[Rozmiar: 12634 bajtów]
Strona główna|Aktualności | Archiwum | Kadra | Dla Rodziców | Dokumenty Szkoły | 1% | Kontakt | SPSK
SZKOŁA PODSTAWOWA | PUNKT PRZEDSZKOLNY | GIMNAZJUM
 
***EDUKACJA W NASZYCH SZKOŁACH JEST BEZPŁATNA***

ARCHIWUM 2013/2014

 
 
Zakończenie roku szkolnego

w Punkcie Przedszkolnym SPSK,

Szkole Podstawowej SPSK

oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie

W dniu 27 czerwca 2014 r. odbyło się w Punkcie Przedszkolnym, Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum SPSK w Modzerowie uroczyste zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Ten szczególny dzień rozpoczął się od Mszy św. której przewodniczył o. Bonifacy Jankowiak. W dalszej części uroczystości przybyli goście obejrzeli przygotowany pod kierunkiem pani E. Ślubowskiej oraz pani J. Siekacz program artystyczny, dziękując Pani Dyrektor, nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Goście mogli również podziwiać występ dzieci z klasy "0", które zatańczyły poloneza. Po części artystycznej Pani Dyrektor wraz z wychowawcami poprowadziły uroczyste wręczanie nagród i świadectw z wyróżnieniem. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy radosnych wakacji.
Koncert "Włocławek Janowi Pawłowi II - Świętemu"

z udziałem naszego szkolnego zespołu ,,Confiteo"

27 czerwca 2014 roku, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbył się III Koncert z cyklu Pamięć i Tożsamość - "Włocławek Janowi Pawłowi II - Świętemu".
Wydarzenie miało miejsce w kościele dolnym Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku, która w ścisłej współpracy z Zespołem Szkół Samochodowych podjęła się organizacji tej wyjątkowej imprezy. Nasza szkoła miała niepowtarzalną okazję aktywnego uczestnictwa w koncercie, bowiem chór szkolny otrzymał zaproszenie do wykonawstwa blisko 90-minutowego programu, składającego się z utworów, zarówno bliskich sercu Papieża Polaka, jak i tych, które napisane zostały ku czci świętego Jana Pawła II, przez włocławskich twórców.
W koncercie udział wzięła Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Samochodowych oraz Dziecięco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Wielgie. Chór Canto, Chór parafialny z Wieńca i ze Szpetala Górnego. Zespół wokalny "Contra", Zespół Dziecięcy z Lubania, Zespół "Na razie" z WCK Browar B, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych, a także soliści.
Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Justyny Siekacz, zaprezentowali się w następującym składzie: Antonina Ratajczyk, Klaudia Kowalska, Daria Śmietana, Marcelina Szczepańska, Oliwia Andrzejczyk, Katarzyna Glabas, Katarzyna Zdzienicka, Arleta Górczyńska, Dominik Przybyszewski, Artur Przybyszewski, Igor Przybyszewski.
Jesteśmy szczęśliwi, że mieliśmy okazję współtworzyć koncert, poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II, który - jako patron naszej szkoły - jest nam wyjątkowo bliski.

Zakończenie roku szkolnego przez klasę trzecią

Gimnazjum SPSK w Modzerowie

W czwartek 26 czerwca 2014 roku w Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Modzerowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas III. Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, a także nauczyciele. Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami oraz częścią artystyczną. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy ognisku. Był to czas wspomnień, którym towarzyszyło ogromne wzruszenie.
Bal Szóstoklasisty


25 czerwca 2014 r. o godzinie 17.00 odbył się w naszej szkole Bal Szóstoklasisty. Na ten dzień nasi szóstoklasiści czekali z wielką niecierpliwością. Już o godzinie 16.30 uczniowie zebrali się przed salą gimnastyczną, by przygotować się do rozpoczęcia uroczystości polonezem. Uczniowie starali się tańczyć równo i uważali, by nie pomylić kroków. Rodzice nie kryli łez wzruszeń. Wszyscy zebrani, rodzice i nauczyciele, bili gromkie brawa. Po zakończeniu tańca głos zabrała Pani Dyrektor. Zanim uczniowie klas szóstych zaczęli się bawić, piątoklasiści sprawili im słodką niespodziankę. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy szóstej. Ten szczególny dzień dostarczył uczniom wielu wrażeń i z pewnością pozostanie na zawsze w ich pamięci.
XVI Pielgrzymka Szkół

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

do Częstochowy

We wtorek, 24 VI uczniowie naszej szkoły oraz szkoły z Siniarzewa pojechali na coroczną pielgrzymkę do Czestochowy. Towarzyszyli im Rodzice oraz szkolni opiekunowie. Głównym przesłaniem tegorocznego pielgrzymowania było dziękczynienie za kanonizacje Jana Pawła II.
Uroczytość rozpoczęła się celebracją eucharystyczną pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, w czasie której zawierzono Bogu placówki Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.
Po krótkiej przerwie nasze serca rozgrzał koncert księdza biskupa Antoniego Długosza oraz "Siewców Lednicy" zakończony wspólną modlitwą do Bożego Miłosierdzia. Wspólne świętowanie zakończono uroczystym rozdaniem nagród.
Radosna atmosfera jeszcze długo po powrocie gościła w naszych sercach.

BARDZO DOBRY WYNIK

NASZYCH GIMNAZJASISTÓW

NA EGZAMINIE GIMNAZJALNYM!

GRATULUJEMY!!!

BARDZO DOBRY WYNIK NASZYCH

SZÓSTOKLASISTÓW NA SPRAWDZIANIE

KOŃCZĄCYM SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ!


Średni wynik szkoły to: 26,43. Skala staninowa szkoły: 6.
Średni wynik w gminie: 24,22, w województwie: 25,02, w kraju 25,82.

GRATULUJEMY!!!
III miejsce Gimnazjalistów w turnieju

piłki nożnej o Puchar Prezesa

Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

W dniu 17.06.2014r. reprezentacja Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie brała udział w turnieju Three Football w miejscowości Wólka Czepowa. Turniej rozgrywany był na trzech różnych nawierzchniach: trawiastej, piaszczystej oraz sztucznej. Każdy mecz składał się z trzech tercji, która trwała 8 minut. Po ośmiominutowej tercji następowała zmiana boisk. O wyniku meczu pomiędzy drużynami decydowała suma wszystkich trzech tercji. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn:
-Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wólce Czepowej
- Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Pniewie
- Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie
- Gimnazjum w Kłodawie
oraz Gimnazjum z Przedcza
Nasza reprezentacja walkę o trzecie miejsce rozegrała z Gimnazjum SPSK Pniewy grając na boisku sztucznym do tzw. "złotej bramki". Do szkoły powróciliśmy z brązowymi medalami oraz pucharem. Patryk Wilczyński uczeń klasy III Gimnazjum został wybranym najlepszym zawodnikiem Naszej reprezentacji. Opiekunem grupy była p. Milena Kosztowna, nauczyciel wychowania fizycznego, która również wchodziła na podium jako trener brązowych medalistów. Otrzymała brązowy medal oraz książkę pt.: "Kultura fizyczna a socjalizacja".
Gratulujemy naszym uczniom.
Sukces naszych uczniów w Regionalnym

Konkursie Ortograficznym


Dnia 12 czerwca 2014r. odbył się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie Regionalny Konkurs Ortograficzny. Uczeń Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie Artur Przybyszewski pod opieką p. Anny Duszyńskiej wykazując się znajamością zasad ortografii zajął III miejsce. Tuż za podium znalazła się jego koleżanka z klasy Antonina Ratajczyk.
Gimnazjaliści Marcelina Szczepańska i Bartłomiej Prusiński pod opieką p. Elżbiety Ślubowskiej również świetnie poradzili sobie z trudnym dyktandem i od podium dzieliło ich zaledwie kilka punktów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!Sukces naszych uczniów w Regionalnym

Konkursie Ekologicznym


Dnia 10 czerwca 2014r. odbył się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku Regionalny Konkurs Ekologiczny. Uczniowie Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie pod opieką p. Małgorzaty Wiśniewskiej zaprezentowali ogromny zasób swoich wiadomości. Po emocjonującej dogrywce uczennica kl. VI Antonina Ratajczyk zajęła II miejsce.
Uczeń Marcin Dudziak uczeń klasy trzeciej zajął III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!Piknik Rodzinny w Punkcie Przedszkolnym,

Szkole Podstawowej i Gimnazjum SPSK

w Modzerowie

8 Czerwca 2014 r. w Placówkach Edukacyjnych SPSK w Modzerowie odbył się I Piknik Rodzinny. W słoneczne popołudnie teren wokół naszej szkoły był pełen gwaru i wesołej zabawy. Impreza rozpoczęła się od radosnego występu dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej. Następnie nauczyciele przygotowali specjalnie dla uczniów przedstawienie pt: "Święto Bajek". Dzieci podziwiały wspaniała grę aktorską oraz ciekawe stroje. Największe zainteresowanie wzbudziła zabawa w pianie strażackiej. Dzieci chętnie uczestniczyły w pokazie baniek mydlanych oraz w przejażdżkach kucykami. Wielu emocji dostarczył również mecz piłki nożnej, w którym to nauczyciele zmierzyli się z uczniami. Dla naszych najmłodszych gości także czekało wiele atrakcji, m.in. losy na loterii fantowej, malowanie twarzy oraz zabawy z animatorami. Na zakończenie imprezy mogliśmy podziwiać konkurencje sportowe i zręcznościowe, w których uczestniczyli rodzice. Dla wszystkich gości przygotowano również poczęstunek. Szczególne podziękowanie należy złożyć Sponsorom, dzięki którym zostały zakupione nagrody oraz słodycze. Ogromne zaangażowanie pani Dyrektor Arletty Kucharskiej, Grona Pedagogicznego, a także Rodziców i całej społeczności szkolnej wraz z przyjaciółmi szkoły doprowadziło do zorganizowania wspaniałego przedsięwzięcia, które jest bardzo istotnym elementem integracji naszej społeczności.

