny wygląd, lecz dobre serce i chęć pomagania innym w potrzebie.

Zabawa z okazji "Andrzejek"
      Dnia 26.11.2014r. w naszej szkole odbyła się wspaniała, integracyjna zabawa z okazji "Andrzejek". Zaplanowaniem oraz koordynowaniem całej uroczystości zajęły się p. Małgorzata Wiśniewska, p. Małgorzata Stępczyńska oraz p. Marta Wojciechowska. W zabawie uczestniczyły dzieci z klasy "0" oraz dzieci uczęszczające do klas I-III szkoły podstawowej. Uczniowie oczekiwali z niecierpliwością na zabawę, która rozpoczęła się o godzinie 11.00. Dla dzieci został przygotowany szereg zabaw, których celem była wspólna, integracyjna, pełna szacunku zabawa. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych zabawach. Jednak największe zainteresowanie wzbudzały konkurencje sportowe, które wymagały wysiłku ale także i sprytu. W czasie wszelkich zabaw i konkurencji towarzyszyła dzieciom muzyka. Wspólny taniec wywoływał wiele śmiechu i radości. Nie zabrakło również nagród dla zwycięzców. Wspólną zabawę zakończyło wybranie króla i królowej zabawy. Królową została uczennica I klasy Emilia Siekierska, która wyglądała przepięknie w stroju Kleopatry, a królem został przebrany za Batmana, również uczeń I klasy Sebastian Wysociński. Świętowanie "Andrzejek" w naszej szkole było okazją do wspólnej zabawy, oraz nauką szacunku, uczciwości i tolerancji podczas zabaw.

Sprawozdanie ze szkolenia

formacyjno-zawodowego nauczycieli i dyrektorów

szkół organizowanego przez

Stowarzyszenie Przyjacioł Szkół Katolickich
      Dnia 15 listopada 2014 roku w Modzerowie odbyło się szkolenie formacyjno-zawodowe dla nauczycieli i dyrektorów szkół, organizowane przez Stowarzyszenie Przyjacioł Szkół Katolickich. Dotyczyło ono integralnego rozwoju nauczyciela i ucznia.
      W szkoleniu wzięli udział nauczyciele z Miecięrzyna, Górzna, Warząchewki Polskiej, Modzerowa, Wlewska, Miesiączkowa, Lisewa Kościelnego, Siniarzewa, Ogrodnik, Wierzbia k. Kutna - łącznie 140 osób.
       O godzinie 10.00 odbyła się Msza św. w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Spotkanie rozpoczęło się montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez p. Justynę Siekacz i uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Modzerowie. Po Mszy św. p. Dyrektor Arletta Kucharska razem z p. Mileną Kosztowną podziękowały dotychczasowemu Kustoszowi Sanktuarium o. Kamilowi Kraciukowi za jego pełni oddania służbę Bożemu Ludowi. Następnie nauczyciele ze szkoły w Modzerowie odczytali fragment homilii papieża Franciszka -
O godzinie 12.00 wszyscy udali się do SPSK w Modzerowie na część szkoleniową. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Panią Prezes Violettę Błasiak oraz przez Dyrektor Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich - Panią Marię Chodkiewicz. Pani prezes skierowała do wszystkich ważne i piękne słowa, że "każdy nauczyciel powinien być światłem i głosić prawdę". Szkolenie poprowadził dr hab. Mieczysław Guzewicz, który jest doktorem teologii bibilijnej oraz autorem publikacji z zakresu problematyki cierpienia w Biblii, wychowania religijnego dzieci oraz zagadnień małżeństwa i rodziny. Prelekcja była podzielona na dwa moduły, które trwały do godziny 17.00. W przerwie nie zabrakło posiłku oraz słodkiego poczęstunku.
      Tematem szkolenia było - "Męskość i ojcostwo w ujęciu bibilijnym" podzielone na trzy części:
1. Jezus wzorem i źródłem mocy dla prawdziwego mężczyzny.
2. Męskość w małżeństwie.
3. Ojcostwo idealne.
      Dr Mieczysław Guzewicz zwrócił uwagę na to, że cywilizacja przechodzi kryzys ojcostwa i męskości, który łączy się z kryzysem wiary w Boga, ojczyzny i rodziny. Zacytował słowa Jana Pawla II wypowiedziane 10 lat temu oraz słowa Papieża Franciszka o atakach na rodzinę i małżeństwo. Powinniśmy zrozumieć, że największym nieszczęściem jest sytuacja, gdy robimy ogrom rzeczy, ale rozmijamy się z wolą Pana Boga. Mężczyzna natomiast, powinien dużo pracować i utożsamiać się ze swoim wzorem, którym jest Jezus. Dr Guzewicz podkreślił, że przekleństwem są mężczyźni, którzy nie wiedzą, co znaczy być mężczyzną i opuszczają swoje żony, dzieci, rodziny. Tematyka i sposób przekazu wzbudziły uznanie zebranych.
      Na zakończenie Pani Prezes Violetta Błasiak podziękowała za spotkanie. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się domów.

