[Rozmiar: 12634 bajtów]
Strona główna|Aktualności | Archiwum | Kadra | Dla Rodziców | Dokumenty Szkoły | 1% | Kontakt | SPSK
SZKOŁA PODSTAWOWA | PUNKT PRZEDSZKOLNY | GIMNAZJUM
 
***EDUKACJA W NASZYCH SZKOŁACH JEST BEZPŁATNA***
 
 

"DZIEŃ CHŁOPCA""SAŁATKOWO W PRZEDSZKOLU"


29 września przedszkolaki rozwijały swoje kulinarne zdolności. Pachniało owocami, warzywami :) Smak, zapach działały na zmysły małych kucharzy i zachęcały do delektowania się pełnymi witamin sałatkami owocowymi.

"POWITANIE JESIENI

PRZEZ NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW"


23 września przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego witały jesień. Barwne postaci opanowały salę gimnastyczną! Zabawa była wspaniała, a Pani Jesień z pewnością radośnie wkroczyła w przedszkolne progi

"Sprzątanie Świata"


19 września cała społeczność szkolna włączyła się w akcję "Sprzątanie Świata". Na początek uczestniczyliśmy w prezentacji dotyczącej ekologii i segregacji śmieci, którą przygotowali uczniowie z kl. I gimnazjum, by potem już w terenie sprzątać las pod okiem leśniczego(uczniowie kl. IV - VI i gimnazjum) i teren szkoły (OP i uczniowie kl. I-III). Było również ognisko, kiełbaski, pączki i herbata. Humory dopisywały, a praca na rzecz środowiska okazała się wspaniałą zabawą!

Niezwykła wystawa


15 września gimnazjaliści mieli możliwość zobaczenia niezwykłej wystawy, która powstała na terenie Zakładu Karnego we Włocławku. Jej tematem jest obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Uczniowie mogli zapoznać się z historią obozu oraz z faktami dotyczącymi zbrodniczej działalności hitlerowców. Dzięki wspaniałej prezentacji audiowizualnej oddającej grozę obozu oraz przedstawiającej zatrważający wymiar ludobójstwa, nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z faktami i podziwiać artystyczne dzieło osadzonych, którzy w niezwykle krótkim czasie zdołali stworzyć tę jedyną w swoim rodzaju wystawę. Lokalne media nazwały ten projekt wystawą o Holocauście, ale ekspozycja w sali gimnastycznej włocławskiego więzienia opowiada o zagładzie nie tylko Żydów. Dotyczy obozu śmierci w Auschwitz. Poza wystawą uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w prelekcji na temat uzależnień, która ukazała śmiercionośną siłę narkotyków i dopalaczy. Wizyta w Zakładzie Karnym wywarła na wszystkich ogromne wrażenie i była niewątpliwie ważnym doświadczeniem w życiu naszych gimnazjalistów.

Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017

w placówkach w Modzerowie.


1 września 2016 roku rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny. Po Mszy św. w kaplicy w Modzerowie celebrowanej przez o. Rafała Dubienia cała społeczność szkolna zebrała się w budynku szkolnym. W części oficjalnej uroczystości, która przebiegała w obecności pocztów sztandarowych wszystkich trzech placówek, zaintonowano hymn państwowy oraz hymny szkolne. Następnie uczniowie gimnazjum zaprezentowali część artystyczną, w której przywołali wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej oraz przywitali z humorem wszystkich uczniów, życząc wielu sukcesów oraz wspaniałych chwil w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor - Arletta Kucharska w swoim przemówieniu powitała zebranych: ks. Proboszcza Damiana Koseckiego, nauczycieli, uczniów. rodziców i pracowników szkoły oraz przedstawiła wszystkich nauczycieli i wychowawców. Na koniec słowami "Rok szkolny 2016/2017 uważam za otwarty!" Pani Dyrektor zakończyła uroczystość i uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, a potem rozeszli się do domów. Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!
Aktualności roku szkolnego 2015/2016 przeniesione do archiwum
 
 
 
  zdjęcia  
  więcej