Sukces naszego ucznia w powiatowym konkursie

"Mój Ci on jest - Powiat Włocławski - 75 rocznica Bitwy

pod Szczytnem"5 czerwca uczeń klasy III Szkoły Podstawowej Bartosz Falkowski odebrał z rąk starosty włocławskiego Pana Kazimierza Kacy nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie "Mój Ci on jest - Powiat Włocławski - 75 rocznica Bitwy pod Szczytnem".
GRATULUJEMY!!!

III MIEJSCE W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

NASZYCH GIMNAZJALISTÓW


W dniu 4 czerwca 2014 na boisku siatkówki plażowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych, odbył się ,,IV Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora Szkoły'', zorganizowany przez UKS "Ekonom" przy współpracy z Urzędem Miejskim we Włocławku oraz Dyrekcją i Radą Rodziców w ZSEkonomicznych. W pierwszym dniu do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn męskich. Obowiązywał "system brazylijski", który eliminował zespół po dwóch porażkach. Do wyłonienia najlepszych ,,trójek'' wśród chłopców potrzeba była rozegrania 22 spotkań. Zawody przebiegały w atmosferze zaciętej, ale uczciwej rywalizacji. Warunki jakie stworzyli organizatorzy oraz bezdeszczowa pogoda, dały szanse uczestnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności. Niezła technika zawodników spowodowała że, mecze stały na wysokim poziomie, nie wiele było przypadkowych zagrań, a piękne ataki i obrony wzbudzały żywe emocje u uczestników oraz kibiców.
Nasze Gimnazjum reprezentowali:
Patryk Wilczyński
Norbert Sadowski
Błażej Nowakowski
Norbert Sieciński
Opiekunem naszej drużyny była p. Milena Kosztowna.
Kolejność: kat. chłopcy
- I miejsce - Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawkim
(P. Sobczak, M. Ziółkowski, A. Stawicki opiekun A. Dobski)
- II miejsce - Gimnazjum nr 4
( D. Frontczak, K. Szymański, D. Brzeziński opiekun M. Jóźwiak )
- III miejsce - Gimnazjum SPSK w Modzerowie
( P. Wilczyński, N. Sadowski, B. Nowakowski opiekun M. Kosztowna )
- IV miejsce ZSKatolickich
( M. Wiliński, J. Czerwiński, P. Wujec opiekun J. Nowak ).
Dzień Mamy i Taty

Wyróżnienie dla naszego gimnazjalisty

w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

,,Kangur"


Uczeń II Gimnazjum Kordian Siedlecki pod opieką p. Joanny Buczyńskiej zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Rocznica nadania

Szkole Podstawowej SPSK w Modzerowie

imienia św. Jana Pawła IIJuż po raz czwarty mogliśmy świętować rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Modzerowie imienia bł. Jana Pawła II. Był to niezwykły dzień dla wszystkich, którzy są związani z naszą szkołą. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu szkolnego. Przygotowaniem uroczystości zajęła się pani Małgorzata Wiśniewska. Do przedstawienia zostali zaangażowani uczniowie z klasy II i III Szkoły Podstawowej, którzy poprzez swoje wystąpienie chcieli uczcić pamięć Jana Pawła II, a także przypomnieć, że Karol Wojtyła był nie tylko wielkim Papieżem, ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Młodzi aktorzy zostali wynagrodzeni przez widownię gromkimi brawami. Ponadto usłyszeliśmy piękne pieśni w wykonaniu chóru szkolnego pod przewodnictwem pani Justyny Siekacz. Na zakończenie apelu uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą bł. Jana Pawła II.

III miejsce naszego ucznia

W Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim!


Uczeń II klasy naszego gimnazjum - Bartosz Sikorski, pod opieką P. mgr Elżbiety Ślubowskiej, zajął III miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim poświęconym życiu Wielkiego Polaka- Jana Pawła II ,organizowanym przez Gimnazjum nr 14 we Włocławku.
W konkursie wzięło udział dwóch uczniów naszego gimnazjum: Jonatan Wysocki i Bartosz Sikorski, którzy zaprezentowali wiersze własnego autorstwa poświęcone Janowi Pawłowi II.
Wręczenie nagród miało miejsce 16 maja 2014r.
Gratulujemy weny twórczej i osiągnięć w dziedzinie poezji!!


I Komunia Święta klasy III


Dnia 11 maja 2014 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie przystąpili do pierwszej Komunii Świętej. Za przygotowanie dzieci do sakramentu Eucharystii odpowiedzialny był nasz katecheta o. Bonifacy Jankowiak. Dzieci z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w liturgii Mszy św. Przygotowały piękną recytację wierszy, a także zaśpiewały pieśni komunijne. Najważniejszym momentem było przyjęcie Pana Jezusa i tym samym osobiste z Nim spotkanie. Ten niezwykły dzień był także dla rodziców bardzo ważnym przeżyciem . Z ogromnym wzruszeniem uczestniczyli w uroczystości i zobowiązali się troszczyć o rozwój życia religijnego dzieci i dawać im świadectwo życia w prawdzie i miłości.
Gimnazjaliści na premierze filmu - "Powstanie Warszawskie"!


Dnia 9 maja 2014 uczniowie gimnazjum pod opieką p. Elżbiety Ślubowskiej i p. Joanny Buczyńskiej mieli możliwość obejrzenia premierowej projekcji filmu: "Powstanie Warszawskie", która odbyła się w Multikinie we Włocławku.
"Powstanie Warszawskie" to 85 minut odbudowanego, pokolorowanego, ściskającego za gardło filmu, który ukazuje Powstanie Warszawskie z niespotykanym dotąd realizmem.
Nie obyło się bez wzruszenia, większość widzów w milczeniu opuściła salę kinową.
Film był niewątpliwie doskonałą lekcją historii, która pogłębiła wiedzę uczniów i uświadomiła dramat i ogromny patriotyzm uczestników powstania , z czego często młode pokolenie nie zdaje sobie sprawy.
UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH

V BIEG KATYŃSKI - WÓLKA CZEPOWA


Dnia 30.04.2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej klas II-III, IV-V : Patryk Naczmański, Adrian Kędzierski, Bartosz Falkowski, Albert Sołtysiński, Kacper Nowakowski, Dawid Wojtczak, Mateusz Maron oraz uczniowie klas I,III Gimnazjum: Norbert Sieciński, Kamil Podleśny, Norbert Sadowski, Błażej Nowakowski wzięli udział w zawodach biegowych w Wólce Czepowej. Uczniowie zmagali się na trasie ze swoimi słabościami a także z dużym słońcem, które dało się we znaki . W rozegranych V Biegach Katyńskich uczestniczyło ogółem 196 uczniów: 110 ze szkół podstawowych i 86 z gimnazjów, z czego 74 uczestników stanowiły dziewczęta, a 122 chłopcy. W biegach wzięli udział uczniowie z następujących szkół podstawowych : Wólka Czepowa, Kłodawa, Daszyna, Pniewo, Kadzidłowa, Korzecznik, Luboniek, Bierzwienna Długa, Modzerowo, Mazew oraz gimnazjów: Wólka Czepowa, Daszyna, Pniewo, Kłodawa, Modzerowo, Rysiny. Trasa biegu została wytyczona w parku przy szkole w Wólce Czepowej i wynosiła 900 metrów.
Partyk Naczmański II SP - I miejsce
Adrian Kędzierski- II SP - II miejsce
Albert Sołtysiński- III SP- II miejsce
Bartosz Falkowski- III SP- III miejsce
Mateusz Maron- V SP- III miejsce
Norbert Sieciński- IG- I miejsce