Ognisko Patriotyzmu
Dnia 11.11.2014 r odbyło się Ognisko Patriotyzmu. Na spotkanie przybyło wielu rodziców i uczniów. Ognisko rozpoczęło się od Mszy Świętej sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny. Następnie uczniowie naszych Szkół zaprezentowali montaż słowno - muzyczny przygotowany pod przewodnictwem p. J. Siekacz i p. E. Ślubowskiej. Po uczcie duchowej wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku, goście z ochotą piekli kiełbaski przy ognisku. Przygotowano również słodki poczęstunek. Dalsza część spotkania została poświęcona chwilom ważnym i wzniosłym - ojczyźnie i patriotyzmowi. Zaproszeni goście śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary. Panowała niezwykle ciepła i przyjazna atmosfera.

I Bieg Patriotyczny


11 listopada odbył się I Bieg Patriotyczny. Zawody sportowe zorganizowane zostały przez Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie i Parafię Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku. Celem biegu było upamiętnienie Rocznicy Odzyskania Niepodległości, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Bieg odbywał się w następujących kategoriach:
1. kl. "O" - dystans 300m
2. klasy I-III dziewczęta - dystans 500m
3. klasy I-III - chłopcy - dystans 500m
4. klasy IV-VI - dziewczęta - dystans 1000m
5. klasy IV-VI - chłopcy - dystans 1000m
6. Gimnazjum - dziewczęta - dystans - 1500m
7. Gimnazjum - chłopcy - dystans 1500m
8. dorośli - kobiety - dystans - 2500m
9 . dorośli - kobiety - dystans 2500m
Uczniowie zmagali się na trasie ze swoimi słabościami a także z trudnościami pogodowymi. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Wycieczka do Warszawy - Parafia ks. Jerzego Popiełuszki i Muzeum Powstania Warszawskiego
8 listopada 2014 r. z Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, wyruszyliśmy do Warszawy aby nawiedzić grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki i uczcić 30 rocznicę jego męczeńskiej śmierci.
O godz. 11.00 w kościele św. Stanisława Kostki, ojciec Damian Kosecki sprawował specjalnie dla pielgrzymów Mszę św. Następnie w strugach deszczu, złożyliśmy kwiaty przy grobie- pomniku kapelana Solidarności i udaliśmy się zwiedzić Muzeum błogosławionego, znajdujące się w podziemiach kościoła. Dla każdego było to ogromne przeżycie.
Ostatnim etapem naszej pielgrzymki było Muzeum Powstania Warszawskiego.

Warsztaty przyrodnicze

Przywitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Parafii Matki Bożej Fatimskiej
Przed wieczorną Mszą świętą przybyła do Parafii pe Matki Bożej Fatimskiej kopia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
Po uroczystej Eucharystii, odbyło się czuwanie poetycko - muzyczne w wykonaniu nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie. Wieczorną adorację zakończył Apel Maryjny.

Konkurs plastyczny "Znam przyrodę Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego"


W październiku 2014 roku nasza Szkoła przystąpiła do konkursu plastycznego zorganizowanego przez Gostynińsko - Włocławski Park Krajobrazowy dla najmłodszych pt. "Znam przyrodę Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego" Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych wśród najmłodszych, pogłębianie zdolności i talentów plastycznych, dostrzeganie piękna przyrody parku krajobrazowego (fauny i flory), nauka rozpoznawania niektórych roślin i zwierząt żyjących na terenie GWPK oraz aktywizowanie dzieci do życia w społeczeństwie. Laureatem konkursu została uczennica klasy pierwszej Oliwia Braun, wykazując się dużą znajomością roślin i zwierząt występujących na terenie Parku Krajobrazowego oraz talentem plastycznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Instalacja Proboszcza o. Damiana M. Koseckiego CCG
26 października 2014 roku, podczas głównej Mszy Świętej o godz.11.00, został wprowadzony na urząd Proboszcza parafii MB Fatimskiej we Włocławku, o. Damian M. Kosecki CCG.
Po uroczystym wprowadzeniu, Ks. Prałat Bronisław Kazimierz Grabowski. odczytał dekret JE bp. Wiesława Meringa oraz przyjął od nowego proboszcza wyznanie wiary i przysięgę wiernego wypełniania urzędu. Po komunii św., parafianie przywitali ojca Damiana i jednocześnie pożegnali ojca Kamila, który został przeniesiony po 6 latach ofiarnej służby. Nie zabrakło również na uroczystości Dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów naszej szkoły.

