[Rozmiar: 12634 bajtów]
Strona główna|Aktualności | Archiwum | Kadra | Dla Rodziców | Dokumenty Szkoły | 1% | Kontakt | SPSK
SZKOŁA PODSTAWOWA | PUNKT PRZEDSZKOLNY | GIMNAZJUM
 
***EDUKACJA W NASZYCH SZKOŁACH JEST BEZPŁATNA***
 
 

Projekt gimnazjalny:

,,MIŁOŚĆ ROŚNIE WOKÓŁ NAS"


W dniach 18-27 stycznia uczniowie klasy III gimnazjum prowadzili na terenia naszej szkoły zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Udało się agromadzić bardzo dużo karmy. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę DZIEKUJEMY!!!

Ferie w szkole


W ferie nie można się nudzić! Było wesołe karaoke, kreatywne działania z masą solną i niezwykłe doświadczenia z cieczą nieniutonowską :) Wystarczy trochę inwencji i dobrego humoru, a zabawa jest przednia :) A kolejnego dnia ferii było feryjne "kuchcikowo": pieczenie gofrów , farbowanie ryżu a także prace plastyczne, zaś na koniec wspólna nauka tańca- belgijki Zobaczcie sami :)

O kondycję trzeba dbać!


O kondycję trzeba dbać i można to robić z radością i w ciepłej atmosferze mimo mrozu :) Poniżej fotorelacja z naszej bytności na lodowisku miejskim 26 stycznia

Konkurs Piosenki Świątecznej


27 stycznia dwoje uczniów gimnazjum wzięło udział w Konkursie Piosenki Świątecznej w placówkach edukacyjnych w Smólniku. Antonina Ratajczyk z kl. III G ujęła wszystkich swoją interpretacją i zajęła I miejsce, a Dominik Przybyszewski swoim wykonaniem zrobił na Jury ogromne wrażenie! Gratulujemy naszym solistom!

Uczniowie klasy "0" odwiedzili

Dom Pomocy Społecznej


Dnia 23 stycznia uczniowie z klasy "0" pod opieką pani M.Murawskiej, pani N. Kuropatwy oraz pani J. Kacperskiej odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Włocławku przy ul. Dobrzyńskiej. Na spotkaniu dzieci zaprezentowały przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które wywołało u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Po przedstawieniu dzieci złożyły mieszkańcom życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Pracownicy palcówki przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek. Niespodzianką było również wspólne śpiewanie przy akompaniamencie. Dzieci miały okazje bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Wyjazd był prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości do drugiego człowieka.

Dzień Babci i Dziadka


Oto jak nasi najmłodsi uczniowie 26 stycznia uczcili Dzień swoich Babć i Dziadków

Oficjalna inauguracja 24-go Klubu

Rodziców JiM we Włocławku


Z wielką radością informujemy, że we Włocławku powstał Klub Rodziców JiM. Gratulujemy i cieszymy się Z Wami!

Przedszkolaki dokarmiają skrzydlatych przyjaciółMisiowe podróże w punkcie przedszkolnym.


Przedszkolaki witały misiowych gości z całej Polski. Poznawały ich historię, miejsca, z których pochodzą, bawiły się z nimi i uczyły. Misie wędrują po kraju i odwiedzają przedszkola w różnych zakątkach Polski. Nasz miś - Karmelek również podróżuje, a przedszkolaki czekają na jego powrót. Oto zdjęcia z misiowych zajęć

I Gminny Przegląd Jasełek w Kruszynie

11.01.2017 r. odbył się I Gminny Przegląd Jasełek w Kruszynie, w którym udział wzięli nasi uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Wiśniewskiej i p. Justyny Kacperskiej. Uczniowie klasy II, III , IV, V z zespołu Iskierki zajęli II miejsce oraz I miejsce w kategorii "Najlepszy aktor" zajęła Alicja Ratajczyk uczennica klasy III. Uczniowie wywarli na Jury ogromne wrażenie, prezentując przedstawienie z pięknym przesłaniem. Brawo!