Ognisko patriotyzmuDnia 29.04.2014 r. w Zespole Szkół SPSK w Modzerowie odbyło się ognisko patriotyzmu. Na spotkanie przybyło wielu rodziców i uczniów, a także do naszej placówki przybył pan Krzysztof Śmietana leśniczy z Nadleśnictwa Rybnica. Ognisko rozpoczęło się od wspólnego poczęstunku, goście z ochotą piekli kiełbaski przy ognisku. Przygotowano również słodki poczęstunek. Dalsza część spotkania została poświęcona chwilom ważnym i wzniosłym - ojczyźnie i patriotyzmowi. Zaproszeni goście śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitary. Wspólny śpiew pod przewodnictwem pani Justyny Siekacz i pani Elżbiety Ślubowskiej dostarczył wiele radości. Panowała niezwykle ciepła i przyjazna atmosfera.
Jajeczko WielkanocneW środę 23 kwietnia nauczyciele wraz z wychowankami i rodzicami przygotowali uroczystość, która rozpoczęła się od Mszy św. koncelebrowanej przez Proboszcza Parafii o. Kamila Kraciuka. Kolejna część spotkania została przeznaczona na przedstawienie, które zostało przygotowane przez panią Marzenę Kowalską. Uczniowie wykazali się umiejętnościami aktorskimi i w ciekawy sposób zaprezentowali scenki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Natomiast przygotowaniem części muzycznej zajęła się pani Justyna Siekacz. Następnie nauczyciele wraz z uczniami i rodzicami udali się na wspólny poczęstunek. Proboszcz Parafii o. Kamil Kraciuk poświęcił przyniesione wielkanocne potrawy. W dalszej części "Jajeczka" zebrani wysłuchali życzeń od Pani Dyrektor Arletty Kucharskiej oraz od Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. Wspólny czas upłynął w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Apel upamiętniający Jana Pawła IIW naszej placówce odbył się apel upamiętniający postać Jana Pawła II. Przedstawienie zostało przygotowane przez panią Milenę Kosztowną. Głównym celem spotkania było wspomnienie i przybliżenie uczniom postaci Tego wspaniałego człowieka. Usłyszeliśmy piękne wiersze nawiązujące do życia Jana Pawła II. Apel został ubogacony pieśniami, które spowodowały ogromne wzruszenie wśród widzów. W tym niezwykłym dla nas czasie mogliśmy ponownie oddać wdzięczność Wielkiemu Papieżowi za cudowny pontyfikat i wspaniałe dziedzictwo ducha kierujące nas w stronę najwyższych wartości.
Wieża BabelDnia 25 marca w naszej placówce odbyło się przedstawienie pt. "Wieża Babel", którego koordynatorem byli nauczyciele języka angielskiego: pani Marzena Kowalska i pan Rafał Kurzępa. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali się do wystąpienia. Doskonale przyswoili teksty w językach obcych. Ponadto każdy aktor posiadał odpowiednie rekwizyty. Rodzice z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy podziwiali zabawne scenki sytuacyjne oraz układy taneczne. Uczniowie zostali docenieni gromkimi brawami przez widzów. Po części artystycznej przygotowano dla wszystkich gości słodki poczęstunek.
Rekolekcje WielkopostneRekolekcje Wielkopostne odbyły się w naszej placówce w dniach 25,26,27.03. 2014 r. Był to czas skupienia, przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Celem tegorocznych rekolekcji było przede wszystkim odkrycie na nowo darów, które otrzymujemy podczas Chrztu Świętego: życie Boże i dary nadprzyrodzone- Wiarę, Nadzieję i Miłość. Pierwszego dnia wychowawcy wraz z uczniami udowodnili, że wszystkie talenty i zdolności, które posiadamy zawdzięczamy Panu Bogu. Musimy nauczyć się dziękować, za to co otrzymaliśmy, a wówczas będziemy mogli je pomnażać. Nauczyciele poprzez analizowanie tekstów i wspólne wykonywanie zadań pragnęli uczniom ukazać, że lęk przed Bogiem po popełnieniu grzechu osłabia w nas nadzieję i wiarę w Boże przebaczenie. Drugi dzień został poświęcony na przemyśleniach naszej postawy wobec grzechu. Zrozumieliśmy, że Bóg w swej wielkiej miłości i troski przebaczy nam wszystkie grzechy, jeśli przyznajemy się do nich ze skruchą. Ostatni dzień rekolekcji był czasem podsumowań. Wychowankowie koncentrowali się na zadaniach, które przedstawiały Maryję i jej drogę postępowania, którą my również powinniśmy podążać. Dzieci zrozumiały, że ta droga poprowadzi i zbliży ich do Boga. W każdym dniu rekolekcji uczniowie mieli możliwość spotkania z o. rekolekcjonistą, który starał się otwierać serca dzieci, aby z pełnym zaangażowaniem wykorzystały ten niezwykły czas.
Szkolenie formacyjno- zawodowe


Dnia 15 marca 2014 odbyło się już trzecie w tym roku szkolnym szkolenie formacyjno-zawodowe dla Dyrektorów i Nauczycieli ze szkół Stowarzyszenia przyjaciół Szkół Katolickich z siedmiu województw Polski Północnej. Spotkanie rozpoczęło się w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez proboszcza parafii o. Kamila Kraciuka CCG. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne pieśni Podczas Adoracji. Tak doskonałe przygotowanie części artystycznej zawdzięczamy pani J. Siekacz. Po Mszy św. goście udali się do szkoły w Modzerowie na dalszą część Rady Pedagogicznej. Po przerwie na słodki poczęstunek nauczyciele uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez dr inż. Antoniego Ziębę , który jest wykładowcą na Politechnice Krakowskiej, a także wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Ponadto jest redaktorem tygodnika "Źródło", dwutygodnika "Nasza Droga", Miesięcznika "Wychowawca" oraz "Służby Życiu. Zeszytów Problemowych" (red. naczelny). Pierwszy wykład został poświęcony tematyce konieczności podjęcia wszelkich możliwych działań w celu ochrony życia dzieci poczętych. Doktor pragnął wyjaśnić nam, że nauka dowiodła, że życie ludzie zaczyna się w chwili poczęcia, a aborcja jest zabójstwem niewinnego dziecka, a życie ludzkie jest nieprzerwalnym procesem od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Po pierwszej części spotkania goście zostali zaproszeni na obiad. Druga część wykładu została poświęcona mediom współczesnej Polski. Był to dla nas czas na zastanowienie czy media, które mamy na co dzień dostępne przekazują nam prawdziwe informacje, czy może dopuszczają się manipulacji oraz kłamstw? Media mają ogromny wpływ w kształtowaniu życia społecznego, także religijnego. Dlatego dzieci są w zagrożeniu manipulacją medialną. Powinniśmy wybierać odpowiednie programy dla dzieci. Doktor twierdzi, że dziecko do 7. roku życia powinno oglądać telewizję tylko 2O minut dziennie. Ponadto rodzice powinni zwracać uwagę jakie programy wybierają dzieci, czy są one odpowiednie dla nich. Ich obowiązkiem jest również by media uwłaczające wierze i dobrym obyczajom nie miały wstępu do ich domu. Dr Antoni Zięba zachęcał nas również do sięgania po odpowiednia media- katolickie, które służą prawdzie i dobru. Po wysłuchaniu cyklu wykładów wszyscy goście otrzymali na drogę bułki, wodę oraz słodycze.
Wycieczki szkolne


Pierwsze oznaki wiosny zachęciły uczniów naszej szkoły do uczestniczenia wycieczkach szkolnych, które odbyły się dnia 14 marca. Najmłodsze dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz z klas : 0, I, II, III pod opieką p. Moniki Murawskiej, p. Małgorzaty Wiśniewskiej, p. Agaty Kurzępy, p. Żanety Sochackiej oraz p. Moniki Stężewskiej - Szafrańskiej wyruszyły do Płocka aby odwiedzić ZOO. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się zwierzętom. Zaciekawione zachwycały się możliwością poznania zwierząt, które dotychczas widziały w książkach bądź telewizji. Pobyt w ZOO był także wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Dzieci z klas IV -VI postanowiły tego dnia wybrać się na basen miejski pod opieką wychowawców. Jednak głównym celem wycieczki była gra w kręgle w miejscu , które zostało znakomicie do tego przygotowane. Niektórzy uczniowie mogli się po raz pierwszy sprawdzić w tej dyscyplinie sportowej. Natomiast dla uczniów Gimnazjum przygotowano równie ciekawy i pełen niesamowitych wrażeń dzień. Dzieci wraz z opiekunami powędrowały do pobliskiej leśniczówki. Na miejscu czekał pan leśniczy, który poprowadził rozmowę na temat przyrody. Opowiedział kilka ciekawostek, które zaciekawiły naszych wychowanków. Kolejnym punktem spotkania były rozgrywki sportowe, w których uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział. Na zakończenie spotkania pan leśniczy przygotował niespodziankę. Dzieci przy ognisku mogły usmażyć jabłka oraz ziemniaki. Przygotowano również słodki poczęstunek. Zmęczone ale radosne i pełne wrażeń dzieci wróciły z uśmiechem na twarzy do szkoły.
Bal karnawałowy


W dniu 20 lutego 2014 r. w naszej placówce odbył się bal karnawałowy. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by wystrój sali gimnastycznej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcił do wesołej zabawy. Jako pierwsi na parkiecie pojawili się uczniowie klas I - III, a także dzieci z przedszkola, które wcieliły się w różne baśniowe postaci. Stroje najmłodszych uczestników balu były piękne, kolorowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Przy porywającej do tańca muzyce dzieci chętnie bawiły się. Nie zabrakło również konkursów i zabaw dla naszych wychowanków: taniec w parach z balonami, taniec na gazecie, wyścig kretów czy konkurs rysunkowy. Dla uczniów klas starszych również przygotowano wiele atrakcji. Świetny humor oraz dobra zabawa towarzyszyły uczniom od samego początku. Ponadto w ramach balu uczniowie pod czujnym okiem pani Mileny Kosztownej - nauczyciela wychowania fizycznego, uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Dzień pełen wrażeń upłynął w radosnej atmosferze.
Naszą szkołę odwiedził cyrk"Heca"

Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć niezwykle ciekawe przedstawienie cyrkowe, w którym artyści zaprezentowali niespotykaną siłę, spryt i sprawność. Ponadto dzieci podziwiały: żonglerkę, akrobacje oraz tresurę zwierząt. Publiczność śmieszył klaun, który zaproponował zabawy z udziałem publiczności. Artyści otrzymali gromkie brawa za tak wspaniałe przygotowanie. Mamy nadzieje, że cyrk "Heca odwiedzi naszą placówkę ponownie.
Szkolenie formacyjno-zawodowe SPSK w Modzerowie

Dnia 25 stycznia 2014 roku Nauczyciele oraz Dyrektorzy szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z siedmiu województw Polski Północnej, uczestniczyli w szkoleniu formacyjno-zawodowym w budynku szkolnym przy Szkole Podstawowej, Gimnazjum oraz Punkcie Przedszkolnym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie. Spotkanie rozpoczęło się w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki .W pierwszej części spotkania odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez naszego katechetę o. Bonifacego. Podczas Adoracji usłyszeliśmy piękny śpiew uczniów naszej placówki. Tak doskonałe przygotowanie części artystycznej zawdzięczamy pani J. Siekacz. Po Mszy św. goście udali się do szkoły w Modzerowie na dalszą część Rady Pedagogicznej. Po przerwie na słodki poczęstunek nauczyciele uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez dr hab. Mieczysława Guzewicza, który jest Doktorem teologii biblijnej, członkiem Komisji Episkopatu do spraw Rodziny. Na co dzień pracuje jako katecheta we Wschowie, prowadzi także wykłady w Studium nad Małżeństwem i Rodziną w Gorzowie i Zielonej Górze. Jest autorem publikacji z zakresu problematyki cierpienia w Biblii, wychowania religijnego dzieci oraz zagadnień małżeństwa i rodziny. Dzięki tak dużemu doświadczeniu poprowadził dla nas cykl wykładów pt. "Wiara, Kościół, człowiek, a współczesne wyzwania. Pierwsza część wykładu została poświęcona wyjaśnieniu co było inspiracją do przeprowadzenia wykładu o tak trudnej tematyce. Doktor Mieczysław Guzewicz wyjaśnił, że przedstawi m.in.: na czym polega prześladowanie ludzi wierzących, diagnozę Benedykta XVI dotyczącą odrzucenia prawd Ewangelii, a także takie terminy jak: Gender, Seksedukacja, Gender Studies, Ideologia Gender. Doktor zapoznał nas również ze źródłami do jakich należy sięgnąć aby pogłębić poruszoną problematykę. Po pierwszej części spotkania goście zostali zaproszeni na obiad. Druga część wykładu została poświęcona na rozwinięcie poruszonego wcześniej tematu. Doktor ukazał nam prawdę o prześladowaniu ludzi wierzących oraz atakowaniu małżeństw i rodzin. Obecnie wiele kontrowersji wywołuje termin Gender oraz Gender Studies Dzięki wykładowcy pogłębiliśmy wiedzę na ten temat, zapewne wiele z osób uzyskało odpowiedź na nurtujące pytania związane z tą terminologią. Po wysłuchaniu cyklu wykładów wszyscy goście otrzymali na drogę bułki, wodę oraz słodycze.
Dzień Babci i Dziadka


W naszej placówce 22 stycznia 2014 r. świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przybyło wielu gości, którzy z niecierpliwością oczekiwali na występ młodych artystów. Przygotowaniem montażu słowno-muzycznego zajęła się pani M. Murawska, pani M. Buczyńska, a także pani J. Siekacz. Jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki, którzy swoim występem rozbawili i wzruszyli Babcie i Dziadków. Nie mniej emocji podarowały dzieci starsze z klasy "0"i z klas I-III. Uczniowie recytując pięknie wiersze i śpiewając piosenki zostali wynagrodzeni gromkimi brawami przez publiczność. Po przedstawieniu wnuczęta wręczyły swoim Babciom i Dziadkom piękne upominki wraz z życzeniami. Kolejnym punktem uroczystości był wspólny posiłek. Na zakończenie spotkania odbyła się dyskoteka dla Babć i Dziadków. Wystąpiła dla nas pani S. Różańska, która przygotowała specjalny repertuar, aby każdy z uczestniczył we wspólnej zabawie. Ten pełen emocji dzień upłynął w ciepłej, miłej atmosferze. Nie zabrakło uśmiechu, a także wzruszenia na twarzach naszych gości.
Wycieczka do Multikina we Włocławku


Dnia 15 stycznia 2014r. uczniowie klasy "0" , a także klas I-III Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do Włocławka. Pod opieką pani M. Murawskiej, pani M. Wiśniewskiej oraz pani K. Magier dzieci po godzinie 8.00 wyruszyły autobusem do Włocławka. Najpierw wybraliśmy się do Galerii Sztuki Współczesnej aby obejrzeć wystawę "O Krasnoludkach i Sierotce Marysi". Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie bajki w Multikinie. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów bajki "Królowa Śniegu". Na zakończenie wyprawy udaliśmy się do KFC. Dzieci z uśmiechem na twarzy wracały do domu i chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.
Wycieczka do Włocławka


Dnia 14 stycznia 2014 roku uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej oraz II - III Gimnazjum SPSK w Modzerowie wybrali się na wycieczkę do Multikina we Włocławku. Opiekę nad naszymi wychowankami sprawowali: p. K. Magier, p. M. Kowalska, p. A. Celmer oraz szkolny katecheta - o. Bonifacy. Punktualnie o godz. 10.00 uczniowie wraz z nauczycielami stawili się w kinie, by obejrzeć drugą część przygód uroczego Bilba Bagginsa - "Hobbit: Pustkowie Smauga". W kontynuacji "Hobbita" kompania dzielnych krasnoludów pod przywództwem Thorina Dębowej Tarczy, którym towarzyszy hobbit Bilbo Baggins, kontynuuje wędrówkę, by odbić skarb krasnoludów z Samotnej Góry, której strzeże przerażający smok Smaug. Film podbił serca nie tylko naszych uczniów, ale też i nauczycieli. Z niecierpliwością czekamy na kolejną ekranizację przygód hobbita .
RECITAL

Orszak Trzech Króli


Uwieńczeniem Konkursu pt. "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych" był uroczysty pochód orszaku, który odbył się 6 stycznia 2014 roku w dniu Objawienia Pańskiego. Pochód wyruszył sprzed Urzędu Miasta, a następnie kierował się ulicami Włocławka do bazyliki katedralnej. Pani Dyrektor Arletta Kucharska, nauczyciele, a także uczniowie reprezentowali naszą placówkę. Zgromadzeni podczas pochodu, śpiewając kolędy, weszli do Włocławskiej Katedry, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus i uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Zakończeniem tak wyjątkowego dnia było Boże błogosławieństwo biskupa włocławskiego.
Konkurs pt.: Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych "
w Punkcie Przedszkolnym, Szkole Podstawowej i Gimnazjum
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkól Katolickich w ModzerowieDnia 3 stycznia 2014 roku w Punkcie Przedszkolnym, Szkole Podstawowej
i Gimnazjum SPSK odbył się ogólnopolski Konkurs
pt." Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych".