"Mikrofon dla malucha"
W dniu 24 października 2014 roku, w klubie "Łęg", odbyła się V edycja konkursu "Mikrofon dla malucha". Przesłuchania młodych, zdolnych wokalistów, reprezentujących swoje szkoły, trwały już od piątkowego przedpołudnia. Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie także pojawiła się na tym wydarzeniu. Dwie uczennice klasy pierwszej - Alicja Ratajczyk i Emilia Siekierska, wystąpiły wspólnie, wykonując piosenkę "Znajdź sobie przyjaciela". Nasz duet zaprezentował swoje umiejętności, wzbudzając nie mały entuzjazm na widowni i wśród jurorów. Prezentacja została uhonorowana statuetką za II miejsce. Serdecznie dziękujemy organizatorom - Centrum Kultury Browar B we Włocławku, za fantastyczną zabawę, ciepłą i serdeczną atmosferę, a naszym uczennicom gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Wojewódzki Konkurs Recytatorski "O Księdzu Jerzym wierszem."
21 października uczestniczyliśmy i współorganizowaliśmy konkurs recytatorski poświęcony życiu i męczeństwu Księdza Jerzego Popiełuszki. Nasze placówki reprezentowali: Piotr Wiśniewski- Szkoła Podstawowa SPSK im. Jana Pawła II w Modzerowie - opiekun p. Adrianna Afeltowicz Antonina Ratajczyk - Gimnazjum SPSK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Modzerowie- opiekun p. Elżbieta Ślubowska Katarzyna Glabas - Gimnazjum SPSK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Modzerowie- opiekun p. Elżbieta Ślubowska. Nasi uczniowie zaprezentowali niezwykle wysoki poziom wystąpienia a konkurencja była bardzo duża. Mamy nadzieję, że te doświadczenia zaowocują w przyszłości wymiernymi osiągnięciami. Powodzenia!

30 lecie męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie wspólnoty szkól SPSK w Modzerowie 18.11.2014r uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej męczeńską śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na szczycie włocławskiej tamy miała miejsce modlitwa do bł. ks. Jerzego, którą poprowadził bp Wiesław Mering. Po modlitwie na włocławskiej tamie przybyłe delegacje złożyły wieńce pod krzyżem - miejscem upamiętniającym męczeństwo ks. Popiełuszki. Następnie w uroczystej procesji do Sanktuarium podczas modlitwy różańcowej wniesiono relikwie błogosławionego. W sanktuarium, tuż przed Eucharystią słowa wdzięczności za modlitewne spotkanie wyrazili przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Obecny był także b. premier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który zwrócił uwagę na szczególną rolę męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki jako wyzwoliciela z sideł zła dla narodu polskiego. Eucharystii sprawowanej w intencji o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki i w intencji całej ojczyzny przewodniczył bp Wiesław Mering. Podkreślił w swoim słowie, że bł. ks. Jerzy był kapłanem zawsze wiernym Bogu, który walczył o wolność, dobroć, godność i sprawiedliwość. W uroczystej Mszy św. wzięli udział: bp senior Józef Zawitkowski z Łowicza, bp Józef Szamocki z Torunia, bp Stanisław Gębicki, bp senior Bronisław Dembowski, ojcowie ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, księża z WSD z Włocławka, proboszczowie włocławskich parafii, siostry zakonne, klerycy, rodzina bł. ks. Popiełuszki oraz jego przyjaciele. Obecni byli też przedstawiciele instytucji państwowych, przedstawiciele NSZZ "Solidarność", przedstawiciele zakładów pracy, społeczności, szkół imieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wierni świeccy. W homilii bp Józef Zawitkowski przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia oraz fakty dotyczące męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podkreślił, że być na włocławskiej tamie w 30. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego to wielka łaska i honor, przy czym dodał: "bojaźnią przejmuje mnie to miejsce".

Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 14.10.2014 r. odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela).O godzinie 9.00 odbyła się Msza Święta w kaplicy w Modzerowie. Po niej wszyscy udali się na uroczystości w szkole. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów, odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnów szkół oraz punktu przedszkolnego. Następnie Pani Dyrektor Arletta Kucharska, odczytała życzenia dla nauczycieli od Pani Prezes Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Częstochowie, Wioletty Błasiak. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej Gimnazjum pod kierunkiem Pani Grażyny Korpusińskiej. Młodzi artyści śpiewem i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. W humorystycznej scence zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie przedszkolaki złożyły nauczycielom życzenia, wyrecytowały wierszyk i wręczyły wykonane własnoręcznie, piękne laurki. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Po części artystycznej Rada Rodziców wręczyła Pani Dyrektor kwiaty oraz tort. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej rozdał wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Arletta Kucharska podziękowała każdemu nauczycielowi za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Festiwal Piosenki Religijnej "Deo Gratias"
W dniach 10 - 11 października 2014 roku, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku odbywał się VII Orioński Festiwal Piosenki Religijnej pt. "Deo Gratias". W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział blisko 60 wykonawców, reprezentujących swoje parafie, szkoły czy ośrodki kultury z całej Polski. Nasza Szkoła, podobnie jak w roku poprzednim, chcąc podzielić się swoją wrażliwością muzyczną, wystartowała w owych przesłuchaniach. Uczennica - Antonina Ratajczyk, wykonała solowo utwór "Ksiądz Jerzy", prezentując nie tylko piękno słowa i dźwięku, ale także świadomość muzyczną i wysoką kulturę sceniczną, adekwatną do treści utworu i miejsca, w którym się znajdowaliśmy. Występ Antosi został nagrodzony gromkimi brawami, a jury uhonorowało go II miejscem w kategorii solowej. Gratulujemy Antoninie i życzymy samych sukcesów!

Dzień Chłopca


29 września świętowaliśmy dzień męskiej części naszej społeczności. Uczniowie klas młodszych spędzili przemiłe chwile we włocławskim Multikinie na filmie "Pszczółka Maja", był poczęstunek i życzenia dla chłopców. Starsze klasy szkoły podstawowej oraz oddziały gimnazjum postanowili spędzić miły dzień w murach szkoły. Dziewczęta zadbały o upominki i poczęstunek, były projekcje filmów, wspólne rozmowy i zabawy. Dzień upłynął w miłej atmosferze a chłopcy poczuli się wyróżnieni i zaszczyceni, że nie zapomniano o ich święcie.

Sprzątanie Świata 2014
W dniu 26.09.2014 w naszej szkole miała miejsce akcja sprzątania świata. Dzieci z punktu przedszkolnego oraz klas O, I-III pod opieką wychowawców sprzątały teren boiska szkolnego oraz teren wokół szkoły. Natomiast uczniowie klas IV -VI i I-III gimnazjum obejrzeli film o tematyce ekologicznej, a następnie udali się do leśniczówki, gdzie po okiem Pana leśniczego- Krzysztofa Śmietany wzięli udział w sprzątaniu okolicznych lasów. Niestety pracy było wiele, nasze lasy są "składnicą" śmieci wyrzucanych przez niefrasobliwych ludzi, którym obojętne są problemy ekologiczne. Po pracy cała społeczność szkolna spotkała się przy ognisku zajadając pieczone "pianki", drożdżówki i ufundowane przez Pana leśniczego pączki i owoce. W znakomitych humorach i ze świadomością spełnionego obowiązki na rzecz Ziemi i środowiska lokalnego wszyscy udali się do domów.


Uroczyste pasowanie
W czwartek 25.09.2014 r. odbyło się uroczyste przyjęcie maluchów do Punktu Przedszkolnego w Modzerowie. Przedszkolaki w kolorowych strojach z uśmiechem na twarzy przedstawiły wiersze i piosenki. Przygotowaniem dzieci do uroczystości zajęła się pani M. Stężewska- Szafrańska. Tego dnia świętowaliśmy również pasowanie na zerówkowicza. Dzieci doskonale poradziły sobie podczas śpiewania piosenek i recytowania wierszy. Za piękne przedstawienie zostały obdarowane przez rodziców gromkimi brawami. Dnia 26.09.2014 r. odbyło się pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej zaprezentowali ciekawe przedstawienie. Po części artystycznej zapanowała niezwykle podniosła atmosfera. Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia- "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Modzerowie" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. atmosferze. Na koniec uroczystości wychowawcy wraz z p. Dyrektor A. Kucharską wręczyły dzieciom piękne dyplomy i drobne upominki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, nie kryli wzruszenia, które wówczas im towarzyszyło. Po zakończonej uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Ten radosny dzień przepełniony emocjami zapewne długo pozostanie w pamięci dzieci. Uroczyste pasowania przebiegły w ciepłej, rodzinnej