ORSZAK TRZECH KRÓLITrzej Królowie ponownie gościli w Modzerowie!


5 stycznia 2017 roku w Modzerowie miała miejsce 5. już edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych" . Po raz kolejny placówki edukacyjne Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie podjęły się zadania popularyzacji tradycji związanej ze Świętem Objawienia Pańskiego. Tradycyjnie rywalizacja uczestników obejmowała trzy moduły:
1. Konkurs recytatorski ph.: "Trzej Królowie w polskiej poezji i prozie ludowej"
2. Konkurs muzyczny "Pastorałki"
3. Konkurs plastyczny na najpiękniejszą koronę.
Ocenianiem uczestników we wszystkich konkursach zajmowały się niezależne komisje.
Oceną recytacji zajęło się Jury w składzie:
Przewodniczący- Pan Jan Polak - Dyrektor Teatru Impresaryjnego im. Wł. Gniazdowskiego we Włocławku
Członkinie: Pani Anna Rachut - st. kustosz i instruktor Działu Współpracy i Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku
Pani Anita Ochmańska- Rybaczewska - Wiceprezes Stowarzyszenia "Na Skraju", wieloletnia działaczka kulturalna.
Spośród 30 uczestników wyłoniono następujących laureatów:
Kat. I SP I-III
I miejsce - Alicja Ratajczyk (Modzerowo)
II miejsce- Hubert Chyżewski (Warząchewka Polska)
III miejsce- Marcelina Zielińska (Lubień Kujawski)
Wyróżnienia- Nikola Ignaczak (Lubień Kujawski), Wiktoria Radzikowska (Warząchewka Polska), Andrzej Karkosik (Choceń)
Kat. II SP IV-VI
I miejsce - Martyna Kwaśniewska (Modzerowo)
II miejsce- Klara Nowakowska (Warząchewka Polska)
III miejsce- Mateusz Mrozowicz (Modzerowo)
Wyróżnienia- Bartosz Falkowski (Modzerowo)
Kat. III Gimnazjum: I miejsce - Klaudia Kowalska (Modzerowo)
II miejsce- Piotr Wiśniewski (Modzerowo)
III miejsce- Antonina Ratajczyk (Modzerowo)
Wokalne umiejętności uczestników oceniało Jury w składzie:
Przewodniczący - Proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM we Włocławku, Dyrektor Studium Organistowskiego we Włocławku - Sławomir Deręgowski
Członkowie- Pani Janina Czarniak - wieloletni pedagog, opiekun i instruktor kulturalny
Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku - o. Damian Kosecki
Organista katedralny we Włocławku i nauczyciel ZSM oraz Studium Organistowskiego we Włocławku - Pan Adam Klarecki
Spośród 60 wykonawców Jury wyłoniło laureatów:
Kat. I "Mali soliści"
I miejsce - Izabela Migdał, Mateusz Ledzion
II miejsce- Filip Przybyszewski (Modzerowo)
Kat. II soliści (SP I-III)
I miejsce - Julia Kostrzewska
II miejsce- Natalia Zielińska
III miejsce- Kinga Ślip
Wyróżnienia- Julia Mazanowska
Kat III soliści SP IV-VI
I miejsce - Zuzanna Makowska, Adam Lewandowski
II miejsce- Adam Genge, Anna Skibińska
III miejsce- Konstancja Kownacka, Barbara Wieczorek
Kat. IV soliści Gimnazjum
I miejsce - Antonina Ratajczyk (Modzerowo)
II miejsce- Kaja Sosnowska
III miejsce- Marcelina Góralska
Wyróżnienia- Weronika Wieczorek
Kat. V zespoły i duety dziecięce (5-9 lat)
I miejsce - "Iskierki" (Modzerowo)
II miejsce- Oliwier i Klaudia Grenz
III miejsce- Zespół 5 - latków ze Smólnika
Kat. VI zespoły i duety młodzieżowe (10-15 lat)
I miejsce - zespół "AKA" (Lubień Kujawski)
II miejsce- zespół wokalny z SP nr 14 we Włocławku
III miejsce- zespół "Confiteo" (Modzerowo)
Serdecznie dziękujemy Szanownym Sponsorom, którzy ufundowali wspaniałe nagrody!
Sponsorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, Urząd Gminy we Włocławku, Starostwo Powiatowe we Włocławku.
To był piękny czas, spędzony w miłej i radosnej atmosferze, w duchu życzliwej rywalizacji, gdzie żywe słowo, twórczość plastyczna i muzyczne uniesienia wtórowały kultywowaniu tradycji i rozbudzaniu dobrych emocji!
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Zapraszamy za rok ponownie do Modzerowa!