Został zorganizowany już po raz 6. z okazji zbliżających się Świąt Objawienia Pańskiego zw. tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Konkurs dotyczył trzech kategorii: literackiej, plastycznej i muzycznej w następujących grupach wiekowych: przedszkole (od lat czterech) tylko kategoria muzyczna, natomiast we wszystkich kategoriach wzięli udział uczniowie: z klas I - III szkoły podstawowej, z klas IV - VI szkoły podstawowej oraz z klas I - III gimnazjum. Do udziału w konkursie plastycznym zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Natomiast do konkursu literackiego i muzycznego zostali zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu kujawsko-pomorskiego oraz szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich . Celem konkursu recytatorskiego była promocja poezji i prozy ludowej związanej ze świętem Trzech Króli, kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie i promocja recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży. Uczestniczy wykazali się dużymi umiejętnościami. Byli doskonale przygotowani do wystąpienia. Komisja była w następującym składzie: Przewodniczący- Jan Polak, członkowie jury: Anita Ochmańska- Robaczewska, Adrian Domanowski.
Wśród uczniów zwyciężyli:
Kategoria wiekowa: Klasy I-III szkoły podstawowej:
I Nagroda -Justyna Mikołajewska- Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Kowalu
II Nagroda - Marta Kaczmarek - Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Kowalu
III Nagroda - Bartosz Falkowski- Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
Wyróżnienie - Patryk Naczmański - Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
Kategoria wiekowa: Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej :
I Nagroda - Anna Zdzitowiecka - Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
II Nagroda- Anna Kuźba- Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
III Nagroda- Nikola Górska- Szkoła Podstawowa nr 12 we Włocławku
Wyróżnienie: Dominika Przybysz- Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
Kategoria wiekowa: Klasy I-III Gimnazjum
I Nagroda- Oliwie Andrzejczyk - Gimnazjum SPSK w Modzerowie
II Nagroda - Arletta Górczyńska- Gimnazjum SPSK w Modzerowie
III Nagroda - Katarzyna Glabas- Gimnazjum SPSK w Modzerowie
W tym dniu odbył się także konkurs muzyczny "Pastorałki", w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Występy młodych artystów oceniała komisja w składzie: Przewodniczący -ks. Sławomir Deręgowski, członkowie jury: p. Adam Klarecki, o. Szymon Korytowski
Laureatami konkursu zostali:
Kategoria wiekowa: Przedszkole
I Nagroda- Alicja Ratajczyk - Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
Kategoria wiekowa: Klasy I-III
I Nagroda - Anna Skibińska- Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
II Nagroda- Barbara Wieczorek- Szkoła Podstawowa SPSK w Mięcierzynie
Kategoria wiekowa: Klasy IV-VI
I Nagroda - Weronika Wieczorek- Szkoła Podstawowa SPSK w Mięcierzynie
II Nagroda - Antonina Ratajczyk- Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
II Nagroda- Urszula Ratajczyk- Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku
III Nagroda- Paulina Derda - Szkoła Podstawowa SPSK w Mięcierzynie
Wyróżnienie- duet- Dominika Przybysz i Anna Zdzitowiecka - Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
Kategoria wiekowa: Klasy I-III Gimnazjum
I Nagroda- Justyna Wieczorek- Gimnazjum SPSK w Mięcierzynie
II Nagroda - Katarzyna Glabas- Gimnazjum SPSK w Modzerowie
III Nagroda- Paula Macioszek- Gimnazjum SPSK w Mięcierzynie
Wyróżnienie- Arletta Górczyńska- Gimnazjum SPSK w Modzerowie
Zespoły:
Nagroda Specjalna- GRAND PRIX- Zespół z Kowala- Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Kowalu
I Nagroda - Zespół "Confiteo" z Zespołu Szkół SPSK w Modzerowie
W dniu 3 stycznia 2014 roku miało miejsce również wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Korona Trzech Króli". Zgodnie z regulaminem rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbyło się dnia 2 stycznia 2014 r. Celem konkursu było wspieranie rozwoju twórczości dzieci oraz promowanie młodych talentów. Uczestnik miał możliwość złożyć jedną pracę w kategorii korona Trzech Króli wykonaną dowolną techniką plastyczną (praca przestrzenna). Prace młodych artystów oceniali: przewodniczącza: Monika Leśniewska, członkowie jury: Magdalena Kaczmarek , Joanna Buczyńska. Po dokonaniu analizy wszystkich prac przyznano następujące nagrody:
Kategoria wiekowa- klasy I-III:
1.Nagroda - Bartłomiej Grzegórski- Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Kowalu
2.Nagroda- Franciszek Piotrowski- Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Kowalu
3.Nagroda- Klaudia Niedziałkowska- Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
Wyróżnienie: Dominika Bassa- Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
Wyróżnienie: Agata Bassa- Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
Kategoria wiekowa- klasy IV-VI
1.Nagroda: Piotr Tomalak- Szkoła Podstawowa w Przytocznicy
2.Nagroda: Klaudia Kowalska - Szkoła Podstawowa SPSK w Modzerowie
3.Nagroda: Zuzanna Wiśniewska- Szkoła Podstawowa SPSK w Siniarzewie
Kategoria wiekowa- klasy I-III Gimnazjum
1.Nagroda- Mateusz Przybyszewski - Gimnazjum SPSK w Modzerowie
Uroczysta inauguracja Konkursu Trzech Króli zakończyła się wręczeniem nagród, które podniosły rangę konkursu, stanowiły motywację dla uczestników, a przede wszystkim stały się powodem radości i satysfakcji zwycięzców. Za aktywną pomoc i ufundowanie nagród serdeczne podziękowania kierujemy dla Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich na ręce Pani prezes Violetty Błasiak, Wojewodzie regionu Kujawsko-Pomorskiego p. Ewie Mes, Starostwu na ręce p.K.Kacy, Gminie na ręce p. E. Braszkiewicz, Nadleśnictwu Gostyniński Park Krajobrazowy oraz Solidarności. Za objęcie honorowego patronatu naszego konkursu serdeczne podziękowania kierujemy dla: Biskupa Diecezji Włocławskiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Starosty Włocławskiego, Wójta Gminy Włocławek, Przewodnika Katolickiego, Gazety Pomorskiej, Telewizji CW 24, portalu internetowego -www.q4.pl, portalu internetowego - wloclawskie24.pl, radio HIT Włocławek, portalu internetowego NaszWloclawek.pl, portalu internetowego- www.wek.pl, portalu internetowego Moje Miasto MM oraz gazety Tu i Teraz.

Sprawozdanie z konkursu "Sprzątamy Nasze Lasy"


W dniu 20.12.2013 r. w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek przy ul. Ziębiej we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Sprzątamy nasze lasy" dla szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac, pod kątem zgodności z przyjętym regulaminem, formą merytoryczną, artystyczną oraz pomysłowością. Trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymał Bartosz Falkowski uczeń klasy III Szkoły Podstawowej SPSK w Modzerowie. Wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych otrzymał Marcin Dudziak uczeń ,również klasy III Szkoły Podstawowej . Opiekunem laureatów była p. Małgorzata Wiśniewska.
Wigilia


Dnia 20 grudnia 2013 roku cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Wigilii. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem naszego katechety o. Tomasza Jankowiaka. Po zakończeniu Mszy św. odbyło się przeniesienie Dzieciątka Jezus do żłobka. W dalszej części uroczystości obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przygotowaniem przedstawienia zajęła się p. Elżbieta Ślubowska. Natomiast o piękną oprawę muzyczną zadbała p. Justyna Siekacz. Dzieci zostały obdarowane przez publiczność gromkimi brawami za zaangażowanie i ciekawe odegranie swojej roli. Po wysłuchaniu montażu słowno-muzycznego nasz katecheta pobłogosławił pokarmy i przeczytał fragment Pisma Świętego mówiący o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Po wysłuchaniu Ewangelii p. Dyrektor Arletta Kucharska złożyła świąteczne życzenia dla całej społeczności szkolnej. Zgromadzeni w auli podzielili się opłatkiem i spożywali dania wigilijne przygotowane przez rodziców oraz nauczycieli. Podczas tego spotkania nie mogło zabraknąć obecności św. Mikołaja, który rozweselił dzieci przynosząc paczki ze słodką niespodziankę. Zanim zostały wręczone prezenty św. Mikołaj usłyszał kolędy i wiersze w wykonaniu uczniów, którzy chętnie prezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Podczas tej uroczystości każdy mógł poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia nie zbrakło uśmiechu i radości u wszystkich przybyłych na wspólną, szkolną wigilię.
Sprawozdanie z wycieczki do Muzeum Diecezjalnego


17 grudnia 2013 roku w Muzeum Diecezjalnym mieszczącym się we Włocławku przy Placu Kopernika miały miejsce obchody 150. rocznicy śmierci Stanisława Bechiego - pułkownika w powstaniu styczniowym. Uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej SPSK im. bł. Jana Pawła II w Modzerowie wraz z opiekunami, p. Ż. Sochacką, p. A. Celmer oraz o. Bonifacym, uczestniczyli w tym szczególnym dla włocławian wydarzeniu - S. Bechi został stracony właśnie w naszym mieście. Nasi wychowankowie w ramach uroczystych obchodów wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych, po czym historyk Tomasz Dziki przybliżył zgromadzonym postać S. Bechiego. Na zakończenie uczniowie zwiedzili wystawę pokonkursowych prac laureatów Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Powstanie Styczniowe 1863 i jego bohaterowie" organizowanego przez Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" i Prywatną Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku. Dla naszych wychowanków była to żywa lekcja historii.
Uczniowie naszej placówki spędzili noc w szkole.