Wycieczka do Nieszawy szlakiem

św. Maksymiliana Kolbego
W dniu 19 września 2014 r uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wraz z opiekunami: P. Marzeną Kowalską, P. Grażyną Korpusińką i P. Adrianną Afeltowicz udali się na uroczyste otwarcie przygotowanej przez Urząd Marszałkowski stałej wystawy "Nieszawski szlak świętego Maksymiliana Marii Kolbego''. Ekspozycja prezentuje historię nieszawskiego klasztoru oraz upamiętnia obecność na Kujawach ojca Maksymiliana Kolbe. Już na samym początku uczniowie mieli okazję zobaczenia celi franciszkańskiej z wyposażeniem z początków XX wieku. Wszyscy byli pod niesamowitym wrażeniem wystawy oraz filmu promocyjnego w języku polskim, angielskim i niemieckim, które miały na celu przybliżenie historii miasta i klasztoru oraz związku z Kujawami ojca Maksymiliana Kolbego, który przebywał w Nieszawie od 4 maja do 3 listopada 1921 roku. Cała wyprawa skłaniała do refleksji nad szacunkiem do życia i do osoby świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Pełni wrażeń i bogatsi w doświadczenia kulturalne wszyscy szczęśliwie wrócili do szkoły.


Szkolenie formacyjne SPSK

w Modzerowie 13.09. 2014


Z początkiem roku szkolnego 214/2015 nauczyciele wzięli udział w szkoleniu formacyjnym, które odbyło się w Zespole Szkół SPSK w Modzerowie. Spotkanie poprzedzone było uroczystą Mszą św. w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, która celebrowana była przez proboszcza rodzimej parafii -o. Kamila M. Kraciuka oraz proboszcza parafii w Siniarzewie- ks. Tomasza Bartkowiaka. Obecne były Panie: Prezes- Violetta Błasiak i Dyrektor Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich- Pani Maria Chodkiewicz, Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy placówek SPSK w regionie. Po mszy cała społeczność udała się do szkoły w Modzerowie na część szkoleniową, którą poprowadził ks. prof. Andrzej Draguła, wykładowca, z wykształcenia homiletyk, który w swoim wystąpieniu podjął problematykę potrzeby edukacji symbolicznej. Zebrani pogłębili swoją wiedzę na temat znaczenia i symboliki krzyża, komunikacji wizualnej, znaczenia rytuału jako przejścia między dwiema sferami: sacrum i profanum. Owo wystąpienie uświadomiło wszystkim, że człowiek jest istotą rytualną i należy dążyć do rytualizacji życia. Poruszono również problematykę chrześcijaństwa jako religii kosmicznej. Edukacja i wychowanie powinny brać pod uwagę fakt, iż żyjemy w "społeczeństwie spektaklu", w którym obraz odgrywa decydującą rolę w wiarygodności przekazu. Tematyka, sposób przekazu i profesjonalizm wykładowcy wzbudziły powszechne uznanie zebranych. Prelekcja podzielona była na dwa moduły, w przerwie nie zabrakło posiłku oraz słodkiego poczęstunku i filiżanki kawy i herbaty. Pani Prezes SPSK - Violetta Błasiak podziękowała prelegentowi oraz zebranym i po wspólnej modlitwie wszyscy udali się domów.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

w Punkcie Przedszkolnym SPSK,

Szkole Podstawowej SPSK

oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie

Dnia 1 września 2014 roku odbyło się w Punkcie Przedszkolnym, Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od Mszy św. której przewodniczył nasz katecheta o. Bonifacy Jankowiak. Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego, a także hymnu Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Następnie Pani Dyrektor Arletta Kucharska serdecznie przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, a także najmłodsze dzieci z przedszkola. Po przemówieniu gości przystąpiono do części artystycznej. Uczniowie naszej szkoły pięknie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali utwory muzyczne, które powitały kolegów i koleżanki szczególnie z klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do odnowionych klas, aby porozmawiać ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy dużo sukcesów.
Aktualności roku szkolnego 2013/2014 przeniesione do archiwum
 
 
 
  zdjęcia  
  więcej