V Ogólnopolski Konkurs

"Trzej Królowie w tradycji

i w oczach współczesnych"5 stycznia 2017 roku odbył się w naszych placówkach V Ogólnopolski Konkurs "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych". Oto filmowa relacja z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia filmu :)

WIGILIA SZKOLNA


Jak co roku obchodziliśmy Szkolną Wigilię. Uroczystość została poprzedzona zabawą w kolędowe karaoke, która wprowadziła wszystkich w świąteczny i pogodny nastrój. Kolejnym punktem było przedstawienie jasełkowe wystawione przez klasy I-IV SP, które w sposób refleksyjny uświadomiło wszystkim znaczenie Świąt Bożego Narodzenia i to co jest w naszym życiu najważniejsze: miłość, ciepło rodzinne i zrozumienie. Na koniec zebraliśmy się przy stołach wigilijnych, gdzie błogosławieństwem i życzeniami wygłoszonymi przez Panią Dyrektor i dzieleniem się opłatkiem rozpoczęliśmy naszą Wigilię. Był Święty Mikołaj i prezenty oraz wiele dobrych słów i moc wzruszeń :)

Czytanie u zerówiaków


12 grudnia zerówiaki wysłuchały bajek w wykonaniu pani Katarzyny Gawrońskiej. Dzieci z zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały opowieści, które nawiązywały do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tak rodzi się miłość do książek :) Brawo!

25 rocznica istnienia SPSK


W dniach 7-8 grudnia uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wyjechali do Częstochowy, aby na Jasnej Górze uświetnić swoim montażem słowno-muzycznym uroczystości 25 rocznicy istnienia SPSK. Wraz z młodymi artystami w wyjeździe uczestniczył również poczet sztandarowy. Pod opieką P. Dyrektor- Arletty Kucharskiej, Pani Justyny Kacperskiej i Pani Elżbiety Ślubowskiej młodzież upajała się klimatem świątecznej Częstochowy i Sanktuarium. To był piękny czas...Grupa spotkała się z ogromnym uznaniem wszystkich zebranych, wywierając swoim występem w Bazylice niepowtarzalne wrażenie na odbiorcach. Po raz kolejny dowiedliśmy, że potrafimy stanąć na wysokości zadania i zaskoczyć wszystkich niepowtarzalnością i oryginalnością repertuaru, bowiem z takimi słowami podziwu spotykaliśmy się po występie. Ta niezwykła wyprawa pozostanie na długo w pamięci wraz z feerią świateł i barw podczas wieczornego spaceru, zobaczcie sami:

Czytanie w klasie III


W klasie III miało miejsce kolejne czytanie bajek przez Rodzica, który tym razem wprowadzał dzieci w tematykę smutku i poczucia winy. Dzieci mogły posłuchać opowieści, które uświadomiły im jak istotne w życiu są tego rodzaju emocje.

Mamy Zwycięzcę!


8 grudnia miało miejsce rozstrzygnięcie Międzygimnazjalnego Konkursu Literackiego "Jesienne depresje-impresje" w Gimnazjum nr 4 im. ONZ we Włocławku. Nasz uczeń III klasy gimnazjum - SZYMON BĄKOWSKI zajął I MIEJSCE w kategorii - wiersz! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów poetyckich :)

Konkurs z języka niemieckiego.