Spotkanie zorganizowano w piątek 13. Grudnia 2013 r. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 18. Pani Dyrektor Arletta Kucharska poinformowała uczniów o harmonogramie zajęć, o dbałości o bezpieczeństwo, a także poszanowaniu mienia szkolnego. Uczniowie ubrani w stroje sportowe rozpoczęli zabawę od rozgrywek sportowych. Uczniowie klas I-III grali w unihokeja. Klasy starsze rozegrały turniej piłki siatkowej. Natomiast najmłodsze dzieci z klasy "0" malowały rysunki świąteczne. Około godziny 20 młodsze dzieci oglądały bajkę. Natomiast pozostałych uczniów podzielono na dwa zespoły: klasy IV-VI oraz Gimnazjum. Przygotowano dla nich zabawę w podchody. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek zwycięzcami okazali się uczniowie klas IV-VI. Po godzinie 21 głodni uczniowie powędrowali do klas aby zjeść kolację. Opiekunowie zrobili uczniom niespodziankę zamawiając pyszną pizzę. Po godzinie 22 najmłodsze klasy przygotowały się do spania. Natomiast na pozostałych uczniów czekał seans filmowy, m.in. oglądali film: "Szybcy i wściekli". Po wieczorze pełnej zabaw i dobrego humoru zmęczeni uczniowie zasnęli. Po spokojnej nocy przyszedł czas na pobudkę. Opiekunowie zaproponowali wspólne przygotowanie śniadania. Na to hasło żaden uczeń nie został obojętny. Ostatnim punktem zajęć było sprzątanie. W sobotę o godz. 10 uczniowie po nocnej zabawie wrócili do domów. W dobrych humorach pożegnali się z nauczycielami. Do zobaczenia następnym razem.
Rekolekcje Adwentowe


W dniach 5,6,9 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych, które zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, a poprowadzone przez nauczycieli naszej placówki. W czasie tegorocznych rekolekcji adwentowych rozważaliśmy następujące tematy: "Pan Bóg mnie kocha choć nie jestem najlepszy", "Gdy grzeszę, ranię kochającego Boga", "Poznaję prawdę o sobie". Pierwszego dnia głównym celem było ukazanie, że Pan Bóg chce dawać swojemu dziecku wszystko co jest mu potrzebne. Nauczyciele podczas realizacji zadań pragnęli przekazać uczniom, że każdy z nas jest inaczej obdarowany przez Boga oraz to, że Pan Bóg kocha każdego z nas niezależnie od tego jakie posiadamy umiejętności. Jedna osoba lepiej biega inna śpiewa albo lepiej rozwiązuje zadania z matematyki. Kolejnego dnia dzieci dowiedziały się, że Bóg kocha grzesznika, ale nie zgadza się, żeby żył w grzechu, który niszczy jego godność. Ponadto uświadomienie uczniom, że smutek z powodu zranienia kochającego Boga prowadzi do nawrócenia. Celem ostatniego dnia było zrozumienie, że poznanie prawdy o sobie i o Bożej miłości ułatwia bezgraniczne zaufanie Bogu i oczekiwanie na cud przemiany serca. Po podsumowaniu zamyśleń rekolekcyjnych wyciągnęliśmy pewne wnioski: każdy z nas do właściwego rozwoju potrzebuje miłości, opieki, troski swojej mamy, ponadto dostrzegliśmy, że Maryją jest naszą najczulszą Matką, z którą powinniśmy wiązać przez cały czas swoje relacje i żyć nimi na co dzień. To dzięki Niej zostaniemy poprowadzeni właściwą drogą do Boga. Zakończeniem rekolekcji była Msza Święta. W trakcie Eucharystycznej Adoracji można było skorzystać także z Sakramentu Spowiedzi, aby z czystym sercem uczestniczyć we Mszy świętej, która została odprawiona w Kościele w Modzerowie.
Andrzejki


Dnia 28.11.2013r. uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie imprezy integracyjnej z okazji "Andrzejek". Zaplanowaniem całej uroczystości zajęła się p. Milena Kosztowna, p.Magdalena Buczyńska oraz p. Kornelią Magier. Od godz. 9.30 zabawę rozpoczęły najmłodsze dzieci: oddział przedszkolny, klasa: I, II, III. Na początek dzieci rozruszały się przy muzyce. Brały również udział w konkurencjach sportowych. Były to zabawy wymagające sprytu i odwagi. Tak urozmaicone konkurencje spowodowały duże zainteresowanie wśród dzieci, które chętnie włączały się do wspólnej zabawy. Uczniowie starsi rozpoczęli zabawę o godz. 11.30. Okazało się, że najciekawszą wspólną zabawą był taniec, uczniowie chętnie demonstrowali swoje umiejętności taneczne. Ponadto brali udział w różnych konkurencjach, m.in.: rozgrywki sportowe. Świętowanie "Andrzejek" w naszej szkole było wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie nauką szacunku dla tradycji.
,,Byłaś mamą nas wszystkich" - pożegnaliśmy matkę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki śp. Mariannę Popiełuszko


W dniu 23 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w ostatniej drodze matki Naszego Patrona.
Msza Święta za OjczyznęOgnisko Patriotyzmu w naszej szkoleOgnisko Patriotyczne w naszej Parafii


W dniu 11 listopada 2013 r Nauczyciele z Panią Dyrektor na czele oraz uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć we mszy św. i ognisku zorganizowanym przez Braci Pocieszycieli. Msza św. odprawiona w intencji walczących za wolność głęboko poruszyła zebranych i uświadomiła ogromne znaczenie ofiary jaką ponieśli wszyscy Ci, którzy swoim życiem przypieczętowali ważność walki o niepodległość. Wszyscy w skupieniu uczestniczyli w tym ważkim wydarzeniu, myślą i modlitwą łącząc się z Bogiem. Po zakończonej mszy św. wierni opuścili mury kościoła ze śpiewem na ustach. Święto Niepodległości stało się okazją do wspólnych śpiewów pieśni patriotycznych przy akompaniamencie gitary w wykonaniu P. Elżbiety Ślubowskiej. Oprócz uczty duchowej był czas również na ucztę dla ciała w postaci grochówki i pieczonych kiełbasek ufundowanych przez włocławski Caritas. Mimo listopadowego chłodu, serca zebranych były rozgrzane patriotyczno-religijną atmosferą. W bliskości ciepłych iskier ogniska i w otoczeniu wzruszających dźwięków i słów pieśni wszyscy przenieśli się duchem w przeszłość, kiedy walka o niepodległość z imieniem Boga na ustach była sensem życia Polaków, pragnących wolności. Takie chwile uświadamiają, jak wiele zawdzięczamy tym, którzy polegli za to, abyśmy mogli żyć w spokoju w wolnym kraju.
Wycieczka do Muzeum Diecezjalnego i Multikina we Włocławku

W dniu 5 listopada 2013 r uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami: P. Joanną Buczyńską, P. Elżbietą Ślubowską i P. Rafałem Kurzępą udali się do Włocławka. Ich celem było Muzeum Diecezjalne, w którym mieli okazję poznać kolekcję niezwykłych dzieł historii sakralnej naszego regionu i nie tylko. Wszyscy byli pod niesamowitym wrażeniem opowieści kustosza muzeum, który z wielką pasją dzielił się ze zwiedzającymi swoją wiedzą na temat zbiorów muzealnych. Przed oczyma zebranych przewijały się komnaty pełne eksponatów: szat liturgicznych i precjozów, obrazów i rzeźb. Nikt nawet nie przypuszczał ,ile cennych przedmiotów kryją mury muzeum. Wszyscy mogli również zobaczyć nowoczesną salę koncertową, wyposażoną we wszelkie dobrodziejstwa techniki, poprawiające akustykę i pomagające w lepszym odbiorze muzyki na żywo. Kolejnym etapem wyprawy był seans filmowy w Multikinie. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli film pt. Gra Endera, który był ekranizacją powieści pod tym samym tytułem. Chociaż produkcja była z kategorii science fiction to jej wymowa miała charakter ponadczasowy i skłaniała do refleksji nad szacunkiem do życia i do tego, co jest dziełem Boga. Pełni wrażeń i bogatsi w doświadczenia kulturalne i emocjonalne wszyscy szczęśliwie wrócili do szkoły.
Sukces naszych uczniów w Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej "Deo gratias"


W dniach 25 - 26 października 2013 roku, w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku, odbyła się VI edycja Oriońskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Deo gratias". Nasz chór szkolny, pod przewodnictwem Pani Justyny Siekacz utworzył zespół wokalny pod nazwą "Confiteo", co znaczy "Wyznanie" i zaprezentował dwie pieśni ze swojego repertuaru. Zarówno "Jak mam świętym być", czyli pieśń o naszym patronie - bł. ks. Jerzym Popiełuszko oraz "Zbudowani na Chrystusie" - pieśń ze światowych dni Młodzieży w Madrycie z 2011, zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie. Obok zespołu Confiteo zaprezentowała się Antonina Ratajczyk - uczennica klasy VI SP. Antonina wystąpiła w kategorii solistów i wykonała piosenkę "Matko Miłości", która także należy do autorskiego repertuaru chóru. Starania uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami, oraz dwoma wyróżnieniami. Pierwsze wręczono w kategorii zespołu dziecięcego, a drugie poza konkursem, za wyjątkową atmosferę i oryginalność występu. Doceniono również Antoninę Ratajczyk, przekazując jej statuetkę za III miejsce w kategorii solistów. Festiwal "Deo gratias" był niesamowitym spotkaniem ludzi, których pasją jest wspólne uwielbienie Boga poprzez muzykę. Dla chóru Modzerowa była to również chwila wspólnej zabawy i integracji z uczniami Szkoły SPSK w Siniarzewie, którzy także brali udział w prezentacjach konkursowych.
WSPÓLNA MODLITWA RÓŻAŃCOWASprawozdanie z 29. Rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki


W piątek 18 października 2013 roku w Sanktuarium przy ul. Płockiej odbyły się obchody upamiętniające 29. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość rozpoczęła się na włocławskiej tamie. Przybyłe delegacje złożyły wieńce pod krzyżem. Delegacja naszej szkoły złożyła znicze oraz piękny wieniec od Stowarzyszenia przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy. Poczet sztandarowy Gimnazjum SPSK im. Jerzego Popiełuszki dumnie reprezentował naszą placówkę wraz z innymi szkołami i przedstawicielami świata pracy. Wszystkie poczty sztandarowe, złożyły hołd poprzez pochylenie sztandarów. Po przemówieniach wszyscy zebrani uczestniczyli we wspólnej modlitwie, której przewodniczył ks. biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering w towarzystwie wielu znakomitych gości, zwłaszcza licznie zebranej rodziny bł.ks Jerzego. Po odmówieniu modlitwy przez ks. Biskupa odbyła się procesja różańcowa z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Sanktuarium oo. Pocieszycieli. gdzie uczestnicy mogli wysłuchać programu artystycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uroczystość zakończyła się mszą św. koncelebrowaną przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Podczas płomiennego kazania wygłoszonego przez prowincjała Zgromadzenia Braci Pocieszycieli o. Świerada Petkke, słuchacze mieli okazję rozważyć na nowo wciąż aktualne przesłanie bł. ks Jerzego: miłość do Boga i Ojczyzny przez wierność Ewangelii i Krzyżowi aź do oddania swego życia.
Dzień Edukacji Narodowej


Dnia 14.10.2013r odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zajęcia wychowawczo-opiekuńcze rozpoczęły się Mszą Świętą w auli szkolnej, w intencji wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły, której przewodniczył nasz katecheta Ojciec Tomasz Jankowiak. Po Mszy św. nadszedł czas na akademię, którą przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z panią Kornelią Magier oraz panią Justyną Siekacz. Dzieci pięknie wyrecytowały wiersze oraz przedstawiły okolicznościową scenkę. Następnie uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom kwiaty. Kolejną niespodzianką były piękne życzenia, kwiaty oraz tort od Rady Rodziców. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom, nauczycielom i uczniom za życzenia, wspólną modlitwę, a także za przygotowanie uroczystości. Po oficjalnej części spotkania cała społeczność szkolna uczestniczyła we wspólnym posiłku. Po uroczystości odbyło się integracyjne spotkanie grona pedagogicznego z przedstawicielami rodziców. Następnie grono pedagogiczne wybrało się na wspólna wycieczkę do Ciechocinka.
Dzień Chłopca i Mężczyzny


Dnia 09.10.2013r. w Punkcie Przedszkolnym SPSK im. Dzieci Fatimskich, Szkole Podstawowej SPSK z Oddziałem Przedszkolnym im. bł. Jana Pawła II, Gimnazjum SPSK im. bł. Jana Pawła II w Modzerowie odbyła się uroczystość Dnia Chłopca i Mężczyzny. Organizacją imprezy zajęła się p. Milena Kosztowna, nauczyciel w-f. Cel główny imprezy miał na celu przybliżenie uczniom postaci św. Józefa jako wzoru dobrego mężczyzny, ojca i małżonka. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach zarówno intelektualnych jak i sportowych w myśl zasady: Dobry mężczyzna to dobry ojciec - troszczący się o swoje dzieci; znajdujący czas na zabawę i naukę z nimi. Dobry mężczyzna to także dobry mąż - który wszelkimi siłami broni swojej rodziny, jest oparciem dla małżonki, opiekuńczy, bez nałogów, wyrozumiały. Dobry mężczyzna to także dobry pracownik tzn. mężczyzna odpowiedzialny, zaradny, nie bojący się pracy i nowych wyzwań.. Uczniowie w przygotowanych zabawach i grach zastanawiali się co oznaczają słowa prawdziwy mężczyzna. Wspólną zabawę rozpoczęli uczniowie z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego. Najmłodsi, postać św. Józefa poznali od krótkiego opowiadania, następnie uczniowie kolorowali postać św. Józefa. Uczniowie klas I-III SP, IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum uczyli się na przykładzie swoich patronów tj. bł. Jana Pawła II oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki w jaki sposób należy okazywać miłość i szacunek drugiemu człowiekowi. Pod koniec wspólnej zabawy uczniom poszczególnych klas zrobiono pamiątkowe zdjęcie.
Dnia 3 Października odbyła się uroczystość nadania Punktowi Przedszkolnemu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie imienia Dzieci Fatimskich
Ceremonia rozpoczęła się o godz.10 w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku programem artystycznym w wykonaniu nauczycieli oraz przedszkolaków. Następnie odbyła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. biskupa Wiesława Alojzego Meringa, proboszcza Ojca Kamila Kraciuk CCG oraz ojca Tomasza Jankowiak. Podczas Eucharystii ks. bp Wiesław Alojzy Mering dekretem włączył Punkt Przedszkolny SPSK w Modzerowie w poczet szkół katolickich. Następnie Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Pan Marek Woźniak odczytał Akt Nadania i wręczył go szkole na ręce Pani Dyrektor Teresie Nowackiej. Po czym poświęcono proporczyk symbol Punktu Przedszkolnego SPSK oraz odbyło się ślubowanie przedszkolaków wraz z rodzicami. Msza św. ubogacona była pięknym śpiewem rozradowanego szkolnego chóru pod przewodnictwem Pani Justyny Siekacz. Po zakończonej Eucharystii zaproszeni goście udali się do budynku szkoły. Tutaj odbyło się uroczyste poświęcenie tablicy pamiątkowej przez ks. biskupa Wiesława Alojzego Meringa oraz przemówienia zaproszonych gości. Po części oficjalnej goście mieli możliwość zwiedzić placówkę, wpisać się do kroniki szkolnej oraz obejrzeć wystawę poświęconą historii przedszkola, a także przesłaniu fatimskiemu. Wspólnota szkolna wyraża serdeczne podziękowania za objęcie honorowym patronatem uroczystość nadania imienia Dzieci fatimskich punktowi przedszkolnemu; Biskupowi Włocławskiemu Wiesławowi Alojzemu Meringowi, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy; Prowincjałowi Braci Pocieszycieli z Getsemani Ojcu Świeradowi Pettke wraz z całą wspólnotą z Sanktuarium Męczeństwa bł. Księdza Jerzego Popiełuszki; Pani Wójt Gminy Włocławek. W sposób szczególny społeczność Punktu Przedszkolnego dziękuje sponsorom tej uroczystości, jakim są: Państwo Krystyna i Piotr Ryniec reprezentujący Firmę Atmomat oraz Oddziałowi Regionalnemu PZU. Równie gorąco społeczność szkolna wyraża swą wdzięczność Patronom medialnym; WLC, Gazeta Pomorska, W naszej Gminie, Radio Hit,Cw24, q4.pl Włocławski Portal Informacyjny, Moje Miasto Włocławek, Nasz Włocławek,Wek.pl, Młody Włocławek PL, Dzień Dobry Włocławek oraz Redakcji Ładu Bożego i Pani Barbarze Sawic.
AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