Rozstrzygnięto szkolny konkurs z języka niemieckiego! Uczniowie musieli wykazać się znajomością języka naszych zachodnich sąsiadów. Oto laureaci! Gratulujemy!

Mikołajki.


W Mikołajki rządził kolor czerwony, słodkości i uśmiechnięte buzie! Mikołaj rozdawał prezenty dużym i małym :)

Wizyta Ojca Rekolekcjonisty.Cyrk "Heca" odwiedził
naszą szkołę


29 listopada naszą szkołę odwiedził cyrk "Heca". Dwoje artystów wprawiło w zachwyt całą społeczność szkolną. Dzieci z zainteresowaniem oglądały magiczne sztuczki, popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami. Jednak największe brawa otrzymał klaun, który rozbawiał publiczność swoimi występami, a także zapraszał na scenę dzieci do wspólnej zabawy. Zachwyt najmłodszych dzieci wzbudził pokaz tresowanego psa. Nie zabrakło także chwili grozy, kiedy pojawiła się treserka z wężem na ramieniu. Okazało się, że był on niegroźny, a chętnych do dotknięcia, czy tez potrzymania na rękach, było wielu. Ten dzień na pewno zapamiętamy na długo.

Lekcja historii -
przenosimy się w przeszłość!DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU


Przedszkolaki realizują projekt -Mały miś w świecie wielkiej literatury. Po Polsce krążą misie od przedszkola do przedszkola. Dzieci wysłały swojego Karmelka do Gdańska, a do nich przyjedzie z Łodzi. Czytają mu książeczki wypełniają"dzienniczek podróży"i wysyłają dalej, do momentu aż ich własny wróci do przedszkola. Oto jak "misiowy" dzień minął w Przedszkolu :)

SPEKTAKL TEATRALNY


21 listopada uczniowie kl. III - VI SP oraz kl. I-III gimnazjum obejrzeli spektakl teatralny on line (transmisja na żywo) w ramach projektu Internetowy Teatr Telewizji Polskiej dla Szkół. W związku z tym, że dołączyliśmy do tego projektu mogliśmy obejrzeć przedstawienie "Chodź na słówko", które było grane na żywo przez aktorów z teatru w Poznaniu. Podobnie jak tysiące uczniów z całej Polski mieliśmy okazję przenieść się wirtualnie do teatru i podziwiać znakomitą grę aktorską w pełnym humoru spektaklu, opowiadającym o tajnikach i zawiłościach języka polskiego :) Wkrótce kolejne przedstawienie ;)

PIECZENIE CIASTECZEK


18 listopada w całej szkole roznosił się wspaniały zapach pieczonych ciasteczek, a to za sprawą przedszkolaków, którzy w ten sposób uczyli się o sprzętach kuchennych, potrawach, liczbach, nabierali umiejętności manualnych, ugniatali, wałkowali, wyciskali, wąchali i co najważniejsze....smakowali! Mnnniammm

Pieczenie gofrów u zerówiaków


Dnia 17 listopada w zerówce odbyło się pieczenie gofrów. Pracę rozpoczęliśmy od przygotowania produktów. Pani Monika wraz z dziećmi wsypała do miski wszystkie potrzebne produkty i wymieszała je mikserem. Gdy gofrownica było odpowiednio nagrzana, przystąpiliśmy do pieczenia. Wspaniały aromat pieczonego ciasta spowodował, że dzieci z niecierpliwością czekały, aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować, z czym będzie je jadł. Do wyboru był dżem i cukier puder. Gofry były tak pyszne, że nie obyło się bez dokładki. Zerówiaki uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało.

"Cała Polska czyta dzieciom"

- Pani Ewelina Tomaszewska


15 listopada klasa I i II SP wysłuchała pięknych bajek w wykonaniu Pani Eweliny Tomaszewskiej w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Uczniowie w skupieniu przenieśli się w fantastyczny świat baśni, które wywarły na nich ogromne wrażenie.

Spektakl słowno-muzyczny

z okazji Święta Niepodległości

11 listopada 2016 r. zespół Confiteo i uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali w Sanktuarium Męczeństwa Bł.Ks.Jerzego Popiełuszki spektakl słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Oto wspaniały film z tego wydarzenia.:) Zapraszamy do obejrzenia tej niezwykłej filmowej relacji.

Msza św., spektakl słowno-muzyczny

i ognisko patriotyzmu

w Sanktuarium Męczeństwa Bł.Ks.Jerzego Popiełuszki - fotorelacja.
III BIEG PATRIOTYCZNY W MODZEROWIE


10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Bieg Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości. Gościliśmy u siebie zawodników z Punkt Przedszkolny, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum SPSK w Warząchewce i Zespół Szkół Nr 11 we Włocławku. Mimo chłodu atmosfera była gorąca, a zawody odbywały się w duchu zdrowej rywalizacji. Szczegółowe wyniki wkrótce, natomiast zdjęcie laureatów w fotogalerii poniżej :) Gratulujemy doskonałych wyników, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportowe uczczenie Święta Niepodległości!

Pasowanie na Ucznia


Szanowni Państwo, prosimy o uwagę! Oto przed Wami nasi Pierwszoklasiści, którzy uroczyście zostali włączeni do naszej społeczności! 24 października 2016 r. to niewątpliwie data która pozostanie w pamięci pierwszoklasistów na długo. Tego dnia w murach Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia klasy I. Kiedy na zegarze wybiła godzina 12.00 pierwszaki były gotowe do przystąpienia do ślubowania. Na widowni zasiadali ich rodzice, Pani Dyrektor Arleta Kucharska oraz uczniowie klasy II i III SP wraz z nauczycielami. Uczniowie klasy I przygotowali krótki program artystyczny. Wspierani przez wychowawczynię Martę Zienowską recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zdali również przy wszystkich test oraz napili się magicznego napoju mądrości - który okazał się być sokiem z cytryny. Tym samym udowodnili, że zasługują i są gotowi do uroczystego ślubowania. Zakończeniem tej uroczystej chwili było pasowanie na ucznia "wielkim drewnianym ołówkiem" dokonane przez Panią Dyrektor. Na zakończenie uczniowie otrzymali jako potwierdzenie dokonanego aktu imienne dyplomy oraz specjalne emblematy oświadczające, iż są już uczniami. Starsza koleżanka z klasy II SP Maja Pawłowska złożyła pierwszoklasistom życzenia w imieniu braci uczniowskiej. Po uroczystości przybyli goście oraz bohaterowie dnia spędzili czas razem podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Gratulujemy i życzymy samych pięknych szkolnych dni!

Pasowanie na PrzedszkolakaPasowanie na Zerówkowicza


Dnia 27.10.2016 roku o godz. 10.30 odbyło się pasowanie na zerówkowicza. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich gości przez wychowawcę klasy p. Monikę Murawską. Dzieci z niecierpliwością czekały na moment rozpoczęcia części artystycznej. Z uśmiechem na twarzy prezentowały swoje wiersze i piosenki, których treści nawiązywały nie tylko do obowiązków szkolnych, ale także do tego, że w szkole czeka ich wspólna zabawa i dużo ciekawych doświadczeń. Po zakończonej części artystycznej wychowawca klasy zwrócił się do p. Dyrektor o przyjęcie uczniów do społeczności szkolnej. Zapanowała niezwykle podniosła atmosfera. Uczniowie ślubowali między innymi: kochać Boga i ojczyznę, być dobrym i uczciwym, a także dbać o dobre oceny i wychowanie. Po złożeniu ślubowania p. Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na koniec uroczystości p. Wychowawczyni wraz z p. Dyrektor wręczyły dzieciom piękne dyplomy i drobne upominki. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i nie kryli wzruszenia. Po zakończonej uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Ten radosny dzień przepełniony emocjami zapewne długo pozostanie w pamięci uczniom klasy "0".

Bądź widoczny!!!