W dniu 20 września uczniowie Szkoły Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie po raz kolejny przyłączyli się pod opieką swoich nauczycieli do ogólnopolskiej akcji pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia, zorganizowanej przez p. Małgorzatę Wiśniewski we współpracy z Leśnictwem Rybnica, którą reprezentowali leśnicy; Pan K. Śmietana i Pan Zygmunt. Akcja była poprzedzona również innymi działaniami, które mają na celu podniesienie wśród naszych uczniów świadomości ekologicznej i większe zaangażowanie w sprawy ochrony naturalnego środowiska. Przewodnim celem akcji było uświadomienie uczniom jak ważne jest, że nie należy lasów traktować przedmiotowo. Są to miejsca tętniące życiem. Zachowując czystość w lesie, ograniczając ilość dzikich wysypisk i odpadów stwarzających zagrożenie - dbamy o to, aby zachować naturalne warunki środowiskowe, zapewniające trwałość drzewostanów i ograniczające występowanie niebezpiecznych sytuacji (np. pożary). Te idee są szczególnie ważne dla mieszkańców dużych miast. Wszystkie klasy pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli uczestniczyły w zajęciach terenowych, poprowadzonych przez p. Krzysztofa Śmietanę leśniczego z Nadleśnictwa Rybnica. Zajęcia składały się z trzech etapów: 1. Rozdanie worków do segregacji odpadów oraz rękawiczek jednorazowych, otrzymanych z Gminy miasta Włocławek. 2. Omówienie i przypomnienie zasad segregacji odpadów oraz zachowania uczniów na terenach leśnych. 3. Sprzątanie wyznaczonego terenu poprzedzone instrukcją dotyczącą bezpieczeństwa w czasie zajęć. Dzieci z punktu przedszkolnego oraz klas I - III pod opieką wychowawców p. Magdaleny Buczyńskiej, p. Moniki Murawskiej oraz p. Kornelii Magier, sprzątały teren boiska szkolnego oraz teren wokół szkoły. Natomiast klasy starsze IV - VI oraz gimnazjum pod opieką p. J. Buczyńskiej, p. M. Kowalskiej, p. M. Kosztownej p. M. Wiśniewskiej, zajęły się sprzątaniem terenu okolic leśnych Modzerowa, Józefowa oraz Leśnictwa Rybnica. Łącznie zebraliśmy około 70 worków odpadów (około 120 kg szkła, 50 kg papieru, 40 kg plastiku, 30 kg metalu, inne odpady).Wszystkie klasy wywiązały się powierzonych zadań, a wykonanie ich połączone z przebywaniem na łonie natury dostarczyło miłych wrażeń. Zajęcia te stanowiły dla uczniów zarówno naukę jak i zabawę. Po pracowitym dniu odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem jabłek oraz ziemniaków. Na zakończenie wszyscy otrzymali pyszne pączki. Na tym miejscu dziękujemy Nadleśnictwu z zaproszenie do udzialu w akcji " Sprzątania świata" orraz Panom lesniczym Panom K.Śmietanie i panu Zygmuntowi za dobrą organizacje oraz za smaczne przysmaki przy wesołym ognisku.
Pasowanie na ucznia i przedszkolakaDnia 19.09.2013 r. odbyło się uroczyste przyjęcie maluchów do Punktu Przedszkolnego oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej SPSK im.bł. Jana Pawła II. O godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia i przedszkolaka w sali, która została pięknie udekorowana przez wychowawców p. K. Magier oraz M. Buczyńską. Na początku uroczystości odbyło się serdeczne powitanie wszystkich gości przez Dyrektor Punktu przedszkolnego i Szkoły Podstawowej Panią Teresę Nowacką oraz wychowawców p. M. Buczyńską oraz p.K.Magier. Po wspólnie odmówionej modlitwie nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie nadszedł moment na część artystyczną. Maluchy dzielnie radziły sobie podczas śpiewania i recytowania wierszy. Treści nawiązywały nie tylko do obowiązków szkolnych, ale również do wspólnej zabawy. Po zakończonej części artystycznej wychowawcy zwrócili się do p. Dyrektor o przyjęcie uczniów do społeczności szkolnej. Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania kandydatów do Punktu Przedszkolnego, a także uczniów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im.bł.Jana Pawła II. Na koniec uroczystości Dyrektor obu placówek edukacyjnych Pani T. Nowacka wraz z p. K.Magier, p.M.Buczyńska wręczyły szczęśliwym dzieciom piękne dyplomy i drobne upominki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, nie kryjąc wzruszenia, które wówczas im towarzyszyło. Oficjalna uroczystość została uwieńczona wspólnym zdjęciem oraz indywidualnymi ujęciami. Po zakończonej uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek. P. Dyrektor podziękowała rodzicom za przyjecie zaproszenia, przybycie oraz za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Wyrazy uznania skierowała również dla p.K. Magier oraz p.M. Buczyńskiej , za trud włożony w przygotowania do tak ważnej chwili w życiu przedszkolaków i pierwszoklasistów. Ten radosny dzień przepełniony emocjami zapewne długo pozostanie w pamięci dzieci, a także ich najbliższych.
Podwyższenie Krzyża ŚwiętegoSzkolenie formacyjno-zawodowe Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie


Dnia 14 września 2013 roku w naszym budynku szkolnym, Dyrektorzy oraz Nauczyciele szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Polski Północnej: Włocławskiej, Toruńskiej, Warmińskiej, Gnieźnieńskiej, Elbląskiej wzięli udział w szkoleniu formacyjno-zawodowym. Spotkanie rozpoczęło się w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie kustoszami są Bracia Pocieszyciela z Getsemani. W pierwszej części spotkania wszyscy zebrani uczestniczyli w części artystycznej, na temat "Cudu nad Wisłą", gdzie wspomniano bitwę polsko - bolszewicką i podkreślono, że jest to ważne wydarzenie w naszej narodowej i włocławskiej historii, gdyż wszystkie siły społeczne w Polsce i lokalne zjednoczyły się w obronie niepodległości i wolności kraju oraz naszego regionu i miasta. Przygotowaniem części artystycznej zajęła się p. A.Celmer, oraz p. J.Siekacz. W przedstawieniu wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum SPSK w Modzerowie.Po występie młodych artystów nauczyciele wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkól katolickich z Częstochowy Pani Violetty Błasiak i Dyrektora Stowarzyszenia pani Marii Chodkiewicz. Modlitwa w obecności Pana Jezusa ukrytego pod postacią chleba, przeplatana była przepięknymi pieśniami eucharystycznymi w wykonaniu pani Justyny Siekacz i uczniów naszych szkół. W między czasie modlący się, mogli skorzystać ze spowiedzi świętej. Cisza osobistej modlitwy wzbogacona głębią myśli cytowanej medytacji przez Panią Prezes oraz wzruszające dźwięki pieśni religijnych, przygotowały bezpośrednio uczestników liturgii do Mszy świętej koncelebrowanej przez proboszcza tutejszej Parafii MB Fatimskiej o. Kamila Kraciuka CCG oraz naszego katechety o. Bonifacego, który wygłosił płomienną homilię nagrodzoną gromkimi brawami. Oprawę Mszy św. przygotowali nauczyciele naszej szkoły wraz z uczniami i panem organistą. Po duchowej uczcie nauczyciele, udali się do szkoły w Modzerowie na dalszą część wyjazdowej Rady Pedagogicznej. Tu czekał na nich smaczny obiad oraz kawa z deserem, gdzie mogli wspólnie ucieszyć się kolejną okazją spotkania, wymienić wrażenia z wakacji, rekolekcji wakacyjnych, wymienić swoje doświadczenia. Po przerwie na obiad nauczyciele uczestniczyli w wykładach z bioetyki prowadzonych przez ks.prof.dr hab. Piotra Morciniec z Uniwersytetu Opolskiego. Pierwsza część wykładu została poświęcona zagadnieniu in-vitro i naprotechnologii. Gość przybliżył słuchaczom, na czym polega różnica tych metod, a także ich skutki. Wykładowca rozszerzył zagadnienie naprotechnologii przedstawiając małżonków, którym dzięki tej metodzie urodziła się córka Marta. Uczestnicy spotkania mogli bliżej zapoznać się z naprotechnologią jako to metodą nie tylko leczącą bezpłodność małżonków, zdiagnozować i rozwiązywać różne dolegliwości, korygować przeszkody medyczne bezpłodności ale również zbliżać do siebie, poznawać jak też budować ich wzajemna bliskość i miłość rodzinną. Ostatnim elementem spotkania była tematyka samobójstw. Uczestnicy Rady Pedagogicznej dowiedzieli się, że jest to coraz częściej problem dotykający młodych ludzi. Według księdza prof. Piotra Morciniec jest to krzyk rozpaczy spowodowany głównie trudnością w przystosowaniu do nowych warunków. Wykłady profesora były przekazane w sposób zrozumiały i przekonywujący, dlatego też gość został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie cyklu wykładów wszyscy goście zostali zaopatrzeni w kanapki, wodę oraz słodycze. Uczestnicy Rady Pedagogicznej wyjechali z zasobem nowych, cennych informacji oraz mieli sposobność nawiązać kontakty z kolegami i koleżankami innych szkół Stowarzyszenia.
Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014Dnia 2 września 2013 roku odbyło się w Punkcie Przedszkolnym SPSK, Szkole Podstawowej SPSK im. bł. Jana Pawła II oraz Gimnazjum SPSK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Modzerowie uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od Mszy św. odprawionej przez Prowincjała Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani ojca Świerada Pettke, który zainaugurował kolejny rok nauki, tym razem pod hasłem: " Nie lękaj się własnych słabości, zawierz je Miłosierdziu Bożemu i Jego Matce. Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego, a także hymnu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Następnie Pani Dyrektor Teresa Nowacka serdecznie przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, a także najmłodsze dzieci z przedszkola. Po przemówieniu gości przystąpiono do części artystycznej. Uczniowie naszej szkoły pięknie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali utwory muzyczne, które powitały kolegów i koleżanki szczególnie z klasy I Szkoły Podstawowej oraz klasy I Gimnazjum. Poczym pani Dyrektor podziękowała kapłanom za stałą opiekę modlitewną, prowadzenie katechezy oraz za ofiarowane przybory szkolne. Podziękowania skierowano również dla urzędów współpracujących ze szkołą, a zwłaszcza pani Wójt za przydział pracowników sezonowych do prac remontowo - porządkowych. Ponadto słowa wdzięczności skierowane były dla rodziców za wspólną pomoc w posprzątaniu szkoły, a szczególnie dla pani B.Kowalskiej oraz pani B. Sołtysińskiej. Nauczyciele otrzymali podziękowania za pięknie przystrojone sale, a w sposób szczególny wyróżniono panią A. Celmer za przygotowanie scenariusza, a panią J. Siekacz za oprawę muzyczną. Wyrazy wdzięczności skierowane zostały również dla pracowników administracji i obsługi szkoły za wszystkie działania na rzecz szkoły. Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do odnowionych klas, aby porozmawiać ze swoimi wychowawcami. Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy dużo sukcesów.
 
 
 
  zdjęcia  
  więcej