Dnia 26 pażdziernika 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedszkolaków i zerówiaków z funkcjonariuszami policji. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Miłą niespodzianką było wręczenie dzieciom kamizelek i opasek odblaskowych. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty

Kolejne wygrane!!!!


Konkurs "Mikrofon dla malucha" 28 października 2016 r. w klubie "Łęg" we Włocławku odbył się konkurs piosenki dziecięcej. Udział w konkursie wzięły: Malwina Grabowska z klasy "O", Aleksandra Kielek z klasy I SP oraz zespół składający się z czterech uczennic klasy II SP: Mai Pawłowskiej, Zofii Kucharskiej, Oliwii Bączkowskiej oraz Leny Redlińskiej. W pierwszej kategorii wiekowej tj. "O" i I SP Malwinka otrzymała wyróżnienie, natomiast Ola zajęła I miejsce w konkursie! Piosenkarki z II klasy SP w swojej kategorii wiekowej zaprezentowały się równie znakomicie zajmując w konkursie III miejsce na podium! Wszystkim młodym śpiewaczkom gratulujemy odwagi i dziękujemy za tak godne reprezentowanie naszej szkoły!

CHWILE ZACZYTANIA W ODDZIALE "0"


A w oddziale "0" wszyscy zaczytani i co więcej do lektury zaprasza się rodziców! Choć maluchy jeszcze same nie potrafią czytać, to widać iż miłość do książki jest tak wielka, że o "pomoc" zostali poproszeni dorośli. Oto chwile zaczytania uwiecznione na zdjęciach :)

"O Księdzu Jerzym wierszem"


Mamy laureatów Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "O Księdzu Jerzym wierszem"! Mimo dużej konkurencji (kilkudziesięciu uczestników) uczennica Antonina Ratajczyk z kl. III gimnazjum zajęła II miejsce, Piotr Wiśniewski z kl. I gimnazjum otrzymał wyróżnienie a również piękną recytację przedstawił trzeci uczestnik- Dawid Mrozowicz z kl. I gimnazjum. Gratulujemy wspaniałego obcowania z żywym słowem!

Konkurs Pieśni Religijnej w Lubaniu


22 października nasz zespół Confiteo brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Religijnej w Lubaniu. Młodzi śpiewacy zaprezentowali się z najlepszej strony godnie reprezentując modzerowską społeczność. Gratulujemy pięknych wykonań!

32. Rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki


18 października mogliśmy uczestniczyć w obchodach 32. Rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które miały miejsce na włocławskiej tamie, a potem w Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziś natomiast jest czas na modlitwę, bo to właśnie 19 października 1984 roku Patron naszego gimnazjum zginął męczeńską śmiercią, ale do końca swoich dni "zło dobrem zwyciężał" w imię wiary i w obronie godności człowieka...

Święto Edukacji Narodowej


14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kaplicy, a potem cała społeczność uczestniczyła w akademii przygotowanej przez uczniów klas IV-VI. W pełnym humoru przedstawieniu zaprezentowano różne oblicza nauczyciela, co nagrodzone zostało gromkimi oklaskami. Dzieci klas młodszych zaprezentowały umiejętności taneczne. Były życzenia, kwiaty i upominki, a od Rady Rodziców nauczyciele otrzymali przepiękny tort! W trakcie imprezy dokonano również uroczystego przekazania sztandarów. Dzień upłynął w przemiłej atmosferze :)

Zajęcia przyrodnicze w terenie


Kto powiedział, że lekcje mogą być tylko w szkole? Zajęcia przyrodnicze w terenie to doskonały pomysł, o czym przekonali się 11 października uczniowie kl. III :), pod opieką p. Małgorzaty Wiśniewskiej, poznając warstwy lasu i obserwując życie leśnych mieszkańców ;)

"DZIEŃ CHŁOPCA"


Czas na nieco informacji o tym, co się działo u nas ostatnio :) Zaczynamy od Dnia Chłopca! Męska część naszej społeczności nie mogła narzekać na brak zainteresowania i dowodów sympatii. Były prezenty, poczęstunki, słodkości, projekcja filmu "Bóg nie umarł" wycieczka do kina kl. II i III na film "Sekretne życie zwierząt" z wizytą w McDonald's i moc życzeń, dobrej zabawy, a zwieńczeniem dnia był mecz towarzyski piłki nożnej z udziałem nauczycielek ;) Oj działo się :)

"SAŁATKOWO W PRZEDSZKOLU"


29 września przedszkolaki rozwijały swoje kulinarne zdolności. Pachniało owocami, warzywami :) Smak, zapach działały na zmysły małych kucharzy i zachęcały do delektowania się pełnymi witamin sałatkami owocowymi.

"POWITANIE JESIENI

PRZEZ NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW"


23 września przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego witały jesień. Barwne postaci opanowały salę gimnastyczną! Zabawa była wspaniała, a Pani Jesień z pewnością radośnie wkroczyła w przedszkolne progi

"Sprzątanie Świata"


19 września cała społeczność szkolna włączyła się w akcję "Sprzątanie Świata". Na początek uczestniczyliśmy w prezentacji dotyczącej ekologii i segregacji śmieci, którą przygotowali uczniowie z kl. I gimnazjum, by potem już w terenie sprzątać las pod okiem leśniczego(uczniowie kl. IV - VI i gimnazjum) i teren szkoły (OP i uczniowie kl. I-III). Było również ognisko, kiełbaski, pączki i herbata. Humory dopisywały, a praca na rzecz środowiska okazała się wspaniałą zabawą!

Niezwykła wystawa


15 września gimnazjaliści mieli możliwość zobaczenia niezwykłej wystawy, która powstała na terenie Zakładu Karnego we Włocławku. Jej tematem jest obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Uczniowie mogli zapoznać się z historią obozu oraz z faktami dotyczącymi zbrodniczej działalności hitlerowców. Dzięki wspaniałej prezentacji audiowizualnej oddającej grozę obozu oraz przedstawiającej zatrważający wymiar ludobójstwa, nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z faktami i podziwiać artystyczne dzieło osadzonych, którzy w niezwykle krótkim czasie zdołali stworzyć tę jedyną w swoim rodzaju wystawę. Lokalne media nazwały ten projekt wystawą o Holocauście, ale ekspozycja w sali gimnastycznej włocławskiego więzienia opowiada o zagładzie nie tylko Żydów. Dotyczy obozu śmierci w Auschwitz. Poza wystawą uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w prelekcji na temat uzależnień, która ukazała śmiercionośną siłę narkotyków i dopalaczy. Wizyta w Zakładzie Karnym wywarła na wszystkich ogromne wrażenie i była niewątpliwie ważnym doświadczeniem w życiu naszych gimnazjalistów.

Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017

w placówkach w Modzerowie.


1 września 2016 roku rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny. Po Mszy św. w kaplicy w Modzerowie celebrowanej przez o. Rafała Dubienia cała społeczność szkolna zebrała się w budynku szkolnym. W części oficjalnej uroczystości, która przebiegała w obecności pocztów sztandarowych wszystkich trzech placówek, zaintonowano hymn państwowy oraz hymny szkolne. Następnie uczniowie gimnazjum zaprezentowali część artystyczną, w której przywołali wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej oraz przywitali z humorem wszystkich uczniów, życząc wielu sukcesów oraz wspaniałych chwil w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor - Arletta Kucharska w swoim przemówieniu powitała zebranych: ks. Proboszcza Damiana Koseckiego, nauczycieli, uczniów. rodziców i pracowników szkoły oraz przedstawiła wszystkich nauczycieli i wychowawców. Na koniec słowami "Rok szkolny 2016/2017 uważam za otwarty!" Pani Dyrektor zakończyła uroczystość i uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, a potem rozeszli się do domów. Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!
Aktualności roku szkolnego 2015/2016 przeniesione do archiwum
 
 
 
  zdjęcia  
  więcej